Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Моля който има някакви линкове към документи или личен опит да напише как стои въпросът с носенето на хладно оръжие (и какво се третира като такова) в различните страни. Мен лично много ме интересуват специално страните от ЕС и тези от Близкия изток и Русия...
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Като бях малък,ходих с баща ми в Турция(с тир),там турски шофьор обясняваше,че да носиш пистолет,даже и два, няма проблем,обаче ако носиш нож,било страхотен проблем-затвор
    Това става преди около 15години.сега незнам.

    В Австрия,гледам че си носят сгъваеми ножки, на кръста в калъфче.

    Коментар


    • #3
      До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      В Англия, сгъваем нож в калъф и не показно, нож с открито острие = много проблеми...

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        По памет: Хладно оръжие - предмет с остър връх, поне е дин режещ ръб и размери на острието над 2х12см.
        “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
        Б.Франклин

        Коментар


        • #5
          До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          Тази година в немско ме цункаха 500евро глаба за една чикийка в колата. Има я някъде темата ама.... Даже вече им ги преведох, че често ходя натам

          Коментар


          • #6
            До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            Уважаеми колеги, моля ви за повече подробности ако имате такива. Особено ме интересуват линкове към документи с конкретни изисквания... Например какво се разбира под забранен за носене нож?
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              Абе и аз специално за германия много се заинтересувах как стоят нещата , даже и в немското посолство у нас ходих да питам и нищо. Май всяка провинция си има свое виждане за нещата. В закона им пише, че полицията може да конфискува всеки предмет при подозрение че с него може да бъде извършено престъпление...поне по този параграф беше посочено че ме глобяват

              Коментар


              • #8
                До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Пълна каша и страшен отврат. Единственият човек у нас който може да изясни въпроса поне до някъде е Тодор Предов. Но като цяло работата е практически невменяема.
                Кога и как ще успея да го намеря да го моля да напише нещо не знам. И той много зает, и аз се сдухах от тичане напоследък.

                Коментар


                • #9
                  До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  За у нас проблеми няма... Тук и със самурайски меч може да се ходи и никой не може да ти каже нищо... Проблемът е с пътуванията в други страни...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    Aз съм бил свидетел на зверски побой над "заподозрян" от страна на едни органи на реда, започнаха с репликата " Оооо ти имаш нож а..." това бе по времето(ако е имало въобще такава реална забрана) когато бе забранено носене на нож мисля с острие над 8-9 см дължина, сега мисля такова ограничение няма, някъде обаче се спрягаше следното "...Значи можеш да се разхождаш и с меч на гърба няма такъв закон че нямаш право да го носиш далаверата е че ако наръгаш някой с нож4е с острие 4см се води нарушение с топло оръжие обаче ако е над 8 см тогава вече се води хладно оръжие и съответно повече с*кс има ако те набарат в крачка..."

                    Пояснявам не съм го чел черно на бяло написано в документ а в разни източници из нета!

                    За Англия съм убеден в забраната, но не мога да посоча документ в момента.

                    Ето тук пише за Казакстан, относно оръжията: http://www.parliament.bg/kns/39NS/ZakPro/Kazahstan.htm

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      В България както подчертах нямам никакви проблеми, първо въобще не приличам на "заподозрян", второ през живота ми не съм спиран от полицай за проверка, трето тук си имам и начини и средства за контрол върху действията на правоохранителните органи... Въобще в България проблем с носенето на каквото и да е хладно оръжие няма.

                      Много ме интересува обаче точния разрешителен решим за другите страни които изброих. В тази връзка ти благодаря за линка...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        хладно оръжие от типа на боздугани, боксове, режещо оръжие и ножове, режещата част на които или автоматически се извличат от ръкохватката при натискане на копче или ръчка и се фиксират с тях, или се издигат за сметка на тежестта или ускореното движение и автоматически се фиксират при дължина на острието и режещата част повече от 90 мм
                        Ето този цитат от законодателството на Казахстан ми върши идеална работа... Помагайте за другите страни ако някой знае нещо...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          У нас може да се носи и брадва или меч и няма никакъв проблем с сигурност.Доколкото знам в Русия не е разрешено да се носят ножове освен сгъваеми модели.Наскоро попаднах на сайт за ножове в Русия и на моделите с фиксирано острие пишеше отдоло че трябва някаква разрешително.За сгъваемите нямаше ограничения-ама нещо не намирам сайта сега
                          Последно редактирано от TRAPERA; 31-10-07, 12:16.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            Венци ето още малко линкове мисля с повече конкретна информация...

                            http://en.wikipedia.org/wiki/Knife_legislation

                            Още доста конкретни теми:
                            http://www.bladeforums.com/forums/fo...play.php?f=735

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              Здрвейте
                              Съжалявам, че не мога да се подкрепя с нещо официално,но бях гледал едно предаване за Ангглия и за нейното законодателство. И там споменаха 4е е разрешено носенето на хладно оръжие- било солидно или сгъваемо когато острието е по късо 10см. Идеята е че толкова било максималното разстояние до сърцето при проникване.
                              Надявам се че съм бил полезен.
                              Поздрави
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X