Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги помагайте...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги помагайте...

    Трябва спешно да взема решение, а нямам много време да се ровя из нета за инфо/не че не попрочетох туй онуй де/
    Дилемата...Моя синковец има желанието за някакъв по-читав фотоапарат като подарък за нова година.
    Понеже въобще не съм сигурен дали това няма да е кратко увлечение или пък ще се задълбочи в материята/има индикации по-скоро да е второто/, реших да не давам много пари и се насочих към закупуване на нещо втора употреба.
    Дилемата е Никон V1 с обектив 10мм твърд на f2.8 цена 250,00лв. и Сони Nex 5/чисто без букви отзад/ комплект с китовия обектив 18-55 и бленда f3.5-5.6 с карта 16гб клас 10 и светкавица за 340,00лв.
    Та към кое да наклони избора?
    Принципно бях наскачал повече за Никона, защото с един преходник в бъдеще и ще могат да се ползват моите обективи , които имам налични, но пък Nex-a май го хвалят повече като качество, пък и матрицата му е по-голяма...
    Та ще съм благодарен за всяко мнение, че трябва да вземам бързо решение...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Колеги помагайте...

    Кво стана с твоя д5100??
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • #3
      От: Колеги помагайте...

      Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
      Кво стана с твоя д5100??
      Ами продадох го... и то заедно с обектива 18-105
      П.П.Идеята е да взема някакъв по-малък на габарити фотоапарат, но с добро качество на снимане.Идеята е ако малкия бързо му мине мерака да остане за общо-семейно използване.
      Знам..Сони RX100 е истината, ама ъм момента нямам пари за него...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Колеги помагайте...

        Аз съм с глас за Nex5 N или R по ми харесва и има пазар за после ако се откаже.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: Колеги помагайте...

          Глас за Nex 5. Ама то май твоето желание е по голямо. Та вземи му Nex па като се научи му отстъпваш D7100 а ти минаваш на по горно ниво.
          AUDI A4 с три дифа
          TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

          Коментар


          • #6
            От: Колеги помагайте...

            В момента има само оферта за Nex5 чисто...без N и ...нататък.
            Загледах и Олимпусите.Предлагат се модели като pen e-pl1 и Pen e-pl3 с итовите обективи 14-42 за около 450-460лв., което не мога да преценя дали е добра цена, защто те просто вече ги няма поне по нашите магазини, за да се ориентирам колко струва нов такъв...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Колеги помагайте...

              Има оферти и за N и за R въпроса е дали са ти в бюджета който си определил, имаш лични
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: Колеги помагайте...

                Видях ги..ами малко са над бюджета, като се има предвид, че всъщност не се знае дали синковеца ще се задълбочи или ще му мине мерака бързо...
                Иначе, не е лошо да се има подобен фотоапарат с по-малки габарити, ама не е много момента да давам тези пари...
                Уф...направо не знам какво да правя вече...
                Тези Оли-та как са сравнено с Некс-овете...
                Има оферта примерно за E-PL5 в комплект с 14-42 и 40-150 + светкавица за 700лв. и то може би и ще има малко пазарлък надолу...
                То ценово един Некс като му вземеш още някой обектив и става същите, че и повече пари...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Колеги помагайте...

                  Олимпус са с по евтини обективи
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колеги помагайте...

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Видях ги..ами малко са над бюджета, като се има предвид, че всъщност не се знае дали синковеца ще се задълбочи или ще му мине мерака бързо...
                    Иначе, не е лошо да се има подобен фотоапарат с по-малки габарити, ама не е много момента да давам тези пари...
                    Уф...направо не знам какво да правя вече...
                    Тези Оли-та как са сравнено с Некс-овете...
                    Има оферта примерно за E-PL5 в комплект с 14-42 и 40-150 + светкавица за 700лв. и то може би и ще има малко пазарлък надолу...
                    То ценово един Некс като му вземеш още някой обектив и става същите, че и повече пари...


                    Аз щракам с тоя комплект, плюс два твърди Сигма на 2,8 mm... Аз би заложил на Сони - вървят напред уверено...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колеги помагайте...

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      ..Сони RX100 е истината, ама ъм момента нямам пари за него...

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      .....Има оферта примерно за E-PL5 в комплект с 14-42 и 40-150 + светкавица за 700лв.....

                      Сонито в момента е 699.00лв + кожен калъф + карта Sony 16GB SDHC 94MB/s
                      Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колеги помагайте...

                        От всичко изброено само Олито е със стабилизация в тялото, та какъвто и буркан да закачиш отпред става стабилизиран. Сонито е и с куца обувка за външната светкавица. Добрите обективи за некса са скъпите обективи. А аз лично, след Фуджи, съм пристрАстен към Олимпус.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колеги помагайте...

                          Аз имам Сони NEX 5 и смятам, че е подходящ за начинаещ(самият аз съм такъв), а габаритите му са перфектни за подрастващ.
                          Стария ми NEX 5, го продадох на колега, точно по същия казус-не знаеше дали щерка му ще се запали, а не искаше да дава една торба пари, за нещо което може и да не се използва (той има много скъпа апаратура). Детето се запали и снима много-на 14 години е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колеги помагайте...

                            Чисто практически, а и икономически,сега ще ме овикате,аз бих взел Никон-а.Един преходник,дето си се сетил, и после ще видим дали,и кога ще се наложи да скачаш в следващия филм.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колеги помагайте...

                              Само един бегъл поглед хвърли на истинските обективи за Сонито и мисля, че бързо ще вземеш решение
                              Ако обаче решиш да е Никонче, бих ти подшушнал вместо V или J, да вземеш AW. Така ще имаш още едно поле за забавления и ти, не само синковеца. Иначе, относно V1 мога да ти кажа къде и какво ми "стиска" на мен като възможности и качество, но мисля, че младежа има доста да се поупражнява, докато опре в тия ограничения. А, твърдия 10/2.8 не го взимай. Ако искаш твърд 18.5/1.8 е обектива. 10/2.8 е по-зле от 10-30.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X