Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за двигател 3.0V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за двигател 3.0V6

    Здравейте,имам следното питане: Притежавам лек автомобил Мицубиши с двигател 3.0 V6 24V(6G72,около 220к.с.). Тъй като колата е доста изгнила отдолу,а има и още някои проблеми си мислех да я бракувам и да монтирам двигателя в пикапа ми.Въпроса ми е дали е възможно това, в предвид факта, че макар да са еднакви като модел с този от Паджеро 2 например, но имат и доста съществени разлики.Ясно е че ще се куплира със скорости от Паджеро,но откъм управление на двигателя - ел.инсталацията на колата ли да ползвам или не, ЕКУ-то кое трябва да е - сегашното или Паджерово.Нямам идея бързите и бавните скорости дали имат нещо общо със еку-то и още други неща които вероятно изпускам.Та като цяло - мога ли да го ползвам този двигател в Жипката или не? Благодаря предварително на всички които се отзоват.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-227b2580b783172e086745846860006240b2b2842c19cb97f3354a7b5ce62be6-V.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:6104221

  • #2
    От: Въпрос за двигател 3.0V6

    Туй е 6g74 и може да се монтира където искаш по принцип, зависи пикапа ти с кои скорости е, познат замени 2,5тд с 3.0 на Л200 с автоматична кутия и не е сложно,много!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за двигател 3.0V6

      Двигателя е 6G72 и е от Мицубиши Галант.Със сигурност ще мога да го монтирам в пикапа,но мисля да е с ръчни скорости.Както писах ме интересува дали мога да присадя досегашната ел.инсталация от колата или е по-добре да е от Паджеро.Незнам компютъра дали има отношение към бързите и бавните скорости.Ако беше само със задно ,щях директно да го насадя заедно със ел.инсталацията от колата ,но при положение че е 4х4 имам съмнения дали е възможно.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за двигател 3.0V6

        Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
        ......Незнам компютъра дали има отношение към бързите и бавните скорости.......
        Лично аз дълбоко се съмнявам.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за двигател 3.0V6

          Мотора ще трябва да върви с неговата си ел. инсталация, на паджеровската няма да стане , заедно с ЕКУ-то към мотора ......за тези коли на тази година на производство, ЕКУ-тата на мотора и автомата са отделни и няма сложни връзки помежду им......всяко ЕКУ си взима сигналите поотделно от съответните датчици.....

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за двигател 3.0V6

            Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
            .....всяко ЕКУ си взима сигналите поотделно от съответните датчици.....
            Мисля да е ръчна ск. кутия.Интересува ме освен датчика за задна скорост и датчика за индикатора за 4х4 ,какви други има на скоростите и дали те имат някаква връзка с еку-то и двигателя.Защото всъщност това са датчиците които липсват при леката кола.Опитвах да намеря някакви схеми за да ги проверя но не открих.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за двигател 3.0V6

              Датчиците не са на ск. кутия, а на мотора ти, това са TPS,APS и т.н........ако е била ръчна кутията на Галанта, тогава няма проблем да се монтира .....

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за двигател 3.0V6

                Колега, провери посоката на въртене на коляновия вал ! От това дето виждам на снимката ,ще върти обратно...
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за двигател 3.0V6

                  Мисля че въртят в една посока. Моя върти в посока на часовниковата стрелка,ако го гледаш откъм ангренажа.По това което намерих като видео за паджеро,то също върти така.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за двигател 3.0V6

                    Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                    Датчиците не са на ск. кутия, а на мотора ти, това са TPS,APS и т.н........ако е била ръчна кутията на Галанта, тогава няма проблем да се монтира .....
                    Кутията е ръчна.

                    Имам и още един въпрос.Предавателното число на дифовете какво е по-добре да бъде.В момента съм с 4.875,но имам и 4.375 ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за двигател 3.0V6

                      ...числата на дифовете нямат отношение към силовия тракт, т.е. те имат, но това при положение че мотора ти е 400 коня и нагоре.......важното е предния и задния диф да са еднакви......

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за двигател 3.0V6

                        Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
                        Кутията е ръчна.

                        Имам и още един въпрос.Предавателното число на дифовете какво е по-добре да бъде.В момента съм с 4.875,но имам и 4.375 ?
                        Аз би се радвал да имам нещо от 5 нагоре, ама ...
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за двигател 3.0V6

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Аз би се радвал да имам нещо от 5 нагоре, ама ...
                          А защо? Аз търся по-висока максимална скорост по шосе и за това мислех да сложа диф с по-ниско пред. число.Или съм в грешка?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за двигател 3.0V6

                            Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
                            А защо?
                            Защото за гората колкото по бавни по добре! А иначе за твоите нужди наистина по бързите ще вършат работа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за двигател 3.0V6

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Защото за гората колкото по бавни по добре! А иначе за твоите нужди наистина по бързите ще вършат работа.
                              Благодаря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X