Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с лебедката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с лебедката

    Имам лебедка 12000 уж от англия.Служи ми върно много време но вчера при опит за вадене на друг джип по време на намотаване спря.Само чука реле в кутията за управлението.Освобождавам барабана и го завъртам на ръка малко и си тръгва.Ясно като застане в определено положение и не ще.Може ли на сляпо да ме насочите какво да гледам че да махна лебедката требва да бахна и бронята.
    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

  • #2
    От: Проблем с лебедката

    Сваляй лебедката, и носи електромотора на автоеладжия. Някоя от ламелите на колектора не контактува с четките, или ако контактува-не предава напрежението към намотките.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с лебедката

      Заседнали или заяли четки на електромотора , или нагорели или стопени контакти на соленоида във управлението . Като за начало отвори блока за управление и провери ръчно дали соленоидите пропускат ток към мотора , дали контактните пластини не са нагорели или стопени и ако всичко е наред там ще трябва да сваляш лебедката за да видиш къде е проблема .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с лебедката

        Щом при развъртане на ръка започва да работи-според мен има сектор(ламела) който не прави контакт когато застане в това положение.

        Ма ще видим де, той Боби ще си каже накрая.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с лебедката

          Залагам на кофти маса.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с лебедката

            Днес разглобих лебедката.Соленоидите са перфектни.Имаше хлабави клеми но не е от тях.При демонтажа установих че четките са запалени и липсва една ламела на ротора.Четки би трябвало да намеря но ламелата се чуда още какво да я правя.Гледах клипове за галванизиране и напластяване,други с подмяна на резервна ламена чрез лепене има и такива които дозапояват липсващото павче лепат с епоксидна смола и после струг.
            Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с лебедката

              За съжаление при стартери това работи но при лебедките не става, ще си загубиш времето търси друг мотор!
              Личен горчив опит
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с лебедката

                Ротора е даден на ремонт .Утре ще ми кажат дали става само колектора де смени или ще трябва да се пренавие и балансира.
                Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с лебедката

                  Колега ако намериш къде да ти го направят свиркай
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с лебедката

                    Ротора ми го върнаха неотремонтиран.Нямали колектор с 23 ламели.С бързооборотка извадих ламелата на моя колектор.От меден болт 12мм от шалтер на камаз идялах нова ламела.От долната страна направих уширение като на заводката ламела,залях с епоксидна смола.Днес я сглобих.Първо само стартера.Оставих го да върти към 10 минути сам.Ми грее ротора откъм магнтопровода(шината). Явно си трябва да не се прекалява с времето на непрекъсната работа с ел.лебедка.Мисля даму бодна една термична защита на плюса за предпазване от прегряване.
                    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с лебедката

                      Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
                      Мисля даму бодна една термична защита на плюса за предпазване от прегряване.
                      Не си слагай таралеж в гащите. Това ще ти прекъсне веригата когато най не му е момента.
                      Ако държиш да имаш такава защита-направи го като сигнализация. Вместо да прекъсва тока-да ти светва червена лампа, или да включва пищялка, може и двете.
                      Така ще знаеш, че мотора се е стоплил, но решението дали да му дадеш почивка, или да се доизвадиш(то остава по-малко от метър бе) ще си го вземаш сам.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X