Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DSG кутиите -мнения.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DSG кутиите -мнения.

    До колкото знам се водят роботизирани,с два съединителя които са в маслена баня.
    Разработка са на Порше,и се влагат в почти цялата гама на VW груп.
    Каква да се гледа при тях?Каква е разликата с другите автомати?
    Специфично поведение или?

  • #2
    От: DSG кутиите -мнения.

    Много трошливи, особено 7 степенния, а ремонтите са уау.
    2 сухи съединителя.
    За каране са супер, най-доброто от автоматика и ръчката.

    Коментар


    • #3
      От: DSG кутиите -мнения.

      Трошливи са май само първите им варианти и то след чип-тунинг...
      За каране - карам от време на време пасат 2013г с такава кутия - поведението наподобява ръчна кутия. Направило ми е впечатление, че при препятствие /например бордюр/ трябва да се даде доста газ /работи с голямо приплъзване на феродото/ и според мен не е подходяща система теглене на ремарке или за офроуд /сигурно питаш за туарег с DSG/...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: DSG кутиите -мнения.

        ДСГ кутията е нещо прекрасно за каране което на всичкото отгоре ти дава и по нисък разход от ръчката.
        Има 2 основни вида ДСГ 6 и 7 скоростни, както и няколко подвида.
        6 скоростната я дават по здравата.
        На туарезите мисля монтират вариант на кутията за по голяма мощност което е логично.
        Конкретно моята е 7 скоростна и според руските сайтове ако им вярваш досега да се е разпаднала 5 пъти.
        Има сервизен бюлетин за нея и от Аутотрейд ми смениха маслото с минерално безплатно както и софтуера.
        Ремонтен комплект 2 съединителя и маховик е 2500 лв от официалния вносител.
        Но кефа си има цена.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: DSG кутиите -мнения.

          Ясно е че няма вечени неща,след 200 000км колкото изкара.
          Преди тези 200 000км да не се счупи 5 пъти,и конструктивно да е замислен говонолин.
          През тези 200 000,че трябва да се обслужва е ясно.

          Коментар


          • #6
            От: DSG кутиите -мнения.

            И в други теми съм го казвал, за 170000 не е напомняла за себе си, освен с кефа, който осигурява..
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: DSG кутиите -мнения.

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Разработка са на Порше,и се влагат в почти цялата гама на VW груп. Каква е разликата с другите автомати?
              Няма хидротрансформатор, има соленоиди и хидравлика/серво. Реагират по-бързо, на практика представляват комбинация от две тристепенни ръчни кутии (една за четните и една за нечетните скорости ). Когато ускоряваш, компютърът вече е поставил поредната скорост от втория механизъм в готовност и в момента когато достигне необходимата бързина, зацепва. Няма забавяне.

              Мицубиши Аутландер имат свой вариянт. Форд имат своя разработка за Фиеста и Фокус със сух съединител, но системата им е по-бавна и не работи добре на градко каране (според Форд проблемът е софтуерен, според други проблемът е в американските навици на шофиране ).

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Има 2 основни вида ДСГ 6 и 7 скоростни
              Хонда пуснаха 8-степенна кутия тази година.

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Много трошливи
              просто не толерират добавяне на мощност с подръчни средства, калибриране на око и т.н. Зъбчатките имат малка толерантност на натоварване, и ако искаш повече мощност трябва да се сменя и механиката. Може да се сменят двата съединителя и компютъра с по-подходящи, и да се достигнат 800-1000к.с. ( уличните състезатели из далечния изток ги майсторят такива)

              Коментар


              • #8
                От: DSG кутиите -мнения.

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                И в други теми съм го казвал, за 170000 не е напомняла за себе си, освен с кефа, който осигурява..
                Какъв кеф изпитате от автомат не знам?Кефа си е в ръчната кутия,автомата е мързелива работа,ама чак пък кеф..

                Коментар


                • #9
                  От: DSG кутиите -мнения.

                  Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                  Какъв кеф изпитате от автомат не знам?Кефа си е в ръчната кутия,автомата е мързелива работа,ама чак пък кеф..
                  И аз бях на това мнение докато не си взех по случайност автомобил с автомат(dsg). И изведнъж представите ми се обърнаха - за ръчка не искам и да чуя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: DSG кутиите -мнения.

                    Не помня в кое списание, но бяха описвали някакви проблеми с мехатрониката...
                    Относно държанието - наистина хубаво работи (кратък опит с 2008г пасат)...
                    Като цяло за автомата - колега, навярно не си карал с добър автомат... Сега не са това, което бяха...
                    Сега съм с 8 степенен (не е DSG, а ZF) - превключването е много бързо, като може да прескочи от която към която иска предавка....
                    Наистина е приятно да се кара .... А ако искаш - ползваш и ръчен режим... Но след няколко експеримента - ще се откажеш сам - автомата работи достатъчно добре...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: DSG кутиите -мнения.

                      По принцип и двете коли в гаража са автомати.Едната е немски 7G tronic,на жена ми- японско CVT.Сестра ми има пасат с DSG,та и такова съм карал.Ръчния режим на автоматите е под всякаква критика.Удоволствие от автомат до сега не съм изпитал,за вас не знам.Може да е удобно,но кеф едва ли.

                      Коментар


                      • #12
                        От: DSG кутиите -мнения.

                        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                        По принцип и двете коли в гаража са автомати.Едната е немски 7G tronic,на жена ми- японско CVT.Сестра ми има пасат с DSG,та и такова съм карал.Ръчния режим на автоматите е под всякаква критика.Удоволствие от автомат до сега не съм изпитал,за вас не знам.Може да е удобно,но кеф едва ли.
                        Удоволствието при мен се изразява в следното:
                        1. Карам повечето с джойстика на темпомата, като трябва газ до ламарината и си маневрираш бързо и безопасно. На магистралата буквално можеш да си джиткаш по телефона.
                        2. В града не се нервиш и не ръчкаш като обезумял в трафика;
                        3. От 7-ма на 3-та си за части от секундата;
                        4. Някой със същия автомобил и мотор ръчка да дойде си направим една гонка
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: DSG кутиите -мнения.

                          По DSG - ако не се лъжа проблема с мехатрониката бе запецване на клапанчета... Ама дали заради проблем с електрониката - нямам спомен...
                          От друга страна - това е статистика - при втора ръка автомобил можеш да купиш най-куцата марка и да нямаш проблем със стотици хиляди километри... Или да издърпаш късата клечка и да си в сервиза с най-здравата статистически марка...

                          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                          .....Ръчния режим на автоматите е под всякаква критика......
                          Малко встрани от темата за DSG, ама аз съм доволен и от ръчния режим - при много агресивно каране ми е удобно за рязко ускорение (да, алтернативата автоматичния 'спортен режим' работи също добре)...
                          За икономия двигателя обикновено тиктака на 1100-1300об/мин, и колкото и да е, му трябват десети от секундата да развърти турбината и самия себе си... Превключването е много бързо, фиксирано, лесно (пера на волана).... Но обикновено ръчния режим е за няколко секунди - например смъкване 2-3 предавки преди изпреварване, натискаш газта и превключваш на автомат... Така стартира от високите обороти на секундата, а нагоре си реди предавките според това колко бързо ускорение искаш/колко си натиснал педала...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: DSG кутиите -мнения.

                            Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                            По принцип и двете коли в гаража са автомати.Едната е немски 7G tronic,на жена ми- японско CVT.Сестра ми има пасат с DSG,та и такова съм карал.Ръчния режим на автоматите е под всякаква критика.Удоволствие от автомат до сега не съм изпитал,за вас не знам.Може да е удобно,но кеф едва ли.
                            Да не изброявам всички приятни за шофиране автомобили с автомати, ама врътни едно кръгче да кажем на ГТР и предполаган че няма да останеш незадоволен... Предполагам че дори и с баналната М5/Ф10 ще е така...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              Малко стара тема, но все още актуална за доста хора. Интересува ме мехатрониците могат ли да се поправят? Най-добре е чисто нов, но предполагам след някоя година ще се изчерпят резервите на склад, а едва ли ще произвеждат нови серии за резервни части. Не знам каква е практиката на VW. Би било приемлив вариант да дадат лиценз на външна компания да ги прави. Предполагам има няколко милиона DQ250 примерно (в различни модели) и с времето повредените ще нарастват по-бързо от бракуването на съответните автомобили.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X