Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги помагайте...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колеги помагайте...

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Само един бегъл поглед хвърли на истинските обективи за Сонито и мисля, че бързо ще вземеш решение
    Ако обаче решиш да е Никонче, бих ти подшушнал вместо V или J, да вземеш AW. Така ще имаш още едно поле за забавления и ти, не само синковеца. Иначе, относно V1 мога да ти кажа къде и какво ми "стиска" на мен като възможности и качество, но мисля, че младежа има доста да се поупражнява, докато опре в тия ограничения. А, твърдия 10/2.8 не го взимай. Ако искаш твърд 18.5/1.8 е обектива. 10/2.8 е по-зле от 10-30.
    Димо, не съм наскачал за този обектив, а просто в OLX има обява за v1 с него за 250лв. + чантичка/според продавача много малко ползван и поради тази причина се и продава/.
    Ходих преди малко да видя наследника на Некса , както и Е-PL5, но нещо е можах да се впечатля.Това което ми направи страшно лошо впечатление е, че...когато решиш да фокусираш в един и същ кадър на различни места, просто не може/или поне аз не открих за половин час ровене/ да си местиш примерно с джойстика фокусната точка по екрана както мога това с моя Никон.За целта трябва да влезеш в Меню-после в подменюто за AF- от там да избереш накъде да преместиш точката за фокусиране...
    Направо не ми се вярва при толкова екстри и електроника напъхани в тези фотоапарати, производителя да е взел такова малоумно решение.При мен на Никона както казах докато съм кадрирал един кадър, мога спокойно с джойстика да си поставям където искам по кадъра точката на фокусиране, а тук...5мин. ровиш в менютата...
    Дано аз да бъркам и да не съм намерил начина това да се случва...
    Другото което е...в наследника на Некс който се предлага в близкия до бюджета диапазон тотално липсва опцията за какъвто и да било визьор, а това за мен лично ще осакати малкия като човек изявяващ желание да се задълбочи в материята...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Колеги помагайте...

      Любо , не съм сигурен, но аз на G5 местенето на фокуса го правих с тъчскрийн, наследника на NEX не е ли с тъчскрийн?
      Не знам аз продължавам да държа на NEX 5R синът ти със сигурност ще иска и WIFI е има.



      Искаш визьор, има продава се и такова нещо, като се слага на мястото на светкавицата ако искаш визьор и светкавица NEX 6-7 ама те са по скъпи.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D3S_9006-finder-rear-1200.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5694774



      Другия фаворит ми е Panasonic GX7 мисля че с него ще сте доволни и двамата.

      Олимпус ама с визьор Olympus OM-D E-M ....нещо си
      Последно редактирано от drago varvar; 11-12-15, 22:37.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #18
        От: Колеги помагайте...

        Драго, аз знам, че на некс-а има възможност за визьор, но набързо прегледах и...ценово е нещо страшно бре...Може разбира се да съм гледал и оригиналния ама...1200лв. за визьор е лудост
        Въпросния наследник няма възможността за поставяне на визьор и...не е с тъч на дисплея...Поне този в моя ценови диапазон...
        В момента продават в базара един Некс -5r за 520,00лв. с 18-55 китовия обектив...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Колеги помагайте...

          Мда...моя син тази сутрин отсече твърдо...
          -Аз такива малки фотоапарати не искам.Искам като твоя голям...
          Като гледам май ще скачам на един Никон D3200 с китов обектив и това е...
          Детето не показва просто капризи, а е снимал с моя фотоапарат и съответно със стария сапунер на Олимпус, и явно прави разлика.То май като се замисля така е по-добре.Тъкмо ще си свикне да работи с визьор/т.е. няма да отвикне/, а също така и с хардуерни бутони, а не с менюта и подменюта...Парите са сходни, да не кажа същите...
          Май това ще е решението...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Колеги помагайте...

            Е щом такова е желанието на младежа, вече можем да кажем че си в свои води
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #21
              От: Колеги помагайте...

              Абе и аз щях да подскажа нещо подобно, ама айде, викам, да не развалям дисциплината....
              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X