Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Touareg и неговите бензинови модификации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Touareg и неговите бензинови модификации

    Първото поколение на Touareg.Има два бензинови двигателя -3,2 и 4,2.
    Като стандартни опция за по-малкия е блокаж на средния диференциал.При по-големия са всички екстри за модела към годината на производство.Въздушно окачаване, и два 100% блокажа на междинния и задния диференциал.
    Автоматите до колкото знам са на Айсин.
    Какви слаби страни има модела с бензиновите си двигатели?

    п.с модератор да оправи заглавието,моля.

  • #2
    От: Touareg и неговите бензинови модификации

    Без да съм спец , но понеже и аз си търся от доста време ги разглеждам и сега хвърлих поглед на няколко обяви в аутоскаута - ами не на всички 4,2 има заден блокаж . Но процентът е по-висок отколкото при 3.2 .

    Коментар


    • #3
      От: Touareg и неговите бензинови модификации

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Първото поколение на Touareg.Има два бензинови двигателя -3,2 и 4,2.
      ....
      Бензинови ДВГ дал господ - има 3.6, който по конструкция не се различава от 3.2. Има и 6.0л. 12 цилиндъра ...
      Слаби страни не знам, ама 3.2 и 3.6 са доста иновационни ДВГ - разгледай някоя схема на такъв ДВГ, интересно е .....
      Но, нищо учудващо, марката винаги е била в челото на иновациите.

      Коментар


      • #4
        От: Touareg и неговите бензинови модификации

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Бензинови ДВГ дал господ - има 3.6, който по конструкция не се различава от 3.2. Има и 6.0л. 12 цилиндъра ...
        Слаби страни не знам, ама 3.2 и 3.6 са доста иновационни ДВГ - разгледай някоя схема на такъв ДВГ, интересно е .....
        Но, нищо учудващо, марката винаги е била в челото на иновациите.
        3.2 е от "по-старото" поколение и може да му се постави ГИ.Следващия 3.6 е от рода на GDI,и там е мъка.
        4.2 преди 2007 е същата работа,после стават FSI = GDI.
        Интересуват ме тези преди "модернизацията".

        Коментар


        • #5
          От: Touareg и неговите бензинови модификации

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          3.2 е от "по-старото" поколение и може да му се постави ГИ.Следващия 3.6 е от рода на GDI,и там е мъка.
          4.2 преди 2007 е същата работа,после стават FSI = GDI.
          Интересуват ме тези преди "модернизацията".
          Не знам, аз имам тука една книга по въпроса за Туарег и там всички бензинови ДВГ от началото - 2002 г. са FSI, тоест непосредствено впръскване на горивото.
          Освен да са сбъркали, ама ме съмнява щото е много сериозно професионално сервизно ръководство.

          Коментар


          • #6
            От: Touareg и неговите бензинови модификации

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Не знам, аз имам тука една книга по въпроса за Туарег и там всички бензинови ДВГ от началото - 2002 г. са FSI, тоест непосредствено впръскване на горивото.
            Освен да са сбъркали, ама ме съмнява щото е много сериозно професионално сервизно ръководство.
            Аз докъдето събирах информация за машините,това намерих.Че 3.2 не е FSI,докато 3.6 е такъв.Осмака първите години също е стария от Ауди А8.

            това от друг форум :
            --Двигателя в Тоуарег е доста различен. При него няма директно впръскване и наклона между цилиндрите е друг - 15 градуса, а при Пасат е 10,6.

            Коментар


            • #7
              От: Touareg и неговите бензинови модификации

              Сега погледнах в дата-та, наистина 3.2 не е означен FSI та може и да си прав.
              Има ли такива газифицирани на пазара?

              Коментар


              • #8
                От: Touareg и неговите бензинови модификации

                По обявите има.Фирмите които слагат газ,се кръстят че и на TSI и FSI слагали,и работили безпроблемно и на двете горива,ама нещо и не вярвам.
                Ако наистина не FSI,би трябвало да се газифицира като всеки един бензинов двигател без особенни проблеми.

                Коментар


                • #9
                  От: Touareg и неговите бензинови модификации

                  Има много 3.2 с газ по обявите, карал съм такъв на приятел - няма грижи с газта ( освен количеството и ) .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Touareg и неговите бензинови модификации

                    3.2 с двата блокажа има ли серийно,или само за осмака се вгражда?
                    Какъв разход дава с 3.2 на приятеля ти?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Touareg и неговите бензинови модификации

                      100 лева газ за 400 км по негови думи, аз като го карах беше с една 23 литрова бутилка и не е много меродавно.
                      А 3,2 със заден блокаж МАЙ не съм виждал из обявите. Най- често го има на 2.5 - R5 от по-разпространените тук от тези години.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Touareg и неговите бензинови модификации

                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        100 лева газ за 400 км по негови думи, аз като го карах беше с една 23 литрова бутилка и не е много меродавно.
                        А 3,2 със заден блокаж МАЙ не съм виждал из обявите. Най- често го има на 2.5 - R5 от по-разпространените тук от тези години.
                        Тези 100 лв са градско,предполагам?Доста ми се виждат,с газов инцекцион ли е?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Touareg и неговите бензинови модификации

                          3.2-ката градско в софия на газ много трудно пада под 25-30 литра на 100 км. както и да го караш.ю
                          Говоря за автомата.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Touareg и неговите бензинови модификации

                            Доста ми се вижда.От какво може да идва този голям разход?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Touareg и неговите бензинови модификации

                              От допълнителните 2 цилиндъра които са сложили на голф-овия мотор и няколкото стотин нютонметра в повече
                              Който ти каже че може да харчи градско 12 на газ те лъже най-откровенно.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X