Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    За Русия ви трябва "Сертификат ЭКЦ МВД РФ о том, что нож не является холодным оружием и принадлежит к изделиям хозяйственно-бытового назначения." Иначе ще имате ядове. В самата Русия при покупка на нож ви дават такъв сертификат.

    Коментар


    • #32
      До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      За Русия ви трябва "Сертификат ЭКЦ МВД РФ о том, что нож не является холодным оружием и принадлежит к изделиям хозяйственно-бытового назначения." Иначе ще имате ядове. В самата Русия при покупка на нож ви дават такъв сертификат.
      Предполагам, че това е информационната листовка към сертификата за определен вид ножове, която се издава от магазините в Русия.



      ...но има ли документ, с който да може да се удостовери същото при внос на нож през границата?
      Или направо да търся някой магазин, откъдето да ми изпратят ИЛ за ножовете, които мисля да нося в Русия.
      По електрическата поща например.
      Последно редактирано от rumbata; 26-01-10, 11:01.

      Коментар


      • #33
        До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        Или да го търсиш от магазина, или направо от руски МВР.

        Коментар


        • #34
          До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Или да го търсиш от магазина, или направо от руски МВР.
          Идеята ми е тръгвайки оттук с 3 фабрични ножа
          /джобен Викторинокс, мултитул Летерман и един ламинатен Mora/,
          да си ги обезпеча и с Информационна Листовка, набавена по факса или ел.пощата, от някой благосклонен оръжеен магазинер в Русия.
          Дали на границата ще има проблем с внасянето им след като са сертифицирани вече, но ги внася чужденец отвън?
          Макетното ножче също ли е хладно оръжие в Русия?

          Коментар


          • #35
            До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            Почакай аз да проверя как сега стоят нещата с ножове в Русия и тогава ще ти кажа.

            Коментар


            • #36
              До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              http://www.youtube.com/watch?v=rUR35...eature=related
              ..на руски е,и е май телевизионен материал,та не знам до колко може да му се вярва,със здраве!

              Коментар


              • #37
                До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Ако не греша, на долния адрес са дадени марките и моделите ножове, разрешени за носене в Англия...

                http://heinnie.com/9tvucl1119712/Kni...ry/c-1-92-641/

                Съжалявам, ако не е коректна информацията, но така го разбирам...

                Коментар


                • #38
                  До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Ето линк към австрииски форум за ножове.
                  Описано е за почти всички европейски държави , както и за някой азиатски
                  http://messerforum.net/showthread.php?t=10728
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    За Гърция като ходя , да си вадя ли ножа от джипката, някой колега бил ли е там скоро?

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      Свали..... Ходих миналата година..... Като ми казаха какво ме очаква - тръпнах целия път като се прибирахме.....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Свали..... Ходих миналата година..... Като ми казаха какво ме очаква - тръпнах целия път като се прибирахме.....
                        Мерси сър

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
                          Мерси сър
                          Ноу праблем, сир.....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Свали..... Ходих миналата година..... Като ми казаха какво ме очаква - тръпнах целия път като се прибирахме.....
                            Може ли малко подробности - за какъв нож става дума? Какво точно е забранено? Че така не го разбрах... Много пъти съм ходил в Гърция и май почти винаги съм имал някакъв нож в колата.
                            http://www.nakladkibg.com
                            накладки, спирачни дискове, съединители

                            088 8613380

                            Коментар


                            • #44
                              От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              Отидох с Вранглера, носех си 3 ножа в колата, и то доста внушителни/да не се бърка с функционални, и с един Лейтерман мултитул на кръста..... Брат на жена ми като го видя пита що е то, и като му го показах и обясних какво е това, най-горещо ми препоръча да го оставя в тях. Во избежание..... Най-малкото каквото щяха да направят полицаи - да ми го конфискуват. Повече - да ме разследват.....
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                                http://www.knifeworld.ru/articles/cold_arm_and_law.html - Интересен ресурс по въпроса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X