Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Саморазряд на пауър банка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Саморазряд на пауър банка

    Въпрос към хора, ползващи PowerBank:

    Как стои въпросът със саморазряда им, когато не се използват?

    Аз имам един Anker, който не съм го използвал изобщо освен за няколко теста.
    Направи ми впечатление, че от напълно зареден след един месец без употреба индикатора показва 80%.
    Тоест за 1 месец са "изветряли" около 20% от общият капацитет 20000mAh, тоест грубо 4Ah.
    При вас има ли го този момент?
    Вижда ми се голям разход!

    Намерих тези препоръки в съпорт сайта им и не съвпадат съвсем с моите наблюдения.
    Явно е нормално но според тях, в най-лошият случай би следвало да губи около 1Ач/месец:



    Q12. How long will the charge in the 2nd Gen Astro Pro2 20000mAh external battery last without being used?
    Generally, our external batteries' static power consumption is so low it would take between 20 and 36 months to drain completely. However, It is also worth noting that the battery's chemicals will become less active if left unused for extended periods. To extend your battery's life, please discharge and recharge it at least once every 4 months. However, the chemicals within the li-ion battery will gradually become less active over prolonged periods without use. Most will die in 2 years of inactivity. To extend your battery's life, please discharge and recharge it at least once every 4 months.
    Враг усраине

  • #2
    От: Саморазряд на пауър банка

    Само при мен ли се получават такива утечки или само на мен ми прави впечатление?
    Може би пък е време да почна да я ползвам
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Саморазряд на пауър банка

      Аз имам някаква ментелива банка която показва същия ефект, но той е само привиден. Като я извадя след 1-2 седмици неползване показва примерно 85% ама и след 3 месеца пак е над 80%. Според мен саморазрядът е много по-малък, а показометърът показва глупости защото се ориентира по напрежение на батерията или по друг крив показател.

      Коментар


      • #4
        От: Саморазряд на пауър банка

        п.п. ама пък има смисъл да я разглобя и да мерна утечката.

        Коментар


        • #5
          От: Саморазряд на пауър банка

          Че то не е лишено от смисъл да направя същото и с моята.
          Пристигна от хамазон, така, че гаранция през крив макарон.
          Че и с рима се получи.
          А разглобя ли я ще изтествам акумулаторите на чисто...
          Прекалено лесно се подавам на провокации
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            От: Саморазряд на пауър банка

            Оказва се, че няма да е лесно отварянето.
            Ще стане грозно - нямам толкова малки звезди.
            Сега като го пуснах беше 88%, след 2 дни стават 30 дни от последното пълнене.

            Майната му, оставям го така.

            Иначе e OK.
            Преди време правих замерване на реално отдаваният капацитет през USB-тата.
            Малко над 15Ah.
            През 12V изход не съм го тествал за капацитет но отдава 1.2A през него.
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Саморазряд на пауър банка

              В лидъл продаваха много добри различни комплекти със всички възможни звезди,торксове,еврейски с и без отвор,говоря за микро.Досега няма телефон,таблет или друго ,което да не съм отворил.Всички комплекти са към 100 лв.общо
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Саморазряд на пауър банка

                Тя не е нищо особено, просто е прелкалено малка.
                Изненада ме - до сега не ми е трябвал такъв размер.
                Ще търся. Ако не ми е "минало" до тогава ще я отворя.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1449211912443.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5694172
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Саморазряд на пауър банка

                  Намерих все пак такава звезда, отворих го.
                  Ами досвидя ми се да разлепям акумулаторният пакет за да го тествам и меря външно!
                  4 бр. литиеви акумулатора по 2 в паралел и 2 последователно.
                  При показание 87% напрежението на пакета е 8.1V
                  Дозаредих банката до 100% по индикатора, заряда спря на 8.3V
                  Иначе изпълнението е доста качествено и много добре направено.
                  Балансират акумулаторите докато ги зареждат - по-тънките кабели на снимката.
                  Останах малко учуден, че работят с такова високо напрежение от акумулаторите.
                  Очевидно е заради наличният 12V изход освен стандартните 5V USB-та при този модел.

                  Каквото и да премеря в повече като консумация при изкл. състояние, дори да не ми хареса - няма какво да направя.
                  Може би някакво доп. ключе да прекъсва връзката между акумулаторите и електрониката но сега не ми се занимава.
                  Оставям го така.

                  Освен тези загуби в покой за 1 месец банката бачка много добре.
                  Не е претенциозна към входа, през който се зарежда - по принцип само с 12V адаптер.
                  Дърпа 1.5А от него. Няма зареждане през USB.

                  Зареждам през слънчев панел директно което ми е важно и за каквато цел го взех.
                  Не се оплаква от бруталното клатене на енергията от панела.
                  Облак - спира да зарежда. Слънце - тръгва заряд.
                  12V изход ми захранва 5W токи и кляка с някакви стотина mV при PTT.
                  Kапацитета през USB-тата стига и остава малко след 2 пълни зареждания на Z2 Таблет, което са 12Аh.


                  Враг усраине

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X