Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята Дачия е Моят Автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моята Дачия е Моят Автомобил

    Един интересен факт, който се сетих днес, докато служех на държавата. За 6 години експлоатация на 2 броя дизелови Дачии и общо изминати 153 000 км в България и ЕС, не съм спукал гума нито веднъж,.... пу-пу, да не е уроки, че ми предстои шетане из Европа след 14 юни.

    Другото, което се сетих, че не съм спиран нито веднъж от контролен орган нито в България, нито в ЕС.

    И последно, но не по важност, се сетих, че никога не сме били обект на кражби или подобен интерес.

    Коментар


    • #32
      От: Моята Дачия е Моят Автомобил

      Малко от Австрийските Алпи. Повече, в последващ пътепис.

      Коментар


      • #33
        От: Моята Дачия е Моят Автомобил

        Иначе, след разходка от 4 500 км, по борд Степуеят даде следните показания за дизелов разход:

        Изминати километри, изразходван дизел в литри, среден разход и средна скорост.
        Климатик - Да.
        Темпомат - Да.
        Работа на място по граници и чек-пунктове - Да.

        Маршрут - Перник, София, Драгоман, Белград, Будапеща, Виена, Мелк, Абтенау, Братислава, Жилина, Краков, Банска Бистрица, Будапеща, Томпа, Белград, Връшка чука, Монтана, Ботевград.

        Коментар


        • #34
          От: Моята Дачия е Моят Автомобил

          Здравейте отново! Към средата на февруари 2017 година очаквам Ново попълнение от Дачия колекцията ми през годините, всеки следващ път "различна Дачия" - New Dacia Logan MCV, TCe90 с фабрично монтиран газов инжекцион. Избрал съм предлаганото за България най-високо оборудване за модела с някои платени допълнително добавки, като кожен волан и топка на скоростният лост, темпомат, ограничител на скоростта, заден паркинг асистент, задни електрически стъкла и алуминиеви джанти. Цветът ще е бял, защото така решихме у дома, а не че ми се свидят едни 600-800(не помня точно) лева за "цвят металик". Другото, което категорично отказах в оборудването е навигационната система с мултимедията и задната камера с визуализиране при паркиране, които се предлагат. Имам добра навигация "Гармин", която ще ми служи "до живот". А задният паркинг сензор до сега ми е бил достатъчен, за да паркирам на 5 см от "обектите". Първото нещо, което ще бъде направено след регистрацията на автомобилът и с любезното съдействие на дилъра ми, е да се свалят надлъжните релси и на тавана да се постави черно фолио, което да промени визията на Новата ми "бегачка". После, релсите на местата им. До тук, всичко е малко на "представете си", но когато возилото стане факт, ще ви го покажа.
          Сега за двигателят. Три цилиндъра, "нисански", турбиниран бензин с фабрична газова Ланди Ренцо. Хубавото е, че при изработването на двигателя е ясно, че ще работи и на газ, а не както същите двигатели, но предвидени да работят само с бензин. Хубавото е, че е направен дино-тест и на работа с газ още в заводски условия, за да публикуват характеристиките на този двигател + газ(последното ми го каза доверен човек и приятел, на когото безрезервно вярвам). Хубавото е, че няма да "изгарят" клапани, както на двигатели TCe90, на които са поставени газови инжекциони, но не са предвидени за работа с това гориво. Хубавото е, че има едно единствено техническо обслужване на 20 000 изминати километра или 1 година, което Първо настъпи и е на цена под 300 лева. При мен изминатите километри няма да са проблем, проблем ще е, че на 9-ия месец трябва да правя ТО.
          Кое е "лошото"? Естествено, липсата на 300 Nm въртящ момент на "последната" ми каручка, Но, възрастни хора сме. Време е да се кротнем!
          Това е от мен за сега. Ако някой има някакви резерви към изборът ми, моля, нека сподели, но да има нещо като информация - все още не съм "пипнал" автомобила и разказвам "по картинка".

          Коментар


          • #35
            От: Моята Дачия е Моят Автомобил

            Сега видях, че съм сбъркал годината в горния пост. Естествено е да е 2018 година. Съжалявам за техническата грешка. Весела Коледа и охолно посрещане на Новата 2018 година!

            Коментар


            • #36
              От: Моята Дачия е Моят Автомобил

              Докато чакам Новата придобивка, дилърът любезно ми предостави едно ZOE за няколко дни:

              Коментар


              • #37
                От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                Снимки и в купето:

                Коментар


                • #38
                  От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                  И как е електричката?
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                    Карам я много внимателно, защото е първи автомобил с автоматични скорости, който управлявам. От друга страна, трябваше в движение да разучавам копчелъци, дисплеи, навигация, позиции на скоростен лост и възможности за смяна на позициите с и без педала. То не е камера за заден ход, автоматични чистачки със сензори и автоматични светлини. Круиз-контрол и ограничител на скорост, заден паркинг-сензор. Има още глезотии, за които дори нямам представа, за какво са. Като изключим първобитното ми първоначално усещане за мене си, насреща имах едно бижу, което вероятно си заслужава всеки един от малко над 60 000 лева за конфигурацията, която получих. Автомобилът няма ключ, а се стартира с бутон, от него се и изключва, само че, картата на колата трябва да е в обсега му. Иначе сам се заключва, като се отдалеча на 1.5 метра някъде. Стори ми се доста тежичък по пътното поведение, а после прочетох, че е около тон и половина. Първите ми метри управление бяха доста плахи, защото неизвестността плаши, но след няколко километра видях, че дяволът не е толкоз страшен, даже успях да си пусна и парното в петък, че беше хладно и стъклата се запотиха в движение. Фаровете и чистачките бяха нагласени на автоматичен режим и се задействаха по средата на маршрута ми към Перник през Бояна. По Околовръстен път спазвах ограничението от 80 км/ч и в автомобилът не се чуваше абсолютно нищо, освен лек порив от страничен вятър. Шокът настана, когато в района на Бояна намалих до под 30 км/ч, и се започна едни леко дразнещи слуха извънземни звуци, като по филмите, когато каца чиния. Бре? Викам си, прецаках електричката. Така още няколко пъти, докато стигна пред блока ми. Притесних се, честно. Иначе, като стъпих на пътя за Владая, покрай караулката и след това до Драгичево и входът на Перник към "Квартало", в определени участъци я настъпих до към 90 км/ч и всичко беше О.К. Удобно за придвижване возило за града и околностите му. След като се прибрахме, веднага взех да чета тук-там за извънземният звук и какво мислите се оказа - фабрично вграден източник на външен дразнещ шум, предназначен за пешеходците, да чуят, че идва возило. На дисплея постоянно показва колко километра остават до зареждане и моментната консумация на ток. Аз я взех заредена и остатък от 280 км, а в момента е на 170 и вероятно утре ще трябва да се зарежда. Иначе два дни си я ползвахме за нормални семейни задачи - пазар, за вода и други подобни. Интересното е, че при наклон и освобождаване педала на газта, автомобила започва да зарежда батерията и се възползвах тук-там от тази възможност. Обаче ако освободиш от директна на неутрална в движение, не зарежда, но пък не консумира ток. Предавката се освобождава или сменя с натискане на един бутон на скоростният лост. Иначе казано - изключително доволни сме от възможността, но едва ли някога ще можем да притежаваме подобно нещо, поне не и в близките 10 години. Дано съм бил полезен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                      След Renault ZOE, временно ползвам Logan MCV, 75 кончета, dCi. Много полезно се оказа, защото габаритите му са различни от на Стъпката. Вече свикнах с паркиранията и влизането в по-остри преки. Трябва да се имат предвид(габаритите), за да са успешни маневрите. Очаквах да е по-шумно в купето, но не е, даже е тихо. Нищо не хлопа или дрънчи. Двигателчето е отзивчиво и е предназначено за спокойни водачи. Скоростите са малко по-различни от на Стъпката, особено 5-та, като тук трябват минимум 80 км/ч, за да поеме сигурно. Докато при Стъпката при 70 вече си джиткаше, но пък тя беше и с оптимизирано ECU. Утре ще пробвам комбито на дълго, магистрално, за да видя там има ли разлики и ще пиша.

                      Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                        Колега как се чувстваш в това комби? Преди около година се бях засилил да копувам такава, имаое някаква промоция 7000 паунда за чисто нова.... но на тестдрайва така и не успях да се наместя унобно в нея.... все се чувствах като седнал нй тоалетна чиния... верно съм 186см 116кг но по неудобна за мен кола не бях карал.
                        0-

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                          С половинката ми сме малки човечета, среден ръст и като че ли сме в маршрутка. Но пък точно такъв тип автомобил търсехме, заради функционалността му. Кокпита му е 1:1 с предишната ни Dacia Sandero Stepway и сме му свикнали през последните 5 години. За нас е удобно. Вероятно, ако имахме автомобил от по-висок клас преди това, със сигурност нямаше да ни се понрави.

                          Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                            Ако не е тайна, защо разкара "стъпката" ?
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                              Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                              С половинката ми сме малки човечета, среден ръст и като че ли сме в маршрутка. Но пък точно такъв тип автомобил търсехме, заради функционалността му. Кокпита му е 1:1 с предишната ни Dacia Sandero Stepway и сме му свикнали през последните 5 години. За нас е удобно. Вероятно, ако имахме автомобил от по-висок клас преди това, със сигурност нямаше да ни се понрави.

                              Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk
                              Не е до клас колега на тестдрайва отидох със Сузуки Суифт 2002 ра... и след като се почувствах по зле на седалката на дачията реших че не е моита кола... това последното е лично мнение, просто се чудех дали само на мен ми е била неудобна.
                              0-

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моята Дачия е Моят Автомобил

                                Съжалявам, надявам се да намериш това, което търсиш. Ние сме го намерили.

                                Изпратено от моят A1-734 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X