Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Много дребно тва животно бре,за какво е?
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Май прилича на сърце на някакъв съединител купирано към ос Ф8
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Болтов затвор за манлихера

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Не е невъзможно, но си е играчка... Има ли срок за изпълнение?
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Възстановявам "heavy duty" индустриална шевна машина с двоен транспорт (тялото тежи 30 кила) и я правя за домашно ползване. Понеже оригинално е с маса с педали, и вдигането на крачето е с лостова система - бута се с коляно, а пък аз не искам голяма маса а и правя само дъска, съответно съм решил да заместя тая лостова система със стъпков мотор с редуктор.

            Това е оста между стъпковия мотор и лостчето, дето дърпа друго лостче вътре, което повдига крачето. Трябва да даяни на 10Nm, работните са около 6.

            Това ще са педалите един за обороти (набавил съм Direct-drive серво мотор) и другия за вдигане на крачето.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190131_203439.jpg
Прегледи:1
Размер:153.5 КБ
ID:5808146

            Двете железа ще мърдат 2 пластмасови оси, на които има магнити, а магнитни датчици ще пращат сигнал - единия за оборотите, другия за вдигане на крачето.

            Опитната постановка:


            Ето и какво представлява цялото на чертеж:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:whole.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5808147

            Цялата хава с тия крачета е че тия в единия край ограничават хода на мотора (при пускане ще го позиционирам по грубия начин - с минимален ток до опиране на ограничителя), а тия от другия край позволяват 30% въртене между рамото и мотора, с цел ръчното повдигане да продължи да работи и да не се карат с моторизираното.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
              Не е невъзможно, но си е играчка... Има ли срок за изпълнение?
              Категорично не е невъзможно. Просто нямам делителен апарат в работно състояние - няма си универсал и фланец, както писах по-горе. Освен апарат трябва само фрезичка (без значение диаметъра, но все пак повече от 20-ина милиметра ще е неудобно) и малко търпение.

              Както аз го виждам:
              - прави се по-дълъг детайл, като "макара", но от едната страна широката част удължена с около 20мм поне, за да може да са хване на делителя. Централния отвор се пробива и райберова още на струга.
              - слага се на делителя, правят се зъбчетата и отвора за стопорния болт, с въртене на делителя и местене за 2 по 2 зъбчета.
              - връща се на струга и се отрязва.
              - прави се резбата за стопорния болт.

              Твърд срок няма, но нещо като семица ме устройва. Така или иначе ще си имам занимавка с педалите и електрониката, за да придобие по-човешки и компактен вид.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Мога да услужа с делителен апарат.
                От София съм. Ако няма по добра оферта, пиши на лични.

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Снимай тази шевна машина да я видя.В магазина може да имам нещо което да стане без толкова разправии.Вече 26години се занимавам с такива железа,може да измислим нещо по рационално.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Typical GC0302 е модела. Има и много аналози. Снимки след малко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Ако никой не се навие,чукни един телефон,ще го издялам.Само не ме юркай за срокове,че при мен в момента е малка лудница.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        А защо не с флекса, трябва ли да е красиво ?
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Търси се някой да направи това. Материал - стомана 45, 1бр. Аз както и да го мисля, без делителен апарат не мога да го измисля, а моя така и не го приведох в работно състояние (няма си универсал и фланец).
                          Спарки до колкото си спомням твоя делителен апарат е декелски и шпиндела му е ИСО 40 така че можеш да сложиш спокойно всеки цангодържател или държател с универсал . Лесно ще ти дам делителния на моята 321 да си свършиш работата ама тежи поне 100 кила
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Мда, много истина има в приказката "Никога не е късно да станеш за резил!". Универсал на ISO40 нямам, (или по-точно имам, но бие отвратително и май е от държача, та все едно нямам), но изобщо не ми е минавало през акъла че мога да му набухам цангодържач (имам 3), в който да хвана детайла.

                            Не е декелски. Май румънски някакъв бил. Но си е ISO40.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              А защо не с флекса, трябва ли да е красиво ?
                              Имаш картбланш да го направиш с флекса.

                              Не ми пука колко е красиво. Важното е да е точно - щифтчетата трябва да опират едновременно например. Лагера на моторчето понася доста скромни радиални усилия (и още по-скромни аксиални), които при рамо 10-12мм (колкото е рамото в ограничителния отвор на капака) и максимален въртящ момент 10Nm се подминават съвсем безгрижно.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Замисъла е ясен,но защо с редукторно моторче. И защо с два педала ,а не един тип ,,люлка,, . Натискаш напред-мотора за хода тръгва,натискаш назад-мотора за втигаве на крачето. В неутрално положение-и двата в покой.Знам че си проучил възможностите но така е при заводски сглобените машини.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190201_111835.jpg
Прегледи:1
Размер:560.2 КБ
ID:5808157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190201_111810.jpg
Прегледи:1
Размер:624.9 КБ
ID:5808158

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X