Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Що е то "балерина" и има ли тя почва у нас...
    Балерина,хеликоптер или най-точно казано борщанга.
    Днес си подготвих донори за бръмчилката от аватара
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180221_173857.jpg
Прегледи:1
Размер:326.0 КБ
ID:5781594
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180221_173908.jpg
Прегледи:1
Размер:330.8 КБ
ID:5781595
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180221_174711.jpg
Прегледи:1
Размер:331.5 КБ
ID:5781596
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180221_184305.jpg
Прегледи:1
Размер:359.2 КБ
ID:5781597
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180221_193616.jpg
Прегледи:1
Размер:396.3 КБ
ID:5781598
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Това верно ли е разпределителен вал . Моите уважения.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Е тук вече издави рибата. Респект.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          ...
          Днес си подготвих донори за бръмчилката от аватара...
          Ебасимус!
          Чест и почитания!

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Донорите са готови за понататашната окончателна обработка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180222_183958.jpg
Прегледи:1
Размер:273.5 КБ
ID:5781639
            Ще се направят фазите от този копир на шлайфмашина за разпределителни валове.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180222_184230.jpg
Прегледи:1
Размер:299.8 КБ
ID:5781640
            P.S.Сериозно се замислих за собствено производство,но не съм избистрил още идеята напълно.За това отиват на професионална машина.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              В БГ са произвеждани разпределителни валове някога, но не ми е известна технологията. За фрези ФУ говорим-на тях се е работело. Но ако не е с копиране, не знам...вижда ми се икономически неоправдано дори за страндартите от ония години.
              Еталоните за шлифовката бяха някакви много зли цифри, което си става фактор ако искаш да правиш няколко модела валове.
              Последно редактирано от santaclash; 22-02-18, 18:51.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Чак пък някога.....
                Радослав Петков - отпреди няма 40 -45 години...

                Потърси в гугъла за тоя велик човек..

                Ако си чувал някога за Стасис Брундза, и брунзовките (тук ще ти оставя да прочетеш малко какво е това - жокер - VFTS търси),
                и енинките - тунинга е на Радо... - по ония времена бяха абсолютно конкурентни.

                Чети, чети... интересни неща ставаха преди години, и да е жив и здрав Пламен, че кара по тоя път, който много хора зарязаха...

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Ако става дума за Брунза с Москвича, помня го, от "Златни пясъци". Но Москвича си беше Москвич. В каласът си може да е бил добре. Но в завоите хич го нямаше, люшкаше се като лодка. Това съм запомнил. С Лада не го помня.
                  Колкото до валовете, бяха ми казвали че се шлайфат по шаблон. Май са ги копирали от чужди валове.
                  Профила и височината зависят от много фактори. Предполагам сега вече всичко се изчислява на компютър. После може би ЦНЦ.
                  Как ще се процедира по-нататък с тези валове?
                  И големия ексцентрик за какво е?

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Ееее...айде сега... учил съм се да карам на ЗАЗ-ка, чувал съм за Брундза
                    Българските състезатели обаче са ми голяма мъгла. Преди Царски поколението....признавам си, че почти нищо не знам.

                    За шлайфа-онова голямото кръглото (ексцентрика) от последната снимка е шаблона. Движи шлайфмашината по профила си-отдалечава и доближава детайла до камъка и така формира профила на гърбицата. Тези нямат "комплект"-купуваш колкото и за каквото ти трябва.
                    Последно редактирано от santaclash; 22-02-18, 19:39.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Ами то тогава бяха състезателите, състезанията, майсторите, които правят, и майсторите, които карат..
                      То тогава беше интересно, че всичко беше прозрачно, и почти всичко се знаеше, кое - как. Кой какво е направил, защо и как...

                      Валери Великов... Не си чувал за него, нали?
                      Митьо Полицая ? Колето да ти каже за него...

                      Ама така е, съвременната младеж забравя бързо историята!

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        В БГ са произвеждани разпределителни валове някога, но не ми е известна технологията. За фрези ФУ говорим-на тях се е работело. Но ако не е с копиране, не знам...вижда ми се икономически неоправдано дори за страндартите от ония години.
                        Еталоните за шлифовката бяха някакви много зли цифри, което си става фактор ако искаш да правиш няколко модела валове.
                        Трудна работа на фреза,за заготовката(груба) става,по-скоро на струг със копир.

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        Колкото до валовете, бяха ми казвали че се шлайфат по шаблон. Май са ги копирали от чужди валове.
                        Профила и височината зависят от много фактори. Предполагам сега вече всичко се изчислява на компютър. После може би ЦНЦ.Как ще се процедира по-нататък с тези валове?
                        И големия ексцентрик за какво е?
                        Никакви компютри няма,няма и цпу или цнц.Това е стара технология,шлафмашина за изработка на разпределителни валове.Машината може сама да копира дадени валове със някакви фази,като си изработва инструмент за целта.Шайбата е точно това,има два ексцентрика за всмукателен и изпусквателен вал,понеже фазите са различни.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        За шлайфа-онова голямото кръглото (ексцентрика) от последната снимка е шаблона. Движи шлайфмашината по профила си-отдалечава и доближава детайла до камъка и така формира профила на гърбицата. Тези нямат "комплект"-купуваш колкото и за каквото ти трябва.
                        Обратното,заготовката се върти заедно със ексцентрика(голямото овалното),а шмиргела копира със ролка по ексцентрика и се мандахерца нагоре-надолу.Верно нямат комплект,но по оригинала машината си прави шайба.На изчезване е и тоя занаят,тези машини ги имаше по АРЗ-тата,за възстановяване на износени гърбици на валове.В България знам за три,останалите са или на скраб или ръждясват някъде.

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Ами то тогава бяха състезателите, състезанията, майсторите,Валери Великов... Не си чувал за него, нали?
                        Митьо Полицая ? Колето да ти каже за него...
                        Вени,то тогава бяха други времена,основно се работеше по лади.То не бяха вебери и делорто двойни карбове,сто модела разпределителни валове(90% грешни),то глави със голям клапан,разни вариянти за сгъстяване.По тарикатите си набавяха шрикови валове,пружини,стоманени колянов вал и маховик със двойно дисков съединител,мале бутала...

                        Валери Великов,голям Българин,нямах честа да го познавам.
                        Митьо полицая,бивш състезател държи магазин със истински части за лада,всяка година прави високопланинско в Шумен в чест на В.Великов,хубав човек.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Ооо..шлайфисти почти няма вече останали. Последният, който познавах, си отиде на преклонна възраст преди 4-5 години. В момента ако ми трябва да шлайфам вал, нямам никаква идея къде да отида. В работилницата на тоя човек съм виждал и шаблоните-цяла стена с дървени кутийки, надписани-там за Москвич, за разните лади, ЗиЛ и т.н. Обяснявал ми е как работи, ама то бях ученик-толкова съм и разбрал явно.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Я кажете каква е тази балерина и за какво се ползва,че ми стана интересно а на снимката не се вижда добре.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              ...
                              Вени,то тогава бяха други времена,основно се работеше по лади.То не бяха вебери и делорто двойни карбове,сто модела разпределителни валове(90% грешни),то глави със голям клапан,разни вариянти за сгъстяване.По тарикатите си набавяха шрикови валове,пружини,стоманени колянов вал и маховик със двойно дисков съединител,мале бутала...

                              Валери Великов,голям Българин,нямах честа да го познавам.
                              Митьо полицая,бивш състезател държи магазин със истински части за лада,всяка година прави високопланинско в Шумен в чест на В.Великов,хубав човек.
                              Да, аз ги помня тия времена - времената на младостта ми.
                              Всички тия гимнастики се правеха, верно е, като каза, се сетих за четворката вебери - връх на сладоледа, дето нямаха настройване...
                              Не случайно споменах Валери - той беше направил една голяма гимнастика с главата на Ладата, която първоначално директно го дисквалифицира, но в последствие се оказа, че точно това, което е направил, не е забранено в приложение J, и оттам насетне и други почнаха да правят това, ама той беше откривателя..

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Инструменти за кръгова обработка. Гугъл ми върна първо това:
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X