Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Изобщо не мога да разбера, кога намира време за всичките тези неща?!? Не стига, че ги започва, ами ги и довършва!?!!
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Как се задейства спусъка на този център? Ще може ли някаква схема.
      Просто е като гъбено семе,този е за начинаещи.

      А ето как работи чудото:
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
        Изобщо не мога да разбера, кога намира време за всичките тези неща?!? Не стига, че ги започва, ами ги и довършва!?!!
        Не се захващам със нещо което предварително не съм обмислил на 100% за да стане краен продукт.И не публикувам всичко което правя,макар да се занимавам само със нестандартни неща,някои се повтарят,други не са интересни,пък и нямам много свободно време да снимам.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          А ето и подобна система на автоматичен център.Тук освобождаването се извършва от щифт с отвор заоблен в двата края ,с пружинна тел. При преминаване към по голям вътрешен диаметър в корпуса ,щифта се премества под въздействието на пружинната тел , оста преминава през него и се освобожзава ударника. С задната капачка се регулира силата на удара.На моя съм вградил игла от иглен лагер за връх.
          Прикачени файлове
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Не,че е кой знае какво ,но върши работа :
            Скоба за вадене на авт.чистачки:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wiper2.jpg
Прегледи:1
Размер:365.9 КБ
ID:5784911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wiper.jpg
Прегледи:1
Размер:393.5 КБ
ID:5784910

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Лошо няма, ама да си играе човек точно със скоба за чистачки ми се струва малко безсмислено. Не се връзва изгубеното време спрямо цената във всеки втори магазин между 20 и 30лв.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Грешка, Спарки.

                Колегата има проблем с чистачките, и е съвсем нормално да си направи инструмент.

                Ти нямаше ли да си направиш, вместо да тръгнеш по сергиите?

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  По онуй време нямаше такива скоби. Вадех ги с подпираща голяма отвертка, леко развита гайка и удар с чук. Без премеждия!

                  А 20 лева не давам! Зависи от бирата, ама в някои случаи и повече от 20!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Лошо няма, ама да си играе човек точно със скоба за чистачки ми се струва малко безсмислено. Не се връзва изгубеното време спрямо цената във всеки втори магазин между 20 и 30лв.
                    13лв
                    https://www.onlinemashini.bg/skoba-z...1632-mm-/29779

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Грешка, Спарки.

                      Колегата има проблем с чистачките, и е съвсем нормално да си направи инструмент.

                      Ти нямаше ли да си направиш, вместо да тръгнеш по сергиите?
                      Ако я е поравил за кеф, това е друга бира. Моя милост е сътворила тонове времево или ценово неоправдани неща просто за кеф.

                      Иначе точно тия скоби ги има на всяко кюше, буквално. Не съм сигурен, но май дори по бензиностанциите съм ги мяркал. Единия магазин ми е на 5 минути пеша от работата, другия на 10 минути пеша от вкъщи, а между вкъщи/работата и мястото, където си ремонтирам джипките пътьом има със сигурност поне 2, дето ги има. Та ако скобата се прави за повече от 20 минути не се връзва дори и като време.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        кой не си е губил времето с нещо ,дет не струва и два лева...
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ако я е поравил за кеф, това е друга бира. Моя милост е сътворила тонове времево или ценово неоправдани неща просто за кеф.

                          Иначе точно тия скоби ги има на всяко кюше, буквално. Не съм сигурен, но май дори по бензиностанциите съм ги мяркал. Единия магазин ми е на 5 минути пеша от работата, другия на 10 минути пеша от вкъщи, а между вкъщи/работата и мястото, където си ремонтирам джипките пътьом има със сигурност поне 2, дето ги има. Та ако скобата се прави за повече от 20 минути не се връзва дори и като време.
                          Скобата е станала добре, човека си личи, че я е барнал с кеф. Научил е нещо докато я е обмислял и я е дялкал. Научил е нещо и за самият себе си. Поставил си е задача и я е изпълнил. Уверил се е във възможностите си. Утре някой ще му поръча голяма и нестандартна скоба и тогава ще знае как да отиграе топката, щото вече го е ял с те тая.

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Обикновено се дърпам от такива задачки, но този път нямаше как да откажа....
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180304_162800.jpg
Прегледи:1
Размер:1.17 МБ
ID:5785249
                            Малка заигравка на компютъра
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Verijno kolelo.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5785254
                            Любимата ми част с правенето на стружки:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180324_143726.jpg
Прегледи:1
Размер:873.3 КБ
ID:5785250
                            Тук вече помогна програмната фреза, на универсална не бих се справил, защото ръцете са ми за..... от...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180405_100759.jpg
Прегледи:1
Размер:667.7 КБ
ID:5785251Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180405_121526.jpg
Прегледи:1
Размер:716.2 КБ
ID:5785252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180405_163319.jpg
Прегледи:1
Размер:760.8 КБ
ID:5785253
                            Остана шпонковия канал, но за него ще помоля един колега след празниците.
                            В миналото ще остане, каквито сме били...

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Тия зъби имат ли някаква функция? Щото съм издялкал доста такива без зъби,само канал и палцов фрезер заоблен да дава профила на звеното.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Искаха максимално близо до оригинала. А иначе единственото им предназначение е да дърпат синджира.... Но сега като се замисля,
                                това са колела от торо-разпръскващо ремарке и всичката тор минава през тях. Може би ако са плътни, ще се затлачват?
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X