Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

    Кажи. Ама твърд покрив не ща.

    Коментар


    • #32
      От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Кажи. Ама твърд покрив не ща.
      Затворени прозорчета и пуснат вентилатор на парното........ПП а и не трябва да имаш дупки по бризента.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

        само относително помага.

        Коментар


        • #34
          От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

          Всъщност сега като се замислих, Газ69 (обикновения, не командирския) ме кефи на външен вид. и ако в наше село можеха да се регистрират самоделки бих организирал производство на лимитирана серия дето ем да е проходима, ем адекватна на 21 век. Вероятно на финала ще дойде бая скъпо возило, ама то няма пълно щастие.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Затворени прозорчета и пуснат вентилатор на парното........ПП а и не трябва да имаш дупки по бризента.
            По моЙ спомени от казармата, на това нещо в купето при сух черен прашен път, му се вижда как влиза прахоляк през дупките за скоростния и раздатъчния лост, ръчната спирачка (нищо, че имат "маншони"), покрай кормилния прът, през пода покрай педалите, ако пуснеш въпросния вентилатор, освен да те духне облак прах през отвора му, друго нема да се случи, освен ако не е извършван някакъв тунинг-мунинг с приспособяване на филтър...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

              Много е тъпо, че на УАЗ-а не му се отварят прозорците. На френската Гега, се съмнявам да е така.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Много е тъпо, че на УАЗ-а не му се отварят прозорците. На френската Гега, се съмнявам да е така.
                На г-то с метални врати прозорците си се свалят. Има и версия с платнени врати, там вратата е от две части.като на ужаза
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                  Някога имах неблагоразумието да вляза в гората със съблечен УАЗ. (има снимки в албума в профила ми ) Всички клони се надпреварваха да ме налагат и дерат.
                  Дъждът така или иначе си влиза в УАЗа... Държи се като прахосмукачка. Не зная как са го постигнали, но прахът вътре е винаги повече от този по пътя.
                  С Патриота положението с дъжда и праха е същото, независимо че е от ламариниЙ.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Много е тъпо, че на УАЗ-а не му се отварят прозорците. На френската Гега, се съмнявам да е така.
                    Има по-късен вариант с прозорци с механизъм. Стефановия беше така.

                    На брезентовия такава идея рядко ти идва, а ако ти е толкова зор му отвиваш надстройките на вратите както го карам аз лятото.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Има по-късен вариант с прозорци с механизъм. Стефановия беше така.

                      На брезентовия такава идея рядко ти идва, а ако ти е толкова зор му отвиваш надстройките на вратите както го карам аз лятото.
                      Абе рядко, но преди около 4-5 години, точно тебе съм те виждал в центъра по Евлоги Георгиев, как караш с отворена врата в задръстването.

                      Ако стават вратите от новия, за мен е смислен тунинг.
                      Последно редактирано от cecoa1; 21-01-17, 23:16.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Има по-късен вариант с прозорци с механизъм. Стефановия беше така.
                        Не е с механизъм, приплъзва се хоризонтално половината прозорец. Отваряемата площ е общо-взето, колкото на триъгълното прозорче. Само че то има ефекта да създава поток от кабината навън и напрактика е по-добрия вариант. Инак, вратите пак са си от две части и горната може да се маха.
                        А в уазката не вали! Малко вее, но това не е собствена присъщност, а понеже е набор на жената...

                        ПП
                        Пък предна лява врата, си е с една извънредна екстра - отваря се автоматично.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Пък предна лява врата, си е с една извънредна екстра - отваря се автоматично.
                          Стига мрънка, това е оправено от 2 години. Освен ако пак не се е таковало нещо ама то ще да е станало сега при тебе.

                          За стефановия сбърках - с надстройки е.

                          В Уазките по принцип вали. Не вали в тази конкретно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                            Проблема на старите, прославени машинки е, че няма никакъв начин да се пуснат в производство в момента, поне що се отнася до европейския пазар. Само си представете краш-тест на Газка или Уилис или дори на не чак толкова дъртите Гелендии.
                            А като се направи предницата мека и така нататък изистквания, за да мине що-годе успешно някакъв краш-тест и като се добави една камара електроника към спирачки, двигател, ербеци и конкретно двигател, който да отговаря на някакви норми и .... я, то се получил поредния паркетник...

                            Не знам как стои въпроса с регистрация като селскостопанска техника. Не, не се бъзикам изобщо, може би там изискванията са по-разумни спрямо тежка офроуд експлоатация, просто не съм запознат.

                            А това от картинката въобще не виждам какво общо има с Газката. На тоя мотор, нищо от оригиналната трансмисия няма да устиска, съмнявам се, че и рамата ще издържи. А като се наслагат нужните мостове, скорост и прочее и те ти ги 3 тона готови. И какво остана от идеята на Газката?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                              Миии, врангели и ге класи се още правят, начи може и с модерните еко норми и изисквания за сигурност и без да се получи паркетник.
                              На газката, имхо, единственото хубаво нещо е външния вид
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Руският звяр ГАЗ-69 се завръща на пазара

                                В интерес на истината, от малък до ден днешен винаги съм смятал за мен, за класически и истински джипове, само две марки: ГАЗ-69 и Jeep Wrangler.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bcc895u-960.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5740770


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:old-jeep1.jpg
Прегледи:1
Размер:491.6 КБ
ID:5740775

                                И аз не знам защо, но винаги съм чувствал и усещал през годините, че това са истинските джипове...
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Еделвайс; 22-01-17, 10:20. Причина: Снимки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X