Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Boost Controller /за Mitsubishi 4M40/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Boost Controller /за Mitsubishi 4M40/

    Собственик съм на едно Mitsubishi с двигател 4М40 и имам намеренйе да поставя електронен Буст контролер за да изкарам някое друго конче.
    Какво ще стане със сместта?
    Ще се коригира ли сама от помпата?
    Има ли възможност да се пипне помпата(по механичен или електронен път)?
    Благодаря ви.

  • #2
    зависи каква ти е системата на обикновените помпи за турбо често се срещат вакуум-и които според потока на въздух управляват горивото, на някои електронни помпи също съм виждал ако надуваш с 0.1-2-3 бар мисля че няма да има проблем. ако искаш макс да цедиш иди при Ники Златков надуй турбината и почваи да вартиш помпата(горивото) докато даде наи доброто на диното

    Коментар


    • #3
      При този зверски тунинг на твоето Мицубиши(осем амортисьора на мост, малиии) сигурен ли си че вече няма такъв контролер?!?
      Внимавай - на помпата има мембрана, която се пука ако пренадуеш турбото, но иначе - да, тя управлява горивото спрямо налягането

      Коментар


      • #4
        Благодаря ви,същото ми казаха и австрлийците че пре спокойно мога да надуя до 14psi.
        Все още нямам снимки на мойта,но онова чодовище не е мое,а на един австралиец.А и не изкам мойто да е такова,аз мойто го ползвам за патуване и ежедневна употреба.

        Коментар


        • #5
          А тя ламда сондата на диното лови ли състоянйето на сместта при дизеловите двигатели?

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от poli
            Благодаря ви,същото ми казаха и австрлийците че пре спокойно мога да надуя до 14 psi
            Как да го надуеш ДО 14 psi?!? Та то толкова е фабрично! Или искаш да кажеш с ОЩЕ толкова?

            Ламбда сондата мери кислорода в газовете независимо дали е дизелов или бензинов двигател или пък парен котел на газ, мазут или твърдо гориво! Въпроса е да попаднеш на правилния майстор

            Коментар


            • #7
              турбо двигател се настройва на дино само имах пред вид да качите колелата ти да надуваш и да въртите помпата до най-добри резултати

              Коментар


              • #8
                Още не съм си сложил уред за да разбера на колко надува турбото,но австралийците казват че заводско е 11psi. и го качват на 14.

                Коментар


                • #9
                  А ето какво казват руснаците:

                  Значи на твоя двигател не трябва да вдигаш налягането повече от 16.67934 PSI, щом толкова обичаш тази единица!

                  Коментар


                  • #10
                    За еденицата PSI по ми е на сърце BAR
                    Благодаря за информацията.
                    Смятам да пробвам да вдигна налягането с механичен буст контролер и да видя дали ще ми хареса като вървене,и ако да то тогава ще монтирам електронен за да имам избор в настроиките.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X