Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

    Руският закон за КОС с измененията за 2005 г.:

    http://www.zlatgravura.ru/text/z150.html

    Коментар


    • #17
      До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

      95 96тапропътувах Съюза с камион с фантастичните руски проверки по границите ета каробка что аха а ета ммм харашо половин час ровене и кво на мотора на камиона седи секира среден размер задве години един таможник не я виде иотпред на челното стъкло ножа а виж една кутийка пълна с монети от цяла европа всички виждаха можна для мальчик за колекция можна брат и никакие проблемъи на север Твер на запад Литва на исток Чистопол татарстан на юг салск и кавказ
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

        Днес разпитах две Канарийски ченгета как стоят нещата с носенето на хладно оръжие.В автомобила може да си държиш каквото ти душа иска (до тук добре ) из джебовете обаче нещата са доста размазани.Няма ограничение в сантиметри . Мярката е широчината на една длан.Дланта на проверяващото ченге . Ако ме спрат за тараш ще гледам да пробутам чекията на най-едрия милиционер, че инък заминава ножа + бонус солена глоба
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #19
          До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

          ето как стоят нещата в немско.абсолютно е забранено носенето на автоматични ножове,както и чекии който могат да бъдат отворени с една ръка.значи няма ограничение за заключващия механизъм,а за начина на отваряне,т.е. можеш да си носиш и фолдър,ако разглобиш оная джаджа на острието която ти дава възможност да го отвориш с една ръка.при спаидърко е дупка и тая няма как да стане.размера няма значение - и 3см острие да е,отваря ли се с една ръка гориш.разрешени са фиксове с дължина на острието до 12см(ако не ме лъже памета),но повече от 10см ,аз лично не виждам смисъл.
          в русия си ебало майката.там с фиксовете е голям проблем.освен това се отчита дебелината на острието,наличието на гард и дали е двуостро.това което със сигурност е разрешено за носене като фикс е острие до 90мм,дебелина 2,5мм,без гард - стандартна финка(статистиката показва,че най-голям брой от убиистват в русия с нож са извършени с финки).за чекиите не знам как е.
          http://diadoblago.ucoz.net/

          Коментар


          • #20
            До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

            За Русия мога да каже само че най-добре да не носите НИЩИЧКО. Можете само да минете само с "Викторинокс" и то с оригинален калъф.

            Коментар


            • #21
              До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

              Това за оригиналния калъф само някой калъф може да го измисли.Явно лудоста при измислянето на законите за носене на оръжие е повсеместна .
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #22
                До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                Просто ако попаднете на някъв ръб, а в Русия в милицията те са в огромно мнозинство, по-лесно ще му обясниш, че "Это оригинальный швейцарский нож "Викторинокс", видите, и на ножнах написано "ВИКТОРИНОКС", а не да му обясняваш, че това е ножче, което свободно се продава навсякъде. Повярвай ме, по-лесно е така.

                Коментар


                • #23
                  До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                  Аз си нося едно по голямо ножче в колата,но за сега несъм имал преблеми.Единствено в София един полицай ми вика момче ти да не работиш като касапин,но до там беше просто каза да го прибера,да не на видимо място.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                    Аз до Гърция ходя редовно,но досега не са ме спирали там.В мен нож не нося ,но в колата винаги имам нож и брадвенце,които си седят отзад при инструментите.Чудя се като са в колата дали не може да ми направят проблем някакъв,все пак са при инструментите не при мен

                    Коментар


                    • #25
                      До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                      След няколко дни синът ми пътува за Литва със самолет за няколко месеца. Дали ще има проблем ако в куфара в багажния отсек има прословутото швейцарско ножче, което сигурно е китайско, но върши работа ?
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                        За багажният отсек няма никакви грижи . При всяко пътуване Гран Канария - Мадрид - София влача по 5-10 ножа .
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                          През 2004, 2006, 2007 и 2009 пътувах за Русия с влак с 2-3 големи чанти багаж всеки път. Носех 2 ловджийски ножа - дълъг и среден около 9 см. Честно, вярно е и все така пиша и ми трият постовете. Ако се използува The Force имам все чувството че можех да пренеса дори и взрив ако не се засича с уред. Никога не са проверявали багажа и още повече ако се правиш на невинно тъпо глупаче уважавайки руското превъзходство във всичко. Така е.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                            Няма опция да не ти проверят багажа при пътуване със самолет
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                              http://www.pegatiros.com/download/reglamento_armas.pdf

                              Това е закона за носене и притежаване на огнестрелно и хладно оръжие в Испания.
                              Тук съм извадил най-важното за хладо оръжие за тез дето не им се превежда.
                              Забранено е носенето на ножове с фиксирано острие,автоматични ножове,както и на сгъваеми("чекиики") с дължина на острието над11см.

                              Поздрави
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #30
                                До: Режим за носене на хладно оръжие в отделните страни?

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Няма опция да не ти проверят багажа при пътуване със самолет
                                На летището в Кайро минах още на входа на скенер, който ми провери и ръчиния багаж и този за багажния отсек. Вторият го предадох чак след това, на друго гише. Ръчният не са го проверявали пак. Принципно имах предостатъчно време да си прехвърля от големия куфар в джобовете каквото и да е .

                                Иначе нали правите разлика между носене на нож и пренасяне? Носене е когато ти е в джоба или на колана (ботуша, ръкава и т.н.) и се вади лесно. За нож в чантата или багажника, едва ли някъде могат да ти кажат нещо. Иначе как ще си купиш сатър от магазина и ще го занесеш до вкъщи, за да си режеш пържолите?
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X