Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-мощен алтернатор за Нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-мощен алтернатор за Нива 2121

    Здравейте,
    Пускам темата с молба, ако някой е заменял алтернатора на Нива 2121 1.6 с по-мощен да сподели дали има алтернатор, който да пасва с никакво или минимално преправяне. Конкретно при мен причината да искам да го заменя е, защото си купих 4 нови руски бойни фара и май оригиналния алтернатор няма да смогва.

    п.п. фаровете за на промоция по 11.80 лв./бр., та ако някой иска да пише на лично да му кажа от къде.

  • #2
    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

    На Болгара, бях с алтернатор от Жигула, не можеше да храни 4х60 вата. Сложих от волга, захвата май дори е същия, и не ги усеща. Само че не знам колко ампера е.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #3
      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

      Не знам какво значи "бойни фарове" точно ама ако са с по 60 вата крушка четирите са 20 ампера.

      Нива 1.6 идва с три варианта алтернатор, трябва да се види кой от тях е:
      42 ампера с външен регулатор (български или съветски)
      55 ампера с вграден регулатор (български или съветски)
      65 ампера пак с вграден регулатор (Искра, от Югославия)
      И трите на празен ход на двигателя правят само половината и първият направо казано не и стига за собствените и фарове + бобина. Тя оригинално е с нехалогенни лампи на фаровете 45/40 вата, за тях стига.

      С 20 ампера отгоре никой от тях няма да върши работа на празен ход, а първият - и в работни режими. Ако си с 55 или 65 и обещаеш да включваш допълнителните светлини може и така да ги оставиш.

      Без преправяне няма какво да се сложи.

      С конзола за генератор от 1.7 инжекционна (не знам как ще я намериш, не е лесно) може да се сложат алтернатори 80, 90 или 110 ампера каквито слагат на по-новите Ниви. 110 и 90 мисля че са с плосък ремък и изискват още преправяне. И да ги преправиш с клинов ремък ще свирят. Алтернатори с новото захващане има и на половината западни коли от след 2000г и в първата морга човек може да си намери каквото му трябва.

      С малко преправяне на конзолата (разстоянието между двете уши) има огромен избор и човек лесно може да си намери подобен.

      Цялата тая работа се прави с жигулския алтернатор в ръка и на моргата. Недей да се лакомиш за повече от 80-85 ампера ако не си готов да преработваш ремъчните шайби и да слагаш плосък ремък.

      Коментар


      • #4
        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

        Ето това са фаровете:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boen-far-ruski-zimber-avtocasti-sharniri-tamponi-nakladki-nakrainici-remaci-rolki.jpg
Прегледи:1
Размер:30.0 КБ
ID:5694715

        Благодря за отговорите. Ще ги монтирам засега и ще проверя доколко се справя сегашното динамо и паралелно ще търся подходящо за замяната.

        Коментар


        • #5
          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

          Доста съмнително е над 65А клиновидният ремък да устиска.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

            Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
            Ето това са фаровете
            Ум не ми побира за какво са ти точно такива. А крушки ще им търсиш дълго и тъжно.

            Коментар


            • #7
              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ум не ми побира за какво са ти точно такива. А крушки ще им търсиш дълго и тъжно.
              Изначално имах намерение да монтирам фарове, но се оглеждах за подходящи такива - с ниска консумация, да светят добре и т.н., но вчера попаднах на тези и ги поръчах единствено, защото са за без пари. Пристигнаха с крушки на тях, а за по-натам ще видим...

              Коментар


              • #8
                От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                Четирите заедно светят колкото един нормален фар или колкото лайтбар 10 вата. Ама харчат ток като за четири фара.

                А като се набуташ за нов алтернатор ще си похарчил точно колкото за диоден лайтбар дето ще върши същата работа.

                Коментар


                • #9
                  От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                  Трупърът ми е със 150 А алтернатор, с един клиновиден ремък 13мм от години. Не е да не се товари алтернаторът, предвид достата консуматори. Засега държи.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                    13мм ремък прехвърля има-няма двойно повече мощност от 10мм като в Нивата. А в Нива 13мм не може да се сложи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                      Колегата ако иска може да провери в завод Динамо - Сливен.Мой колега си беше купил за неговата кола(ВАЗ 2104) и каза, че си е взел 80A. Сега разглеждах страницата им и имат 80А алтернатор но за 2108,ама май захващането е като на 2121.

                      Коментар


                      • #12
                        От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                        Първоначално публикуван от stanislaf1981 Преглед на мнение
                        Колегата ако иска може да провери в завод Динамо - Сливен.Мой колега си беше купил за неговата кола(ВАЗ 2104) и каза, че си е взел 80A. Сега разглеждах страницата им и имат 80А алтернатор но за 2108,ама май захващането е като на 2121.
                        Захващането е същото (поне на чертежа) и би трябвало да стане ама това че нещо го има на страницата на Динамо-Сливен не значи че има откъде да го купиш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                          Динамо Сливен са коректни напоследък.

                          Може да се купи от тях. Те ако го нямат няма да го оферират.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #14
                            От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                            Аз си купих алтернатор 80А от Динамо Сливен за 21214 и съм доволен от работата му.

                            Коментар


                            • #15
                              От: По-мощен алтернатор за Нива 2121

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              13мм ремък прехвърля има-няма двойно повече мощност от 10мм като в Нивата. А в Нива 13мм не може да се сложи.
                              Твоите пищят ли на на УАЗа ?
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X