Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

    Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
    На 10 000 км ще видя общият среден разход и ще е някакъв ориентир за хора, които си правят някакви сметки. Лично Аз не правя.....
    Човек, ти вярваш ли си до тука не видях един твой пост в който да не е упоменат точно разхода. То бива бива, ама една кола не е само разход на гориво

    Коментар


    • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

      Да, винаги точно споделям разходът на автомобилите си, защото други проблеми нямам с тях. Старая се да се придвижвам сравнително икономично, защото парите, които изкарвам и ми остават, след автомобилните разходи, ми трябват за по-важни неща.

      Изпратено от моят SM-J330FN с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

        Здравей, само да вметна, че този разход, който показваш на снимки от компютъра не е реален. Карам служебен Дъстър дизел от скоро и на компютър показва 5.7-8 до 6.00, от време на време междуградски не магистрала и 5.4-5, но реално по зареждане е минимум 6.5 даже до 7 стига. По принцип са ми интересни интересни дачиите, но по-скоро газ/бензин, та дори и метан, но като ти гледам разхода на газ не съм впечатлен, като добавиш и бензина, не е чак толкова по-добре от дизела. Отделно и при мен показва, че изкаран на магистрала и каран със 130 км. гори повече от градско, което е странно за мен.

        Коментар


        • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

          Здравей, сега виждам поста ти, съжалявам, че скоро не съм преглеждал темата. Показанията за разход на горива на бордовите компютри при Dacia са ориентировъчни и съм възприел да се ръководя от тях. Не, че не си прав, че не са верни, нали така. Иначе, да, като сметна разходните показания на предните ми две дизелови Dacia и сегашната бензин/газ, идват едни 2-3 лева разлика на 100 км в полза на последната с LPG. Не е много, но ето днес чукнах 24 000 км пробег за 10 месеца, което грубо е около 600 кинта за бензин/газ по-малко, ако продължах с дизелов вариант. Та, така. Абе, мойто гаардже си е мнооо убаво!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Пробег от 24 000 км.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5805057

          Коментар


          • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

            Здравейте! За една година с Моята Дачия(Dacia Logan MCV II, TCe 0.9 + LPG), изминахме малко под 28 000 км по пътищата на България и Европа. За сравнение, с предните две дизелови Дачии, изминавахме до 20 000 км на година, с всяка една поотделно. Средният разход на LPG за една година е 6.8 литра, а на бензин - средно 0.6 на 100 км. Придвижвал съм се с различна скорост, според пътните условия - на магистрала до 130 км/ч, а на първокласни пътища 80 - 90 км/ч. Не съм жалил автомобилът, защото трябва да се възползвам максимално от гаранционните условия, ако се наложи. Кусури намирам, но здраве да е! Например казанчето за течност на чистачките. То бива, бива, ма 2 и нещо литра обем, направо ме побъркваше, особено в зимен период. Малко трябва да вложа допълнителни уплътнения по 5-те врати, за да не влизат течни или прашни мръсотии, но това допълнително ще го мисля, а и ще ви покажа решението след време. Масло или други фабрично вложени течности, подлежащи на контрол, не съм усетил да се "изпаряват". Окачването е дуракоустойчиво, предвид лунно-кратерните ни "пътища и магистрали". Това бе установено при техническото обслужване малко преди 20 000 км. Седалките не скърцат, пластмасите не дрънчат, уредите по таблото и централната конзола рАботят безупречно и са на една ръка разстояние с прости врътки, а не със сложни тъчскрийни, където за да промениш температурата на климатикът, минаваш през 6 - 7 менюта. Спирачките и елементите от нея са в перфектно състояние, дисковете също, но с едвам доловимо на пипане ръбче. Боята не е мръднала! Бе, доволно!

            Тази година в средата на май сме планирали едно двуседмично приключение в Южна Италия, всичко освен Сицилия. Ще минем през Гърция, като от Игуменица с ферибот до Бриндизи, а след две седмици обратно по същият маршрут. Имам резервация с фиксирани дати за ферибота, като общата цена в двете посоки е 200 евро за двама човека и кола, на самолетни седалки. Зная, че поне час преди тръгване трябва да сме на пристанищата за заверка на резервацията, но ако някой го е играл това, ще бъда благодарен да ми обясни стъпка по стъпка дейностите, които трябва да направя преди да качим автомобилът на ферибота.
            Ми, това е! Доволен съм, защото Моята Дачия е Моят Автомобил!

            Коментар


            • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

              То билО елементарно!

              Пристигнахме в Игуменица 2 часа преди потегляне. Провериха ни митничари преди да отидем към административната сграда на фериботното пристанище. Подадох разпечатаната резервация на гише на "Грималди", лични карти и талон на автомобила и след сверка на данните, мацката ни даде билети, включително и за автомобила. Тръгнах с автомобила, като ме посрещна пилотна кола(вече знаеха, че сме там) и ни заведоха на кея, където ще се качим. В Бриндизи, когато се завръщахме към България, абсолютно същата процедура и без проблеми. Интересното бе, че автомобилите бяха на открито, на ниво 6, което е най-горе в задната част на ферибота. Укрепването се състоеше в поставянето на 2 трупчета на предно и задно колела. Толкоз! След това нямаш достъп до автомобила, чак след 8 часа, половин час преди акостиране на ферибота.

              Коментар


              • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                Мдаaaaa, смяната на 3 броя горивни свещи за бензин/газ ми идва в повече, ....., 80 лева, NJK, Japon. Снимки по-късно.

                Коментар


                • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                  Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                  Мдаaaaa, смяната на 3 броя горивни свещи за бензин/газ ми идва в повече, ....., 80 лева, NJK, Japon. Снимки по-късно.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1565288027305.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5818876

                  Коментар


                  • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                    Скъпотия си е, я да е някой дизел - само караш и наливаш нафта. Тука кабели, свещи.... Сега по-сериозно, на колко километра и дават смяна на свещите?
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                      ЧетириЙсет хиляди!
                      Питах, аджеба, поркоа на 40 000 хиляди, след като могат да живеят поне до следващо ТО ?
                      Отговор: Мииии, малко преди 60 000 прбег давали "проблем" при TCe 0.898 и "решили", я...на четирийсет! Майната Им! Това Им Е Последното "гаранционно обслужване"! Три(3) години шА карам с Приятели!

                      Коментар


                      • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                        Явно не носят на тоя матор повече. Е, не е скъпо толкова, аз на моята 124-ка ги сменям на 30, че страх заради компа. Иначе колега на Вектра А направи 120 хиляди със свещите с които я купи, че май и горница. На Ситроен С2 е 60 заводско предписание, затова ми стана интересно.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                          Ренаджийските стандартно са френски и са нещо около 5лв. бройката, последно купувах от Промобил преди 3 години.
                          Ама не е гаранционна, та и частите по-тънки, иначе в срока всичко е по 3, че и по 10.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                            Имам за подарък едни нови текстилни стелки за Dacia Sandero II. Ако на някой му трябват, днес към 11.00 часа ще съм с турбинираната гаСка на паркинга при Лидл, дето е при Джъмбо, Ботевградско шосе, изходът за АМ Хемус.
                            Моля за извинение Администрацията на форума, че тук публикувам, но има и още нещо... Който иска ще му дам да покарам белият лебед с черни криле!

                            Коментар


                            • Проба:

                              Никой не иска за подарък текстилни стелки, за Sandero 2, така ли?

                              Коментар


                              • Едно видео за Проба:

                                https://youtu.be/hX57ek1DHhw

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X