Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мореплавателя" Иван Димов при Гала ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Мореплавателя" Иван Димов при Гала ...

    Гледах интервюто при Гала. Впечатленията и коментарите ще оставя на вас.

    Последно редактирано от Венци- малкия; 09-12-15, 09:43.

  • #2
    От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

    След прострелването на тайфуна, рязко загубих интерес.

    Коментар


    • #3
      От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

      Аз го изгледах до края... И зех,че открих нещо полезно, уатърмейкъра му, намерих в ибей същия като неговия уатърмейкър "katadyn" в Англия за 200&+30& транспорт до Ирландия. Нов,но е стоял дълго в склад,трябва да се почисти. Днес получих моя. Американско производство, корава машина и добри материали са ползвани, пише,че военните от много държави го ползвали. В Щатите струвал около 1000$ а тука 1000 € или &. Ако някой се интересува да търси в ибей катадин уатърмейкър, имат повече от 50 броя. Наздраве.

      Коментар


      • #4
        От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

        А някой знае ли кво става с този човек.Лодката е корава, една двойка редовно плава Шетландски, Оркнейски острови да Норвегия, но не видях планки на трапеца за Джордан серия дрог а също не видях и ветрови автопилот. С някой от нещата,които каза не мога се съглася ама това си е мое мнение... Интересно ми е кво е станало... А Наздраве пак.

        Коментар


        • #5
          От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

          Изгледах го цялото интервю. Ъъъ, нямам коментари. Тоест имам де, ама ще си ги запазя за себе си... Започвам да нося гаубица против тайфуни...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            .. Започвам да нося гаубица против тайфуни...
            Така както го описа в предаването и обикновена прашка ще ти свърши работа.

            Предполагам думата "тайфун" не е правилната в неговото изречение.

            Иначе смело начинание е подхванал, с толкова малка лодка, южно от носовете, нонстоп, доста късмет ще му е необходим. Решил е да влиза в историята.

            Желая му успех.

            Коментар


            • #7
              От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

              По ми прилича на лов на балъци спонсори и да си поживее тук там без да бачка.
              На това коритце сложил inmarsat антена която струва повече от лодката му(Само антената, без абонамента).. ще си говорели по скайпа... ще пращал снимки..
              Най-вероятно е празна кутийка.

              Иначе и през известен магазин за спортна екипировка в София минал и изкрънкал сериозни дрешки.
              Почти съм сигурен, че и този му подвиг ще свърши като предният

              Коментар


              • #8
                От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                Това за стрелбата по тайфуна не разбрах бъзик ли беше от негова страна, или наистина го мисли сериозно? Най-страшното от цялата работа на мен ми се видя, че графикът му ще бъде 1 час спане и 2 часа буден... И това 9 (девет) месеца?!?! Болен, здрав, в тихо време, или в буря с огромни вълни един час спане и 2 часа бодърстване? Май при буря и този час спане ще се спестява.... Това ми се струва едно от най-старшните неща при такова пътуване.
                И за хоризонта да ви питам. Той спомена, че хоризонтът му е на 1 час път, или приблизително на 8 км при неговата скорост. Винаги ли хоризонтът ни е на 8 км? Не ми се смейте много, ако въпросът ми е тъп, защото аз съм пълен лаик по подобни морски въпроси за плаване.
                Другите неща са почти "стандартни" за подобно приключение. И лиофилизираните храни, и химическите грейки с различна големина и предназначение, и облеклото в комплект, вълнено бельо от естествена вълна + полатекс отгоре, после яке, и панталони, или гащеризон от троен горатекс със подлепени шевове... Апаратът за добиване на сладка вода му е интересен и механичен. С някакви филтри ли е? На какъв принцип работи? Предполагам ще ползва сателитни навигационни уреди с батерии, които да могат да се зареждат със соларен панел. Не разбрах автопилот ще има ли? И ако има защо само по един час ще го ползва, когато ще спи, а не за по-дълго време? Защото хоризонтът му е на 1 час за това ли графикът му ще е такъв?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  .. Той спомена, че хоризонтът му е на 1 час път, или приблизително на 8 км при неговата скорост. Винаги ли хоризонтът ни е на 8 км?
                  Ако се е качил на мачтата

                  От 1 м височина (над морското равнище) виждаш на 3.6 км или 2.1 морски мили.
                  2 метра.. 5.1 км или 3 морски мили.

                  за 8км трябва да се е качил на 5 метра.

                  Опростената формула е 2.08 х Корен от височината на очите. Резултата в морски мили.


                  Ако пък иде кораб срещу теб :



                  Ти се кандилкаш на около 2 метра , а кораба е висок 10 метра, ще го забележиш на около 9.5 морски мили или 17.6 km.

                  http://www.sailingissues.com/navcourse5.html

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                    Хоризонта на един час- Венци ги е дал сметките. И защо смята другия обект за неподвижен?! Ония ден, на отсечката Тортола до Key West, между Куба и Turks and Caicos имахме 5 пасажерски кораба /20 възла средна скорост/ и поне още толкова товарни /между 11 и 20 възла/... Коментара "хоризонта ми е на толкова, та токова ще спя е...
                    С барута и тайфуна няма и да се заиграваме, работата е ясна.
                    Мадагаскар до Бали за 3 месеца- 4000 морски мили за 90 дни= 1.85 възла средна скорост. С толкова дрейфа "голяма" лодка без вдигнати платна.
                    За всичките чудовища дето те дебнат из океана- аз съм извадил няколко вагона риба на воблери влачени зад лодка пред океан. За толкова минат път /хайде да речем че имам навъртян километраж като за 10-15 обиколки на света/ аз имам 2 риби излезли наранени от акули- едната пред Акапулко, другата пред Фиджи. Да ти излиза всичко живо само с огризана глава- глупости.
                    Гзарското яке дето държало сухо 10 минути- да има, ама са много далече от показания модел.
                    30 метровите вълни, които били обичайни за дадено място- глупости.
                    И още доста глупости имаше, ама гледах предаването вчера и вече не ги помня.
                    Хващам бас, че или никога няма да тръгне, или няма да изкара и половината път- $1000.00 /хиляда долара/. Басиращи? Ако спечеля давате парите на дом за сираци, ако загубя, до 10 часа парите кеш на посочен адрес в България.

                    Katadyn съм ползвал на плаване от Хавай до Australia- нашия беше от електрически задвижвания модел. Като се обледенява палубата, времето тръшка, кокпита е пълен с вода, даже и с гърарското "сухо" яке, 1 час помпене... Машинката прекарва морска вода през много финна мембрана, солта и около 90% от водата се изхвърлят, останалото църцори сладка вода. Добрите модели имат 20 микрона и 5 микрона хартиени филтри. Планктона ще задъни мембраната- нашия няма да може да избира кога да го ползва.
                    Не разбрах тока за хавигационните светлини, VNF и GPS от къде ще дойде. Без AIS и радар... Това соларче на кърмата не го броим- като слезе надолу, слънце ще види след месец-два...

                    И още доста има, ама на прима-виста, толкова. Хванаха ни за канарчета... Желаещи за баса?
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                      Това е специално проектирана и подготвена за целта лодка /да малко по голяма/ и пак не всичко е било по план...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100722dibenedetto1.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5695256
                      за пасажите с летящи риби много се впечатлих... като са срещу теб са като течение на река направо те връщат обратно ...
                      другото го чухте и видяхте

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                        А! Е те за това се интересувах Катадин, не съм ползвал, четох хубави неща в интернет... Ще трябва да си поръчам мембрани и т.н. А иначе и аз предпочитам да не коментирам, тия неща с рекорди и т.н. Не са ми по сърце... Намери си Твойта си лодка, направи си я да ти е хорошо и си прави кефа, нема се цапам с ТВ шоута за некви си спонсори ама стана добре, че научих за Катадина.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                          Света може да се види с лодка и за по малко пари . Напиши в ютоба Anthony Steward , човека обиколил света абе луда работа ма ... Кефи. Или може да търсиш Rojer Tailor, Ming Ming, simple sailor е този наистина кефи има много клипове от плаванията... Включително показва как е променил лодките и защо го е направил. Заслужава си... Нема пищови и гигантски неща изотдолу...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                            Тоя не го бях виждал поне 30 години. Иван от едно време си е измамник, на доста хора дължи пари и в затвора полежа сега като гледам пак е тръгнал на лов за балъци и като гледам пак успешен лов щом чак и по ТВ го показват. Ей така го помня, говори говори и всеки го гледа с отворена уста, цар е на убеждаването

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мореплавателя Иван Димов при Гала ...

                              http://www.maritime.bg/2015/12/22/37367/

                              Без коментар!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X