Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя от двете помпи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Коя от двете помпи?

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Ако ще сравняваш Фабарма с Армсана, аз имам това - http://guns.bg/Fabarm_SDASS_PRO_Tele...edReg=&outlet= и можем да се организираме да ги сложим една до друга на Лозен. Тук ще е реално съревнование - помпа срещу помпа, телескопичен приклад срещу телескопичен, пикантини с пикантини. Поне едно е ясно, цената....
    Ами аз има силно подозрения какъв ще е резултата от това сравнение... Аз съм сравнил сегашният ми армсан със фабарма, който имах. Цената е ясна, но моето мнение е, че си заслужава да се инвестира във Fabarm. Както и да е - предстоят стрелби

    п.п. м/у колко е дъгло това чудо?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #77
      От: Коя от двете помпи?

      Днес на ловното изложение го опипах "турчина" - тежи бая. Фабарма е с около 15 сантиметра по къс.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #78
        От: Коя от двете помпи?

        15?!? 10-11 от цевта, но значи италианците са го направили по-компактно с 4-5 см, което не е малко! Я препоръчайте ремък 1/2/3 точнов и от къде? Мисля и аз да скокна до изложението, може би там ще има нещо интересно?...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #79
          От: Коя от двете помпи?

          Цев турчина 70 сантиметра, цев Фабарм 51 сантиметра. Сам от тук идва разликата
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #80
            От: Коя от двете помпи?

            Моята е е със 61 см. цев и е ~ 116 см с приклад разгънат на средна позиция.

            М/у другото, я някой тактикУУл-командос да разясни как се връзва туй чудо: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160915_23_42_53_Pro(1).jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5728406
            Иначе ремъка е този: http://www.fab-defense.com/en/category-parts-and-upgrades/id-119/three-point-1-point-cqb-weapon-sling.html

            п.п Белите връзки са само да маркират точките на свръзка (има велкро в коплекта на скинга). Другите възможни са на приклада и на пистолетната дръжка, отдолу.
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              От: Коя от двете помпи?

              Трябва ти допълнително малко карабинерче, аз ползвах такова. Захващам го за приклада и през него минава ремъка. Като се видим, ще покажа
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #82
                От: Коя от двете помпи?

                Малко е странно за връзване, на едната какалашка съм с такъв, тия дни ако имам време ще ти го наснимам как съм импровизирал, но се получи. Или виж имаше една тема за тунинг на оръжие, май там бях пляснал снимки.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #83
                  От: Коя от двете помпи?

                  Ако не те затруднява цъкни някоя снимка - нищо не намирам!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #84
                    От: Коя от двете помпи?

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Ако не те затруднява цъкни някоя снимка - нищо не намирам!
                    не мога да ги кача, а в лично съобщение също не може
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #85
                      От: Коя от двете помпи?

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

                      М/у другото, я някой да разясни как се връзва туй чудо: [ATTACH=CONFIG]883000[/ATTACH]

                      Чакай да пробвам,ама няма да стане: на широката част отпред има една халка, през която трябва да мине тънката ремичка. като го откопчаеш да се плъзне по тънкия ремък, та да се освободи и да ти е на позиция за стрелба. В предната и задната част закрепването го импровизираш според оръжието, ползвайки велкрото, най-вече отзад, отпред може и да не ти трябва, според това каква карабинка ще добавиш. По принцип тоя ремък пасва за АР-ка, като гледам къде е отпред точката за закачане, пак ще е малко компромисно. При мене съм го нагласил, даже и работя по тоя начин, бутона на приклада е под велкрото, но не ми пречи.. Ремъка го смених с идеята да мога да го нося като раница,ма не се получава,но по описания начин с откопчаване е добре.

                      Абе я изгледай някой клип и импровизирай след малко опити.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #86
                        От: Коя от двете помпи?

                        След доста експерименти, единственото работещо положени (що годе) е това:
                        Положение за стрелба (откопчана катарама):
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160919_22_24_06_Pro 1.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5728676

                        Положение за носене (закопчана катарама):
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160919_22_24_33_Pro 1.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5728677

                        Катарамата, която променя положенията:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160919_22_24_43_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5728678

                        Бялото въженце е само за проба - ще бъде сменено с лента и катарама. Оригинално обаче е показано така, което малко се различава от моя вариант:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:119-sl-2-png-Sun-Sep-8-12-58-33.png
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5728680...

                        п.п. Благодаря за пояснението - беше от полза! А защо не можеш да качваш снимки - аз нямах проблем?!?
                        Последно редактирано от bushiDO; 19-09-16, 23:12.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #87
                          От: Коя от двете помпи?

                          Тия мерни прибори са огромни и на 50 м. лист А4 направо се губи!
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5729050
                          С Фабарма правех по-ясни групи - тук мерника е една огромна окръжност и мног трудно хващам мушката и целта в средата му. Може би предназначението не му е точно далечна стрелба, защото от друга страна разпорих неколко тубички и шишета от мин. вода на дистанции 20-30 м. с бързо прицелване...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #88
                            От: Коя от двете помпи?

                            E то като го гледаш как изглежда, по-скоро е да къртиш врати с него, за 50 м прицелна стрелба явно не е мислен.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #89
                              От: Коя от двете помпи?

                              Военна и полицейска пушка или за гонка в храсти. И моя Фабарм е така, въпреки че и на 50 метра трябва да трепе прасета. Това кръгче с мушка е точно за бързо прицелване в градска среда и близък бой.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #90
                                От: Коя от двете помпи?

                                Ми гонката си е баш като близък бой а и при нас, поради спецификата на ландшафта при повчето пусии видимостта рядко е над 50 м. така че мисля, че ще е идеално...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X