Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA NC700X - наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: HONDA NC700X - наблюдения

    Моите подгревни са китайски за 25лв на 2 степени и съм доволен засега. Досега като съм сменял обикновенни дръжки старите направо ги режа и хвърлям. Сега тия подгревните не знам дали ще ги срежа успешно без да прецакам реотана като им дойде времето. Но пък ако ги прецакам поне са евтини.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: HONDA NC700X - наблюдения

      Да споделя малко статистика:

      - 460 км преход, 100 октана бенз, скорост 130 - 160, разход по борда - 4,2, според резервоара - 4,23

      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • От: HONDA NC700X - наблюдения

        Като гониш гори, аз като карам само магистрала и на мен ми е 4,2/100. От както сложих тая тава, почна да отразява звука от двигателя нагоре към мен и сега го чувам повече и по-ясно. Дяволска работа, ще трябва да свиквам и с това сега.... Пък ръкохватките ще ги сменям на есен, да не прееба нещо точно за лятото. Ще пробвам със спрей за спирачки първо и ще включа да загреят малко белким омекне нещо, но ме съмнява. И са Оксфорд, не са китайски от 20 лева.
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • От: HONDA NC700X - наблюдения

          Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
          .... Пък ръкохватките ще ги сменям на есен, да не прееба нещо точно за лятото. ....
          Колега, ако ще ходиш до Нордкап горещо ти препоръчвам да монтираш ръкохватките преди това. Това е една от най-стойностните екстри за мен, ако човек пътува по цели дни в хладно време. А на север си е студено

          Коментар


          • От: HONDA NC700X - наблюдения

            Сложих Оксфорд турър, много са добри,на максимална степен стават неприятно горещи.Както сотислав каза,това е най смислената екстра,направо се чудя две зими как го карах тоя мотор без подгрев.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: HONDA NC700X - наблюдения

              Днес сложих и ауспух Лео Винче Неро, звука се подобри значително

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170628_162429.jpg
Прегледи:1
Размер:392.0 КБ
ID:5758711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170628_162437.jpg
Прегледи:1
Размер:401.6 КБ
ID:5758712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170628_162440.jpg
Прегледи:1
Размер:351.5 КБ
ID:5758713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170628_162447.jpg
Прегледи:1
Размер:337.1 КБ
ID:5758714

              HONDA NC700X '13
              HONDA Wave 110i '13

              Коментар


              • От: HONDA NC700X - наблюдения

                Вече 3-ти сезон във мен, и лично мои 7000км. Нямам никакви оплаквания от мотора, освен от моите новобрански неразбирания и шашкания Човек се учи докато е жив!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19621122_10211267727187983_3433472849922272172_o.jpg
Прегледи:1
Размер:456.0 КБ
ID:5758966
                HONDA NC700X '13
                HONDA Wave 110i '13

                Коментар


                • От: HONDA NC700X - наблюдения

                  Мнение на собственик на такъв мотор. На мен ми се струва доста обективен. Във всеки случай не се прехласва особено, макар че общо взето е доволен от този мотор. https://bikepost.ru/blog/74351/Honda...upjur.html#cut
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: HONDA NC700X - наблюдения

                    Да, много полезно четиво.
                    1. Разхода е около 5-100, но при скорости 130-140 км-ч. е 6/100. Т.е. толкова гори и моята хонда джаз.
                    2. Интересното е, че роботизираната кутия превключва на по-висока скорост при 1500 об/мин. Това повече ми прилича на голям американски V8 двигател. Даже джипа ми 5.7 Хеми превключва на около 2000 об/мин, като леко галя педала за газта.
                    3. Спирачките били огромно разочарование. "Те са просто ужасни". Водача трябва да се учи наново да спира т.е. по-рано.
                    Това според автора на темата от неговия опит.

                    П.П. Като сравня Хондата с Версис 650 според мнението на Ронин ми се струва по-добър вариант.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: HONDA NC700X - наблюдения

                      Приятелю, защото мисля, че тук сме първо приятели и после опоненти по дадена тема. Няма нищо вярно в това, което си написал. И да те светна за спирачките само... мотора е с комбинирана АБС система, когато натиснеш задната спирачка има един маркуч, дето отива към предния диск и колкото подадеш на задния - толкова натиск отива и на предния! И ти при усмотрение може да натиснеш предната спирачка за по-рязко спиране. В никакъв случай не си хваля мотора. Просто обеснявам.... и за разхода, ако ми направиш разход 6 на 100, ще ти подаря мотора! При скорост 150-160 не ми е дал разход повече от 4,2 - 4,3 на 100. при положение че съм го следил като се прибирах от Германия за България... над 1800км следене и зареждане колко харчи.... При преминаването ми на Алпите ми даде 2.8 на 100. Сега нямам кола, ходя всеки ден на работа с мотора, градско... 3,2 на 100. Къде видя разход от 5-6!? Нова грешка, кутията не е роботизирана, кутията е с два съединителя, а това кога да си сменя предавките го настройваш ТИ! И ДА, версиса е повече като мощност, от там и по-големия раход. Но.. аз имам сервиз на 12 000км смяна на масло, на 12 000км напасване на клапани... Не искам да ти набивам нещо в главата, но като отношение - цена/качество и разходи за тях - хондата е на едно от първите места. Не, верно, заявявам го на всеуслошание, ако направиш разход 6 на 100 с моя мотор.... ще ти го подаря Аз повече от 4,2 на 100 не можах да го накарам да изгори. Ти ще си първия! И ми е интересно как даваш мнение за мотор, който дори не си виждал на живо? Някой някъде бил писал... звучи ми като "бил съм са бил напил и са ми били били" Ще се видим ако пожелаеш, ще го покараш... и тогава ми кажи че не става. Тогава бих ти повярвал. Поздрави от мен и ти пожелавам да си купиш нов мотор, и да отвориш тема за него Ще бъде полезна за всички.
                      HONDA NC700X '13
                      HONDA Wave 110i '13

                      Коментар


                      • От: HONDA NC700X - наблюдения

                        Также скажу по тормозам: У Honda NC хорошие тормоза — НО ТОЛЬКО С ОРИГИНАЛЬНЫМИ колодками и дисками. Аналоги не катят ни разу (личный опыт). Думается, у автора с таким пробегом, с отсутствием комби абс, и не родными колодками действительно есть проблемы с замедлением… Но автор не пробовал такой мот с нуля. А я пробовал).
                        HONDA NC700X '13
                        HONDA Wave 110i '13

                        Коментар


                        • От: HONDA NC700X - наблюдения

                          @ Здравко: Прочетох материала от този линк: https://bikepost.ru/blog/74351/Honda...upjur.html#cut
                          и от там извадих тези изводи.
                          Не съм го карал аз този мотоциклет, не е мое мнение.
                          1. За разхода: това пише човека, обобщено го преписвам. За сведение КТМ 125 см3 Дюк купуван нов от Еди на сина ми, който при закупуването тежеше 52 кг, а при продажбата след 2 години-около 60 кг. му дава разход над 3-100. Но се кара навсякъде на мах.
                          2. Знам за кутията. Четох, гледах клипчета, знам че е с 2 съединителя, знам как превключва на теория. Но има автономно /роботизирано/ управление, което в автоматичен режим "режиме ДРАЙВ передачи переключаются уж очень рано(1500 об) и если до 4 передачи это не совсем заметно, то на 5 и 6 мотику уж очень тяжело" и на 5-та и 6-та ск. двигателя се товари и не върви. /аз така го разбирам/.
                          3. И за спирачките съм го копнал пак от там. Автора не пише дали е с оригинални дискове и накладки или са му го продали с някой нискобюджетен афтъмаркет боклук или ментак.
                          Моля да не се засягате, на тема мотоциклет. Ако съм Ви засегнал по някакъв начин поднасям искрени извинения.

                          П.П. Имал съм Хонда ЦРФ 250 Х 2007 година и съм останал с много добри впечатления. За клапаните, които пишат, че са им слабо място много пъти са проверявани, но никога не е имало нужда от реглаж.
                          Когато търсих мотоциклет един от вариантите ми беше Honda NC 700, но тогава не бях чул за кутията dct. Спря ме относително ниската мощност в комплект с голямо тегло. Като дизайн ми е фаворит. Купих си КТМ 990 супермото и с удоволствие си го карам, но разхода ми е около 6/100.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: HONDA NC700X - наблюдения

                            Няма проблем, аз пиша в темата си моите наблюдения, а на кое да вярваш, това вече е твой избор Важното е да караме и да ни е готино. Мисля си декември да кача мотора на ремарке до Италия и от там с ферибот до Тунис... и живот и здраве ще го направя дори мисля ТКС80 да му сложа за този преход... но ще видя.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • От: HONDA NC700X - наблюдения

                              Не знам защо във всеки мануал на Хонда пише да се проверяват клапаните след определени километри? И за моята Африка Туин 750 RD 07 в мануала и пишеше да се проверяват, и регулират клапаните след всеки 24 000 км, или това е след две смени на маслото. Аз минах с нея към 57 000 км за малко над три години, преди да я продам, като никакви клапани не съм проверявал и нищо не съм барал там по тях. Моторът си работеше перфектно, когато я продадох тази Африка, по същият начин, както, когато я купих и разхода си беше същият.
                              А виж на БМВ-то си ги проверявам клапаните през 20 000 км и понякога (не винаги) има малки разлики, които оправям. Но на БМВ-то пък, цялата тази работа става за половин час и не се налага да разглобявам половината мотор, за да регулирам клапаните.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: HONDA NC700X - наблюдения

                                Аз пък се чудя защо пише да се сменя маслото през определени километри, след като има хора, които никога не са си сменяли маслото и не са имали проблеми

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X