Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Ето я в действие:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180205_171902.jpg
Прегледи:1
Размер:273.8 КБ
ID:5781706
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180206_184611.jpg
Прегледи:1
Размер:301.2 КБ
ID:5781707
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Инструменти за кръгова обработка. Гугъл ми върна първо това:
      ...
      Колега, занаят не се учи през гугъла, майсторлък - хептен...
      То и палцовия фрезер е за кръгова обработка, и многоножова фрезова глава - и тя така....Как се нареждат ножовете по височина и радиално - тема за друг разговор, пък как се настройват - за трети разговор..
      Балеринка, бор-щанга... а сега де?

      То на Пламен сигурно му е весело от тоя инструмент за кръгова обработка, ама му е неудобно да ти каже.

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Дадох го само за пример. Филмчетата в нета са доста добри за ниво "любител", между другото. Не знам защо така ги подценяваш.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          По-добре филмчета, отколкото съвсем нищо.

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Инструменти за кръгова обработка. Гугъл ми върна първо това:
            На това му викат летяща фреза . Доста такива съм си правил през годините . Тази я правих за зачистване на едни детайли от дурал за Германия ставаха перфектни само че по някое време швабите решиха че трябва да са с ръка не пипани и ги карах накрая на шлайфа . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0111.jpg
Прегледи:2
Размер:195.6 КБ
ID:5781730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0115 (1).jpg
Прегледи:2
Размер:131.3 КБ
ID:5781728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0112.jpg
Прегледи:2
Размер:174.3 КБ
ID:5781729
            Последно редактирано от sek.1; 24-02-18, 05:33.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:546.1 КБ
ID:5782043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:385.3 КБ
ID:5782044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:411.2 КБ
ID:5782045

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Супер ,но да знаеш че гаечен ключ 27 и двураменна скоба вършат същата работа.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Едно карданче метър и половина за нови легла по ново каре с по-голям р/р . Един час центроване и "мамата" и 10мин. разтъргване и "е..х ли ти мамата" .
                  Прикачени файлове
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]949310[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]949311[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]949312[/ATTACH]
                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Супер ,но да знаеш че гаечен ключ 27 и двураменна скоба вършат същата работа.
                    Също така и от старите руски скоби за чистачки




                    Иначе поздравление на колегата за положения труд

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                      . Един час центроване и "мамата" и 10мин. разтъргване и "е..х ли ти мамата" .
                      Хахаха,това ми хареса.

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Харесах аз на Пламен Петров балеринката и реших ,че е време да си спретна една и аз . След като се консултирах с него за някои подробности (като макс.радиус на обработка ,вид нож и режимите на работа) се захванах за работа.Взех готова морзова втулка (имах в повече) и опашка от стара бургияс конусна опашка , която набих във втулката .После резнах един нож със запоена пластина и го заварих към долната част на балерината която издялах от парче стомана. Балансирах и намерих идеалният център, където пробих отвор за стърчащата част на бургията. Набих опашката и я заварих( малко нескопосано , но здраво), към основата на балерината.Зачистих с флекса и качих новия инструмент на фрезата за проба.Работи като часовник без вибратии и тресене- значи съм уцелил баланса.После го сложих на стената при другите приспособления да отлежи докато ми потрябва.
                        Прикачени файлове
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Аз за тая цел ползвам една собствено ръчно изработвана глава, за която вибрацийте са непознати. Ножчетата се отварят някъде до 230/240 мм.
                          Прикачени файлове
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            А как центроваш и двата ножа да режат еднакво, с индикатор или си има друг чалъм.
                            И ако добавя към въпроса, и как се заточват фрезовите глави със запоени пластини, така че всички да работят в еднакви условия?
                            Само машинно заточване ли?
                            Гледал съм, фрезова глава, запоени пластини, и веднага на машината да работи. Каква е гаранцията че пластините не са се разместили при запояването?

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              А как центроваш и двата ножа да режат еднакво, с индикатор или си има друг чалъм.
                              Търпеливо.

                              Няколко такива в най-различни размери ми дойдоха с машината. Не съм ги ползвал още.

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              И ако добавя към въпроса, и как се заточват фрезовите глави със запоени пластини, така че всички да работят в еднакви условия?
                              Само машинно заточване ли?
                              Заточващ апарат. Не е чак космическа технология - прави се.

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Гледал съм, фрезова глава, запоени пластини, и веднага на машината да работи. Каква е гаранцията че пластините не са се разместили при запояването?
                              Заточени са си в завода. Някога имаше и места, дето се дават за заточване като се изхабят от работа или невнимание. Сега не знам дали са останали такива.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                А как центроваш и двата ножа да режат еднакво, с индикатор или си има друг чалъм.
                                И ако добавя към въпроса, и как се заточват фрезовите глави със запоени пластини,само машинно заточване ли?
                                На този вариянт няма начин да се направят двата резеца да режат еднакво дори и със индикатор.Евентуално може на точиларка,но не е проблем,понеже разстоянието между резците е голямо и двата се допълват.В смисъл ако единият е нисък и издаден напред,а другият е висок,ниският подготвя стружката на високия,вторият върши окончателната работа.Това става в някакви допустими граници,да речем макс 0,1мм.
                                Всичко останало за да работи адекватно задължително трябва да се заточи на заточваща машина(точиларка),ако е на шмиргел ще работи на една пластина,в изключителни случаи на две.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X