Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Щом ти е сложно да сметнеш вал , не се захващай с по сложни неща .

    Да не говорим че има и доста достъпни програми за тая работа.
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Не, че няма кой да ги направи, ми няма кой да ги сметне.То така се смята вал...имам спомен, че беше доста сложно.
      Смятането отдавна не е проблем. Термообработката е проблем - трябва да е повърхностна (навътре или "сурово" или само подобрено), при което да остане права. После "поне на японските" плиците се обработват допълнително.

      Често и с еволвентните шлици е проблем, ама това да речем е бял кахър.

      Трябва да се нормализира, на се обработи грубо, заедно с шлиците, после да се подобри (ако ще се подобрява), да се дооправят щлиците, и после да се закали на ТВЧ. При цялото това трябва да остане права.

      На японските си личи че при шлиците е закалявано допълнително след всичко останало. Вероятно правят грубото и закаляват, а после само в краищата "омекотяват", режат шлици и закаляват отново, или поне аз друго обяснени нямам. Като тръгнеш да струговаш такова е твърдо по цялата си дължина на дълбочина между половин и нещо като 2мм.

      За да направиш такова както трябва си трябва оборудване и желателно всичко да се прави от само една фирма или човек. Иначе все някой по веригата вземе че се оака.

      Не са космически технологии, но искат технологична култура и дисциплина, както и оборудване. А това всичкото към днешна дата тук е трудно за единични бройки. Иначе има достатъчно заводи, дето могат да направят къде-къде по-сложни неща от това, ама там е невъзможно да се вредиш понякога за много бройки, камо ли за бутикови изпълнения.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Смятането отдавна не е проблем. Термообработката е проблем - трябва да е повърхностна (навътре или "сурово" или само подобрено)
        Спарки е уточнил изцяло проблема.Пробвах със подобрена стомана,носих ги при спецове в Русе(където са ми закалявали къде по-изчанчени детайли),единият комплект се изкривиха много.Наложи се да правя втори комплект със стомана посочена и подобрена от тях,ами нацепиха се по дължина без да се кривят.Като дължина бяха към 650мм по спомен.
        За това повече не рискувам,преработвам стандартна полуоска със близки размери и гарантирам,че ще държи,без да има каквато и да е термонамеса.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Същественото при полуоските е че са ковани .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Преработвал съм полуоски и от опит споделям, някой стават някой не. Едни УАЗкови преди време ми се опряха, ми нямаше отядане от тях а същите други се работеха, та мисля че и те не са еднакво термообработени. То да е с малко да, но тя разликата беше огромна. ГАЗкови 53 се работят по всякакъв начини често ги ползвам и за материал на други по отговорни детайли.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Същественото при полуоските е че са ковани .
              Повечето не са.Уазкови и при мен са попадали почти сурови,явно има разни производства и както дойде я карат братушките.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Още една джаджа е готова.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180111_151137.jpg
Прегледи:1
Размер:362.4 КБ
ID:5780175
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180115_175302.jpg
Прегледи:1
Размер:339.8 КБ
ID:5780176
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180115_165259.jpg
Прегледи:1
Размер:269.4 КБ
ID:5780177
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180124_174400.jpg
Прегледи:1
Размер:265.8 КБ
ID:5780178
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180125_133155.jpg
Прегледи:1
Размер:274.4 КБ
ID:5780179
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180125_135455.jpg
Прегледи:1
Размер:328.8 КБ
ID:5780180
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180125_183640.jpg
Прегледи:1
Размер:247.5 КБ
ID:5780181
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180125_183829.jpg
Прегледи:1
Размер:287.3 КБ
ID:5780182
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180129_155856.jpg
Прегледи:1
Размер:337.5 КБ
ID:5780183
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180129_183332.jpg
Прегледи:1
Размер:345.5 КБ
ID:5780184
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180129_183410.jpg
Прегледи:1
Размер:316.7 КБ
ID:5780185
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180130_101739.jpg
Прегледи:1
Размер:326.4 КБ
ID:5780187
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180130_103214.jpg
Прегледи:1
Размер:347.2 КБ
ID:5780188
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180130_181709.jpg
Прегледи:1
Размер:363.2 КБ
ID:5780189
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180130_181726.jpg
Прегледи:1
Размер:348.9 КБ
ID:5780190
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180130_182045.jpg
Прегледи:1
Размер:349.8 КБ
ID:5780191
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Уникален си,а да те попитам дорника за тристранната фреза(мисля така се нарича) ти ли си го прави и от какъв материал? Питам защото ми попаднаха такива фрези а също и дискови но всички са с различен вътрешен диаметър та трябва голямо капиталовложение за дорници за да ги ползвам а на мен я ми потрябват веднъж в годината я не.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Дорниците си ги правя аз,морз-4 е на фрезата от СТ-40 или масовото лъскаво калибровано по железриите.Разновидностите са 4-5 модела според Ф-то на инструмента който ще използваш.Отделно трябват къси и дълги,и си ги изработвам според това за което ще ги използвам.Има заигравка със уцелването на конуса,но всичко вече е отиграно при мен.
                    Шийката за инструмента си я заготваяш на струга в плюс поне милиметър,след поставяне на фрезата,обработваш до размер със нож затегнат в менгемето.Инак другият вариянт е на два центъра.
                    Фабричните са закалени и шлайфани на размер и скъпи,май имам няколко,но са със резба 16х2,а при мен е 14х2.
                    Последно редактирано от petroffbg; 06-02-18, 18:57.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Най-вероятно не става но аз да попитам за всеки сучай,става и да не е с морзов конус а да е със захват за цанга примерно или ще изтърве и превърти в цангата?

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Аз ползвам фрезови глави на дорници които се ловят в данги без проблем.Единствено се съобразявам при по-големите диаметри с подаването защото при неправилно избран режим се получава неприятно трептене (вибрации) , което се отразява на гладкоста на обработваната повърхнина.Затова при по големи диаметри ползвам дорници с конусна опашка за стабилност и бърза работа.
                        Прикачени файлове
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Разни жележории,почти си уплътних деня.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180219_175112.jpg
Прегледи:1
Размер:316.9 КБ
ID:5781503
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            А да те попитам, това ли е основното ти занимание, или си уплтняваш свободното време?

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              А да те попитам, това ли е основното ти занимание, или си уплътняваш свободното време?
                              Основно се занимавам със земеделие.През луфтовете произвеждам разни нестандартни неща.Изключително трудно е да се навия да рендосвам втулки и болтове с гайки примерно,това го прави всеки що годе кадърен стругар.Но понякога правя и изключения на хора дето не мога да откажа.Инак ме е нападнала много работа,ей това довърших в петък:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180212_102544.jpg
Прегледи:1
Размер:352.8 КБ
ID:5781512
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180212_180844.jpg
Прегледи:1
Размер:277.2 КБ
ID:5781513
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180213_174940.jpg
Прегледи:1
Размер:256.2 КБ
ID:5781514
                              И още две раздатки,до някъде са готови,трябва да се нарежат зъбните колела и да се направят отворите за изходният вал.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180205_114447.jpg
Прегледи:1
Размер:363.6 КБ
ID:5781515
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180206_152914.jpg
Прегледи:1
Размер:370.5 КБ
ID:5781516
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180206_185007.jpg
Прегледи:1
Размер:314.9 КБ
ID:5781517
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180206_185036.jpg
Прегледи:1
Размер:343.3 КБ
ID:5781518
                              Последно редактирано от petroffbg; 19-02-18, 21:09.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Що е то "балерина" и има ли тя почва у нас...
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X