Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реален разход Captiva 2.0 VCDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реален разход Captiva 2.0 VCDI



    Здравейте колеги,

    Пред дилема съм какъв автомобил да си взема и честно казано Каптивата ми харесва като екстериор и интериор и покрива моите изисквания.
    Говоря за модела 2006-2007 г. със 150 к.с. двигател.
    Обаче има нещо, което и тук се споменава много, а именно изненадващо големия разход на гориво за модела? Сравнен например с Hyundai Santa Fe. Понеже предимно мненията са стари и още докато не са били разработени двигателите.
    Карам предимно градско в София и на ден въртя над 40 км. и по тази причина търся реални мнения тук за разхода от собственици?
    Също така има ли промяна след ремап( т.н. чипиране)?

    Благодаря предварително.

    Поздрави,

  • #2
    От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

    На дълъг път около 8 на 100 дизел-тава по магистрала със скорост 100-150 км в час.Иначе над 10.

    Коментар


    • #3
      От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

      Среден разход 10-11, колата е автомат.

      Коментар


      • #4
        От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

        Здрасти, карал съм Каптива 220 000 километра само аз. Разхода и в София беше 13-14 а извън града твърдо 10. Със 140 е10 а със 100 е 9.8. Всякакви експерименти съм правил но това е реалността.

        Коментар


        • #5
          От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

          Карам Антара със същия мотор, градско 10, извънградско 9.

          Коментар


          • #6
            От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

            Карам такава 115 000км.под 12 не падам градско .
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #7
              Re: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

              Санта фе то е със значително по нисък разход. 8-9 градско и около 6.5 извънградско. Естествено на спокойно каране -ръчна скоростна кутия.

              Коментар


              • #8
                От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

                Благодаря на всички за отзивчивостта. Излежда наистина всичко зависи от тежестта на крака и маршрута на ежедневно пътуване. След като ( евентуално ) се сдобия с този автомобил, ще споделя и моите реални наблюдения.

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

                  Здравейте, изглежда аз съм единствения с доста сериозен разход на дизелова каптива градско.
                  При мен разхода е 20/100. Бих се радвал за мнения къде мога да търся проблема.
                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

                    Първоначално публикуван от Жоро13 Преглед на мнение
                    Здравейте, изглежда аз съм единствения с доста сериозен разход на дизелова каптива градско.
                    При мен разхода е 20/100. Бих се радвал за мнения къде мога да търся проблема.
                    Благодаря предварително!
                    Колега доста късно виждам твоето мнение, но смятам, че трябва да почнеш подред - филтри, дюзи, компресия. Аз карам две каптиви автоматик - едната 2008 година, 150 к.с., от 6 км, в момента е на 190000 и не съм виждал разход над 10,5. На магистрала до 185 км, в града според условията. Заради тези 185 км на магистрала хвърлих турбина, но тогава разхода ми беше 10.0 . Иначе смесен разход градско София и извънградско 50/50 приблизително разхода ми е 9,1. Другата е 2014, 184 к.с, взех я на 68000 км и показваше разход 12.00. В момента е на 81000 кара се градско София и извънградско 40/60 като съотношение при същите скорости и разхода който ми дава е 9,5. Така, че смятам,че трябва да търсиш проблем. Аз лично не зареждам от случайни бензиностанции и не зареждам гориво без добавки. Направи ми впечатление, че напоследък от еко бензиностанции авио дизел, колите са по мудни и дават поне 0,5 литра по висок разход. Разходите които давам са пълно, пълно зареждане. По компютър има малки разлики от това.
                    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

                      Първоначално публикуван от Жоро13 Преглед на мнение
                      Здравейте, изглежда аз съм единствения с доста сериозен разход на дизелова каптива градско.
                      При мен разхода е 20/100. Бих се радвал за мнения къде мога да търся проблема.
                      Благодаря предварително!
                      Ти луд ли си 20/100 на тая колица??? Със сигурност има повреда... Пуши ли? Да не тече нафта от някъде?

                      ПС: Дефинирай "градско" - да не са отсечки от по 1км със студен старт - една съседка си ползваше аУдито само да кара децата на у-ще и детска градина... Разходът й беше толкова и като бонус запушен ДПФ през няколко месеца
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

                        При мен преди седмица 1200км до гръцко и обратно 9.5 на 100 при спазване на всички ограничения.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реален разход Captiva 2.0 VCDI

                          Карал съм такава чисто нова. Софисйко градско-колкото и да и сипеш, все няма да е доволна. 13-14 е нормално.
                          Като машина не е лоша, но като цяло е икономически неизгодна покупка за лична кола. От там и цената и втора ръка е каквато е...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X