Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA NC700X - наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: HONDA NC700X - наблюдения

    Днес времето беше супер, но аз нещо яката съм настинал и не ми се рискува да карам, имам цяло лято пред себе си. Та бях си поръчал една ''тавичка'' преди 3м., чак онзи ден дойде, много поръчки имали тея Хепко и Бекер, тцтцтцтц. Сложих я, добра изработка, но малко не пасват дупките, та се наложи да поогъна предните стойки, задната една дупка ми бяга 4-5мм та ще фрезовам и там, само фрезичка трябва да си купя... и на единия тампон не е нарязана резбата до края, та ще скъсявам единия болт.... абе немска му работа, нямам думи просто, пилих и едната стойка с пилата, че не пасваше точно... ама след още 2 модификации ще заспи И това недоразумение струва 210€!!! На SW-motech и то там някъде, не лоша изработка, но не е предвидено място за централната стойка, там трябваше да режа с флекса.... та както и да е, мисля че ще ми свърши работа - ако се надъня в някой камънак, поне да не ми изтекат чорбите . Само отопляеми ръкохватки да му сложа и съм готов за Нордкап и за Мароко.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170505_231148.jpg
Прегледи:1
Размер:275.5 КБ
ID:5752286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170505_231211.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:5752287Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170506_143901.jpg
Прегледи:1
Размер:450.9 КБ
ID:5752288Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170506_143915.jpg
Прегледи:1
Размер:375.4 КБ
ID:5752289Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170506_143923.jpg
Прегледи:1
Размер:369.9 КБ
ID:5752290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170506_144148.jpg
Прегледи:1
Размер:442.0 КБ
ID:5752291
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

    Коментар


    • От: HONDA NC700X - наблюдения

      Първо бързо оздравяване, хубаво се е получило, тавата си е необходимост, дори и един градски бордюр да "подцениш" понякога, може да доведе до проблем, на мен ми се е налагало веднъж само да чуя как издрънча моята тава, точно в такава ситуация. Моята е правена по поръчка, единствения недостатък е, че събира изхвърленото масло от предната зъбчатка, което измивам с водоструйката, само от снимките не личи твоята алуминиева ли е или желязна поцинкована.
      LZ1NIM/P
      B pos

      Коментар


      • От: HONDA NC700X - наблюдения

        3мм алуминий е. Отопляемите ръкохватки Оксфорд туринг дойдоха, ама като гледам ще трябва да пиля с пилата пластмасата на ръчката на газта, как ще ги сменям - незнам. Прочетох в нета как става точно за моя мотор, дано не ги окепазя, утре няма да е, но в неделя ако не вали тук ще се пробвам, та да видим каква ще я забъркам
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • От: HONDA NC700X - наблюдения

          Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
          Отопляемите ръкохватки Оксфорд туринг дойдоха, ама като гледам ще трябва да пиля с пилата пластмасата на ръчката на газта, как ще ги сменям - незнам.
          Нищо не пили. Намажи с грес ръчката на газта и ръкохватката отвътре, нагрей малко с пистолета за топъл въздух или със сушоара за коса и набивай смело. Ще видиш ,че става лесно.4пъти го правя това упражнение вече.

          Коментар


          • От: HONDA NC700X - наблюдения

            Да не накъсам реотана ме е страх, но малко ще ми е трудно да ги нагрея на пътя. ОК, ще ида в сервиз дето мога да ползвам ток, значи казваш че може.. благодаря ти за идеята. Ще имам да черпя ако стане
            HONDA NC700X '13
            HONDA Wave 110i '13

            Коментар


            • От: HONDA NC700X - наблюдения

              Тука някой от форума беше писал, че новите ръчки може и с лак за коса да се слагат, играе роля на лубрикант докато влезе новата ръкохватка, после стяга и няма мърдане, който е с опит да пише.
              LZ1NIM/P
              B pos

              Коментар


              • От: HONDA NC700X - наблюдения

                Първоначално публикуван от NiksZh Преглед на мнение
                Тука някой от форума беше писал, че новите ръчки може и с лак за коса да се слагат, играе роля на лубрикант докато влезе новата ръкохватка, после стяга и няма мърдане, който е с опит да пише.
                да,може. а също и със спрей за спирачки /brake cleaner/,защото е течен и после се изпарява бързо. признавам от къде го знам-около 9-та минута е магията
                https://www.youtube.com/watch?v=HnbgcWKnsWo

                Коментар


                • От: HONDA NC700X - наблюдения

                  На мен ми се видя че пръска с WD40, имам такова в мазата, то е проникваща смазка някаква, щото има разлика от спрея за спирачки - това почиства мръсотии и се изпарява силно, а щом почиства не маже грам. С такова си мих двигателя на колата от мазнотиите, мие и изсъхва, едва ли ще смаже докато навра дръжките, ще пробвам и двата спрея на пръстите си и ще преценя. Благодаря за съветите, като го направя това ще пиша кое - как.
                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • От: HONDA NC700X - наблюдения

                    Да не пускам нова тема, щото с безполезни теми мисля няма нужда да пълним форума. Поради естеството ми на работа публикувам мнения по никое време, но се ядва. Да не си помисли някой, че като се нагърмя и ми идва музата . Та питането ми е относно тези овчи кожи дето ги слагат на седлата на конете някои от пътешествениците. Помагат ли с нещо? Някой има ли опит? Аз си купих една надуваема за задника, но не съм я пробвал още, предполагам ще има намаление на болката в г*за след 100-200км преход. Четох, че ако се ползва от спортисти - да ги нарека така тези дето лягат по завоите, се случвало да им се пързулне по тях задника, по надуваемите възглавнички, и да се стигне до кофти ситуации. Също четох, че като се намокрят бавно съхнат - пак дискомфорт, и миришат на къпана овца . У дома имаме останали овчи кожи, та мисълта ми е, струва ли си да нарежа руното и да спретна едно пробно седло и има ли смисъл от него като цяло? Ако има някой дето е правил упражнението, моля да сподели. Подмяната на дръжките се отлага до хубаво време и когато почивам, че тук както пече слънце, така и се сгромолясва небето от веднъж.
                    HONDA NC700X '13
                    HONDA Wave 110i '13

                    Коментар


                    • От: HONDA NC700X - наблюдения

                      Овчата кожа е добра, особено от по-млада овца. Близо две години карах Африката с такава кожа на седалката. Автентично е, изглежда много пътешественически мотора, забавно е и върши работа. Ако е добре обработена кожата не се мокри и не мирише. След дъжд е достатъчно само да я изтръскаш от влагата. На дълъг път понякога се набираше под мен кожата и ръбовете убиваха. В последствие я изхвърлих тази кожа и просто си направих друга по-удобна седалка. Любо Африката от Варна мисля че още си кара мотора с такава кожа на седалката вече дълги години.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: HONDA NC700X - наблюдения

                        Аз съм ползвал лак за коса. Не съм убеден, че помага, но не вреди нито на нагревателите нито на покритието на тръбата, нито на самата дръжка
                        Търсиш си занимавка с възглавницата, не си имал проблем, но четеш за проблеми - решения на други хора и вече имаш "проблем+решение " и - ХХХ€
                        Карай си карането, той г-а сам ше си поиска.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • От: HONDA NC700X - наблюдения

                          С лак за коса става идеално, ама не за нагреваеми дръжки. Лично изпробвано от мен. - Нахлусва се много лесно и като изсъхне залепва, но като се пусне подгрева и се загрее "пуска" и ръкохватката започва да се върти. После изпробвах със някакъв модерен "хелметекс". Ефекта е същия. Накрая ми писна и ги залепих с акрилно монтажно лепило moment fix

                          На жена ми на мотора ги бяха лепили в бултрако, и пак като загрееше дръжката започваше да се върти, за него намерих по-добър вариант: пак монтажно лепило, само че на водна основа. Държи достатъчно здраво, но и последващия демонтаж също е безпроблемен (с повечко напъване пуска).
                          Калин - О88 б579I9I
                          Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                          Коментар


                          • От: HONDA NC700X - наблюдения

                            Един познат пък ми каза че ставало със сапунена вода и малко псуване Та като най-безвреден вариант мисля да опитам първо така.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • От: HONDA NC700X - наблюдения

                              Сапуна си остава и се въртят после.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: HONDA NC700X - наблюдения

                                Забелязвам ,че и с веро малко се въртят особено след известен период на експлоатация(затопляне и спиране). И затова си мисля ,че съвсем малко лепило в края на гумата след като си я нахлузил ще свърши работа. Ама само в края,че после при евентуален демонтаж лесно да се освободи с някакъв тънак,остър предмет-тънка отвертка,остра тънка пластина или друго. Като цяло подгревът върши работа в студено време, но ако е евтин китайски , може и да е греда. OT OXFORD съм МНОГО ДОВОЛЕН.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X