Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя от двете помпи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Коя от двете помпи?

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Още едно мнение по-горе от цитираното погледни ^
    Добре де, ама къде ги продават? Втора употреба не ща...
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #32
      От: Коя от двете помпи?

      Хммм, сега не знам. Ще попитам и ще ти пиша...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        От: Коя от двете помпи?

        фабарм- а, нещо почва да ме губи, като привърженик: цяла сутрин премятах армсан- а и фабарм- а в ръцете и разлика не открих. Армсан- а е пълно копие на Fabarm sdass. Даже приклада му е по- добър. Ето оригинала:


        Който може да открие разликите да каже... освен, че турчина е с по- готин приклад от италианката, аз друга разлика не открих. Ценовата ножица, обаче пак е много отворена: 1800 лева за горното творение, срещу 800 за играчката от първа страница. Ако 1000 лева трябва да се платят за различни щамповани букви на цевната кутия, по- добре да ги инвестирам в патрони.
        Тъкмо, когато си мислех, че вече бях взел решение, един приятел ми набута в ръцете това:



        Въпреки неохотата с която взех желязото, то пък взе, че ми пасна. Работи супер мазно, бих казал, че е практически нова, ама цената е срамно ниска....
        Не ме разбирайте погрешно- просто съм учен, че евтино и качествено не могат да бъдат на един щанд, та за това питам.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #34
          От: Коя от двете помпи?

          Срамно ниска! Колко да е ниска? Моя род включително и аз се обзаведе целия с такива за по 150лв. бройката, прясно оксидирани.

          Сменихме им само полуложите и ръкохватките с нови на Hogue, защото повече кефят.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #35
            От: Коя от двете помпи?

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Срамно ниска! Колко да е ниска? Моя род включително и аз се обзаведе целия с такива за по 150лв. бройката, прясно оксидирани.

            Сменихме им само полуложите и ръкохватките с нови на Hogue, защото повече кефят.
            Ами, пушката плюс нов сгъваем, телескопичен, хипер- дупер- тактикъл приклад ще дойде под цената на турчето... Ще ми се да и сложа нормални мушка и мерник (като тези от снимката на фабарм- а, по- горе) както и някаква пикатини планка, ама нямам идея къде да търся. Минус за момента е малкия магазин (5+1), който не подлежи на тунинг, дългата цев от 71 см. (но може пък и да се окаже плюс), липсата на сменяеми шокове (които истински не знам как, кога и за какво да ползвам).

            Давайте идея, туй джелезо подлежи ли на някакъв тунинг и ако- да, от къде. Поразгледах в ибей, ама не видях нещо особено полезно.
            Последно редактирано от Вальо; 16-12-15, 18:27.
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #36
              От: Коя от двете помпи?

              Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
              Част от работата ми е по цял ден да премятам подобни жлеза из ръцете си, браунинг, берета, бреда...
              Е значи тебе да не те мислиме прекалено...

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение

              Така изглеждат нещата на изток от Черно море
              Да бе верно, ако приемем мнението за мозберга, не може братушките да нямат и те нещо тежко, грубо и всеядно...

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Но мозберга си е тежък... и не толкова "фин"... Но пък "яде" всичко, с голям запас е откъм здравина...
              Също като при сайга-12 и вепр-12 при автоматите.

              Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
              Работи супер мазно,
              Работи мазно, ама на сухо. Как ли е с патрони? Сайгата ми работи грубо на сухо, ама заредена пее

              Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
              дългата цев от 71 см. (но може пък и да се окаже плюс), липсата на сменяеми шокове
              Търси с по-къса цев. Тя, както и шоковете, не са ти нужни особено ако не си много профилиран ловец. А ма и тогава не са ти супер нужни.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #37
                От: Коя от двете помпи?

                Па то това си е ловна пушка! Нещо се отдалечи от първичната си концепция за "тактукул", която ме заинтригува.....
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Коя от двете помпи?

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Па то това си е ловна пушка! Нещо се отдалечи от първичната си концепция за "тактукул", която ме заинтригува.....
                  Не бързай. :-) Ако взема това джилезо с подходящия приклад, става точно 7 см. по- дълъг от фабарм- а (заради огромния му пламегасител, който е абсолютен фейк) и 5 см. по- дълъг от армсан-а (заради фиксирания му приклад). 73 см. цев, обаче ще дават по- добър бой и сила от 51 см. Всичките тактикуул джаджавки, които ще поръчам превъзхождат тези на фабарм-а, а като допълнение цевта на мози-то може да я ползвам и вместо тръбно скеле. Още нищо не е решено, но едното е нагиздена, фина, градска девойка, а другото- груб, як и работлив селянин.
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #39
                    От: Коя от двете помпи?

                    Вальо, мислил ли си по въпроса за слугова цев защото за мосберга предлагат това удоволствие?
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #40
                      От: Коя от двете помпи?

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Вальо, мислил ли си по въпроса за слугова цев защото за мосберга предлагат това удоволствие?
                      Мислих, да, ама я разкажи по- подробно. Разбрах, че слуговата цев е с някакви плитки нарези. Интересува ме следното:
                      - В КОС няма ли да създадат проблем за втората цев? Помпи само със слугова цев не съм виждал. Ако знаеш къде продават, директно ме пращай.
                      - Слуговата цев е подходяща за куршум, но няма ли да пръска много съчмите, поради завихрянето им? Може да питам глупости, ама не разбирам.
                      08седемшест5едно513четири

                      Коментар


                      • #41
                        От: Коя от двете помпи?

                        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                        Не знам до къде ти стига мерака, но ако е до тук



                        Бих подредил нещата така Mossberg, Maverrick, Remington просто за тях може да се намери всякакъв тунинг .
                        Дай, моля те, някакви линкове, от къде мога да се сдобия с релса, като на горната снимка.
                        Май нещата отиват в указаната от теб и Венци насока: проверена база и тунинг на корем.
                        08седемшест5едно513четири

                        Коментар


                        • #42
                          От: Коя от двете помпи?

                          Почвам от зад на пред.
                          Слуговата цев е за куршуми, съчмите се държат неприлично, парадокса е подобна на слуговата но с нарези в края на цевта може и да завършва с шок.
                          За косовете мисля, че няма ядове но е добре да попиташ къде да купиш не знам.
                          Слуг е цев за гладкоцевно оръжие с 6 и по-рядко 8 плитки нареза по цялата дължина с цел подобряване стрелбата с калибрени и подкалибрени монолити.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: Коя от двете помпи?

                            Това оръжие е като Глок. Има всичко за него и можеш да го кичиш като коледна елха. Източници за тунинг - ebay, amazon, midwayusa, haristactical, fab-difense и т.н. Всеки уважаван онлайн магазин има чарколяк за Mossberg/Maverick.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Коя от двете помпи?

                              Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                              Мислих, да, ама я разкажи по- подробно. Разбрах, че слуговата цев е с някакви плитки нарези. Интересува ме следното:
                              - В КОС няма ли да създадат проблем за втората цев? Помпи само със слугова цев не съм виждал. Ако знаеш къде продават, директно ме пращай.
                              - Слуговата цев е подходяща за куршум, но няма ли да пръска много съчмите, поради завихрянето им? Може да питам глупости, ама не разбирам.
                              Аз имам регистрирана пушка с 2 цеви (преди около 2 месеца регистрирах 2-рата цев), така че не би трябвало да е проблем и при теб! Според мен, ако искаш да стреляш и съчми и куршуми през една цев, то е по-добре да е гладка. С моята по-къса цев (61 см) на 40м вкарвам попаденията в 15 см от ръка и не виждам колко по-точна може да е, ако е с нарези, а безгрижно си перкам и със съчми....
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Коя от двете помпи?

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Почвам от зад на пред.
                                Слуговата цев е за куршуми, съчмите се държат неприлично, парадокса е подобна на слуговата но с нарези в края на цевта може и да завършва с шок.
                                За косовете мисля, че няма ядове но е добре да попиташ къде да купиш не знам.
                                Слуг е цев за гладкоцевно оръжие с 6 и по-рядко 8 плитки нареза по цялата дължина с цел подобряване стрелбата с калибрени и подкалибрени монолити.
                                Да не бъркам нещо, но слуг е гладкоцевна, къса. Обикновено пише rifled slug.
                                На изцяло нарезната пише fully rifled.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X