Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моята Дачия е Моят Автомобил

    В момента ускорявам по-плавно, че съм на 700 км пробег и поне до изминати 1000 км(указание в ръководството за експлоатация), няма да я изрязвам. Макар и водена по бабешки в момента, според мен прилично ускорява. Пътувахме трима човека в MCV-то и се придвижвахме в скоростният диапазон от 100, до 120 км/ч, че не трябва и да надвишавам 3 000 оборота, пак според указанията.

    Коментар


    • #92
      От: Моята Дачия е Моят Автомобил

      Изпитването на комбито приключи! Днес минах 1 000-та километра и първоначалната разработка е факт. Ходихме до Кюстендил. На отиване по АМ "Струма", но се върнахме по старият път през Радомир. По магистралата ясно, лепи се на пътя и без драми. По първокласен път обаче, нещата не са толкоз гладки. Не, няма драми, само "играта" с 4-та, 5-та предавка е безкрайна. Изпреварване, твърдо на 4-та/5-та в повечето участъци. Беше топло и първа доза охлаждане с климатик. Перфектен е! Никакво "спъване" дори за миг. И на връщане, любимият ми ППХ(принудителен празен ход), много удобно трасето. В района на Хисарлъка хванах един макадамов път(тук-там асфалт), за проба. Общо 50 км отиване и връщане до Кюстендил. Нагазихме в гранична зона дори. Много завои и обратни виражи. Пясък, кал и сняг. MCV-то не трепна и за миг, въпреки пясъкът, калта и водата върху "шията" му.
      Извод - ще служи вярно и поредният член в семейството ни, от семейството на Dacia - Logan MCV, TCe 0.9, 90 к.с.+LPG(фабрична), E2, Euro 6b.

      Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #93
        От: Моята Дачия е Моят Автомобил

        Половинката ми много ме изненада! Днес взела и усреднила кинтите за дизел, които сме давали на месец през последните 8 години за двата дизелови автомобила Dacia, които сме ползвали. Според нея за месец, с похарчените пари за дизел е могло да изминаваме допълнително 200 км на бензин/газ. Спокоен съм, че има кой да води сметките! ,
        Само дето по ония времена не се предлагаха турбинирани бензинки на гаС!

        Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #94
          От: Моята Дачия е Моят Автомобил

          На 21.02.2018 г. сипах 21 литра обикновен бензин на турбо-газовата бегачка и все още има. Светне ли ми лампата за резерва, ще сипя отново бензин, за да има. Пробегът до тук с Логанчето е малко под 1 500 км и разходът на газ е средно под 7 литра. Като "свърши" бензина, ще добавя цената му, за да ви представя примерен разход за портфейлът ми на 100 километра, но през зимата. Лятото ще сипвам май по-рядко бензин. Така де, взели сме си автомобил, за да горим газ, а не бензин. Лека вечер.

          Коментар


          • #95
            От: Моята Дачия е Моят Автомобил

            Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
            На 21.02.2018 г. сипах 21 литра обикновен бензин на турбо-газовата бегачка и все още има. Светне ли ми лампата за резерва, ще сипя отново бензин, за да има. Пробегът до тук с Логанчето е малко под 1 500 км и разходът на газ е средно под 7 литра. Като "свърши" бензина, ще добавя цената му, за да ви представя примерен разход за портфейлът ми на 100 километра, но през зимата. Лятото ще сипвам май по-рядко бензин. Така де, взели сме си автомобил, за да горим газ, а не бензин. Лека вечер.
            Разхода на бензин лятото е минимален, в жегите при студена кола обръща за секунди. Зимата моя го смятах, че отива на около и над 200мл.(за около 5мин. на място при -10, но моята държи и много високи обороти като е студена) на студено палене. Предвид, че изстива по-бързо в големия студ и след това на всяко палене заминава по малко.
            Бензин зареждам обикновено като светне лапата, така се засича сравнително лесно ако имаш желание, на мен не ми се занимава много много тъй като може за 1000км. за изгори 0,5л. ако е на извънградско, може и да е само на бензин ако минаваш по 3км. до работа.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #96
              От: Моята Дачия е Моят Автомобил

              Лятото, не я оставяй с малко бензин. Мисля,че бензиновата помпа работи постоянно,и се охлажда от бензина.

              Коментар


              • #97
                От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Лятото, не я оставяй с малко бензин. Мисля,че бензиновата помпа работи постоянно,и се охлажда от бензина.
                Разбира се, няма да е с по-малко от светнала преди малко резерва и ще я допълвам с бензин.

                Днес за първи път след "разработката" на турбо-газката карах магистрално със 120+, на гаС! Много добре се представи турбо-бензновият 0.9 литров двигател. Баирите ги превзема с лекота и финес. Леко мудно реагира педалът на газта в някои моменти на този скоростен диапазон и после "излита", но мисля, че е някаква защитна реакция на електрониката. Въпреки това, доволен съм от динамиката и отзивчивостта на машината. Ще служи по моите правила!

                Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #98
                  От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                  Сервизна програма за Dacia, TCE 0,9 + LPG

                  Ето какво включва:
                  Смяна на масло, ACEA A3/B4, 4.10 литра от марката Elf - на всеки 20 000 км;
                  В зависимост от ниските температури, преобладаващи за даден регион се използват масла 10х40 - до -20 градуса; 5х40 при до -25 градуса и 0х40 при до -30 градуса.
                  Смяна на въздушен филтър - на всеки 20 000 км;
                  Смяна на маслен филтър - на всеки 20 000 км;
                  Смяна на филтър купе - на всеки 20 000 км;
                  Смяна на филтър газова фаза + проверка уплътнения на газовата - на всеки 20 000 км;
                  Смяна запалителни свещи - на всеки 40 000 км;
                  Смяна на филтър течна газова фаза + проверка уплътнения на газовата - на всеки 60 000 км;
                  Проверка и обезпрашаване спирачни барабани - на всеки 60 000 км;
                  Смяна аксесоарни ремъци и ролки - на всеки 80 000 км;
                  Смяна на антифриз, Glaceol RX type D - на всеки 120 000 км;
                  Смяна на спирачна течност, DOT 4+, ISO CLASS 6, NORME RENAULT: 03-50-006 - на всеки 120 000 км;
                  Смяна на външен горивен филтър(ако е монтиран) - на всеки 120 000 км;
                  Проверка и Изчистване на климатика - на всеки 2 години;
                  Проверка и допълване на хладилен агент
                  - на всеки 4 години.

                  Препоръката е да не се използват никакви добавки за масла по време на гаранционното обслужване и след това. За горивата тук нищо не пише, но в експлоатационната книжка в разделът зареждане с гориво, ясно е упоменато.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                    Понеже животът ни минава почти еднообразно, днес километражът удари 2 000 км. Явно на месец така ще е с пробегът. Единствено като захождаме към Европата ще е малко повече на месец. Доволен съм от турбо-газката.

                    Коментар


                    • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                      Сряда - летен комплект гуми с джанти и кеф! Надявам се, поне до края на м.ноември да служат верно от чисто нови.

                      Коментар


                      • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                        Трудно ще ми е да постигам каталожният среден разход на Dacia Logan MCV II, TCe 0.9, 90 к.с. + фабрична LPG, посочен като 6.4 литра газ/100 км. Последната бутилка успях да стигна 6.55 литра газ на 100 км. Успокоява ме обаче фактът, че до тук за 2 240 км, средният ми разход на газ и бензин са в зимни условия и общият среден разход само на газ е 6.8 литра на 100 км. Явно със затопляне на времето разходните норми, постигани от мен и автомобилът ми, ще претърпят някакви промени, надявам се надолу. Но, дори и да е нагоре, нямам притеснения, след като сравнено със Стъпката ми, тук за същите пари ще изминавам с 200 - 250 км повече. Доволен съм!
                        Ако някой го интересува, може да погледне общият и на разбивка среден разход на моя тролей!
                        Кликнете върху картинката:

                        Коментар


                        • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                          Здравейте! Първо да започна с това, че за 50 дни изминах малко над 3 000 километра с турбо-бензиновата газка Dacia Logan MCV II, 2018 г., Евро 6b, TCe 0.9, 90 коня + фабричен газов инжекцион на Ланди. Много съм доволен от разходът на бензин и газ, и както споделям в горен пост, ще изминавам повече разстояние за същите пари за зареждания, сравнено с предната ми дизелова Dacia. Е, няма и не може да върви колкото нея, но пък среброто в косите ми трябва да се уважава.

                          Никъде в ръководства и книжки не видях да пише, да карам ли понякога "тролея" само на бензин, ей така, заради нещо си. Не ми е казано и при получаването на автомобилът от дилъра. Вярно е, че двигателят е произведен, за да работи и с двата вида гориво и съм си взел автомобил, за да го карам предимно на газ.
                          Въпреки това, ако имате опит, бих бил доволен на някакво логично мнение? Лека вечер!

                          Коментар


                          • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                            Явно нямате "опит". Ще питам след 17 000 км по време на обслужването.

                            Коментар


                            • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                              По чуждите форуми, какво е положението? 98% от Агу в Бг са автърмаркет. А там е като световният океан. Предполагам, бакшишите в шоплука, с Кадитата,са на същият принцип. Заводска инсталация. Един разговор няма да навреди.

                              Коментар


                              • От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                                По чуждите форуми не видях да пише нещо по въпроса, Жоро, но говорих с технически грамотно лице, преминало обучение в Renault-Nissan и по поддръжка и ремонт на вгражданите в Dacia газови инжекциони и цитирам дословно:
                                "Поне веднъж между 5 000 и 10 000 изминати километра, поне 200 км карай САМО на бензин, но е желателно да е на магистрала и с поне 120 км/ч. В никакъв случай не ползвай бензин с "добавки", а обикновен бензин А95. Следваща профилактика, след същият пробег."
                                Смятам да се доверя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X