Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA NC700X - наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: HONDA NC700X - наблюдения

    Благодаря на колегата, че не се включи, както и да е. Днес звъннах в сервиза да попитам дали са дошли частите, оказа се, че са пристигнали още миналата седмица, но никой не ме уведоми, при положение че изрично ми казаха, че ще ме извикат, ако пристигнат по с време. Та отивам аз да оставя мотора, пред мен отвориха пратките и ми показаха какво садържат, и какво ще ми слагат. Не го очаквах честно казано. Всичко опаковано в оригинални кутии и отворени пред мен, явно грижата за клиента е нещо важно за тях. Така и трябва. Чичака каза, че утре сигурно следобеда ще е готов и ще ми звънне да ида да си го взема. Така, че утре вечер ще споделя нещо за държанието на пътя, даже нарочно ще се завра в черен път за експеримента. Попитах го, дали би имало разлика в поведението на пътя ако сменя и задния амортисьор. Отговора, за който бях сугурен бе... ще имаш вече идеалната предница, важното е тя да мине, а всичко след нея се влачи, и да го смениш - дефакто няма да получиш кой знае какъв комфорт. Пари на вятъра. Това са негови думи. Сигурно за писта и крос може да има голямо значение, но за туристически изпълнения като нашите... файда йок. Утре ако го взема ще споделя. Поздрави.
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

    Коментар


    • От: HONDA NC700X - наблюдения

      Взех мотора. След малкото време, което го покарах... аз преди съм си мислел, че имам някакво окачване. Просто разликата е брутална. Влизах в ремонтен участък от пътя за проба, предницата просто е друга, все едно друг мотор.Неравностите почти не се усещат, при залягане в завой и ускорение се държи прекрасно, плавно управление, при спиране не лашка както преди... просто си мисля, че това са най-добре похарчените пари за мотора. Единствения минус, който веднага усетих е когато минавам през неравности... задницата вече се усеща твърда и го усещам със задника си. Пълно щастие няма, т.е. има, но струва около 400-900 евро, в зависимост от възможността за настройки на централния амортисьор. Синчето му ми каза, че могат да ми поръчат заден с 3 възможности за хидравлични настройки, да го настроят според килограмите ми и по типа ми на каране, но струва пари... 900 евро. Най-евтиния вариант е 400 и да си натягам пружината с ключ и общо 2 настройки. По принцип можело и така да си карам, и това е било достатъчно, което са направили. Ще помисля и на пролет може и да го сменя и него за другия сезон, може да ми е по-удобно така до Мароко Дори и лепенки сложили на коловете.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190918_183829.jpg
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5821029Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190918_183759.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5821028Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190918_185435.jpg
Прегледи:1
Размер:228.6 КБ
ID:5821030

      Доволен съм много. Не правя реклама на фирмата, но наистина са големи в това, което правят. Поздрави.
      HONDA NC700X '13
      HONDA Wave 110i '13

      Коментар


      • От: HONDA NC700X - наблюдения

        Мислех да пиша по-рано, но ме домързя. Аз не харесвах особено предните амортисьори на моята (бивша вече Африка) Бяха меки и много често на дупки чукаха в ограничителите. За да ги направя по-твърди сложих отгоре на пружините втулки по 7 мм дебели от тефлон, но стана още по-гадна возията. Предницата стана много твърда, но продължаваше да чука при всяка по-голяма дупка. Тогава поръчах прогресивни пружини от WP. Струваха 100 евро и аз тогава също си помислих, че това са най-добре похарчените пари за този мотор. Возията стана мека и приятна, но никога повече не чух предницата да чука в ограничителите, без значение през какви дупки минавах.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: HONDA NC700X - наблюдения

          Владич, напълно те разбирам. Усетих разликата, дано повече колеги се подведат по нашия акъл Просто си заслужава. В момента нямам нищо общо със стария мотор. Аз съм идиот, или всичко, или нищо. Когато сложа задния амортисьор ще се похваля. Не са проблем 900 евро, за мен де. Мисля на пролет да стигна до Казабланка... не се очертава да се женя и да имам деца. Това е присъдата на повечето като мен в чужбина.... самотни и.... понякога се чудя защо дишаме въздуха на хората... Но това е друга тема и не и е мястото тук. Тук днес бе 4 градуса... умрях от студ, умрях и от кеф... мотора просто е друг. Ще си оставя телефона, може пък някоя мома да ми звънне ахххахахаахх, едва ли. +491622482814, ако някой иска оригинални части, има и афтърмаркет части и втора употреба, ще помогна с каквото мога. Пазара тук е голям. Поздрави.
          HONDA NC700X '13
          HONDA Wave 110i '13

          Коментар


          • От: HONDA NC700X - наблюдения

            Според мен разликата я има и между чисто нова пружина и стара такава. Преди време гледах и аз за ъпгрейди по моя мотор, но не се предлагаха по-добри пружини за години от 2016 нататък (вилката е разлина). Не знам дали новата вилка е със прогресивни пружини, но допускам че просто няма търсене все още.

            Иначе бих те посъветвал да пробваш да натегнеш пружината отзад преди да сменяш целия амортисьор. Супер лесно се прави, а разликата поне при мен е от земята до небето в управлението. От магазина/завода ми дойде настроена на 3/7, а аз я бутнах на 5/7 (100 кила съм, допускам че стандартния японец е една идея по-малко). На стандартната настройка дори и само да върнеш газта се усещаше потъване на предницата. Сега и с връщане на газта и с нормално натискане на спирачката потъва по малко целия мотор вместо да се опитва да ме метне през кормилото.

            Коментар


            • От: HONDA NC700X - наблюдения

              На неговия мотор може би не се регулира

              Коментар


              • От: HONDA NC700X - наблюдения

                Уф, 2 години отлагам вземането на такива за отпред, ама тая зима ще е.

                А маслото задължително трябва да е с друг вискозитет ли за прогресивните?

                п.п. От Wilbers само не разбрах, цената е с доставка или не ?
                * All prices incl. tax, plus shipping
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • От: HONDA NC700X - наблюдения

                  Направих процедурата с прогресивните пружини на TDM-a преди 2 години и разликата е огромна. Вискозитета на маслото си остава фабричният.

                  В цената не е включена доставката, която за България е 15 евро. Между другото цената в луис е същата, а доставката от там е 10 евро.

                  Коментар


                  • От: HONDA NC700X - наблюдения

                    Аз май трябва да си сложа дрегер на компа, та да не ми дава да пиша кога сам пил... Нищо де, поне съм бил искрен. По темата, сериозно се замислям за задния амортсьор, едва ли ще получа комфорта на голдуинг, ама поне да си мисля, че карам мотор. Колегата каза да пробвам на 3/7 на 5/7 ... ама това нищо не ми говори. Според мен тя частта тъпо инженерна ли е - няма как да стане като афтърмаркет част. Ще заложа на нов от Вирбелс. Скоро ще е. Поздрави.
                    HONDA NC700X '13
                    HONDA Wave 110i '13

                    Коментар


                    • От: HONDA NC700X - наблюдения

                      На амортисьора моя мотор има ей такава халка за настройка, като на прикачената снимка. (Игнорирай чорапа.) Има 7 позиции за натягане на пружината.

                      При теб трябва да е налице като това на снимката или нещо леко различно. Супер рядко е туристически мотор да няма preload adjuster, най-малкото за настройка с и без пътник.

                      Коментар


                      • От: HONDA NC700X - наблюдения

                        Нещо не се е прикачило първия път
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170729_185733-2.jpg.03cff7390147ea83bc39ea481bd90a2f.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5821207

                        Коментар


                        • Утре ако успея ще го монтирам.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191025_144553.jpg
Прегледи:571
Размер:122.3 КБ
ID:6521966
                          HONDA NC700X '13
                          HONDA Wave 110i '13

                          Коментар


                          • Монтирах го, останаха ми 4 копчета от пластмасите, някъде не съм ги отразил . Малко тегаво се работи без да махаш всичко страници, но добре че черните спойлери са меки и се огъват, белите са твърди и ще се счупят. Та с малко напъване на пластмасите успях да го сменя без да разглабям всичко. Още при натискане на задницата с ръка се усеща разлика. Покарах го около блока, добре вози... за сега толкова, тестовете му ще са на дълго и с багаж. За сега толкова, от понеделник го дават сняг, догодина ще му е карането.

                            П.п. Този оригиналния амортисьор е на Шова, как пък малко не се постараха, все едно е правен в час по трудово в някое СПТУ.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191026_085421.jpg
Прегледи:529
Размер:111.0 КБ
ID:6522172
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191026_085358.jpg
Прегледи:539
Размер:226.2 КБ
ID:6522173
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191026_101916.jpg
Прегледи:537
Размер:97.0 КБ
ID:6522174Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191026_101909.jpg
Прегледи:540
Размер:94.5 КБ
ID:6522175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191026_102248.jpg
Прегледи:539
Размер:117.2 КБ
ID:6522176
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • еми браво за усилието! щом си тествал и зазимил-дупе да ти е яко за следващия сезон!

                              Коментар


                              •  
                                HONDA NC700X '13
                                HONDA Wave 110i '13

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X