Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

    Да, дължа Ви този разказ. Обещал съм.
    Ще разказвам малко по малко.
    Посрещнахме 2016 г. в София.
    На 01.01.2016 г. в 8.30 ч. вече бяхме на изхода на София по посока Сърбия. В 9.05ч. вече бяхме пресекли границата. В Сърбия нямаше отворено нищо, нито кафене, нито пекар, ни ресторант. В 14.30 часа бяхме на границата със Хърватска. Чакахме близо 4 часа. Беше ужасна навалица, изкарах 3.5 часа държейки спирачка и газ на джипа и гледайки навсякъде да не ни прецака някой. Оставих замалко сина ми да мърда джипа и веднага се намериха няколко нахалника да го изпреварят. По закона на всемирната гадост опашката на която се наредиш върви най-бавно. С много изхабени нерви и 1/2 резервоар газ минахме без други щети границата. Към 18 и нщо часа бяхме вече в Загреб и си търсехме резервираната стая. Настанихме се и тръгнахме пеша да търсим ресторант или магазин, но не намерихме нищо отворено. Само пекар работеше, но още месеше и нямаше още опечен хляб. След доста обикаляне на автогарата си купихме по 1 дюнер и в стаята отворихме дисагите. Пийнахме хапнахме, метнахме по един душ и положихме канчета. На сутринта първо атакувахме пекаря, купихме си хляб и закуски, но в кафенетата ни отказаха да вземат нашите евра. Пак ктигнахе до автогарата и сменихме пари. Пихме кафе, заредихме газ и продължихме към Словения. Чакахме на границата около 40 мин. В 16ч. бяхме на адреса в Цел ам зее...
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

      За разказа ще почакаме. Кажи поне доволни ли сте от достигането до целта нататък.

      Коментар


      • #33
        От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

        Доволни сме, довечера по ракиено време продължавам с разказа.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Доволни сме, довечера по ракиено време продължавам с разказа.
          Сори, но ракиеното време беше употребено само за ракия, и беше с доста големи продължения. До дузпа не се стигна. И така продължавам разказа:
          За адреса имахме подробен инструктаж как да стигнем изпратен от собственика и го намерихме от раз. В инструктажа си пишеше с кой ключ какво отключваме, къде е резервната връзка с ключове, кой е гаража ни, кой е кода за катинарите на велосипедите, къде са дървата и най-важното къде се намира книгата с още по-подробно описание на всичко това...
          Влезнахме в апартамента за да разгледаме и като се опитах да включа осветлението в коридора и тоалетната последва блясък и взрив и главата ми се посипа със стъкла, а осветлението в апартамента угасна. Ясно, падна предпазителя. Донесохме светодиодна лампа от джипа и започна голямото търсене на таблото с предпазителите. Оказа се, че в апартамента го нЕма... Беше в коридора м/у входовете на двата апартамента затворено с голяма метална врата, заключена с ключове, каквито няма в изпратената ни връзка... Явно трябваше да чакам фирмата, която поддържа жилището. Обадих се за първи път на собствениците по телефона и любезно обясних на телефонния секретар за проблема....
          Очакваше ни романтична вечеря на ... светодиодна къмпинг лампа.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

            Съпругата ми намери до камината връзка ключове и въпроса с предпазителя беше решен. Започна разтоварването. И докато бях в гаража ми се обади хазяина. Говореше бързо на неразбираем английски, аз му казвам да говори по-бавно, че нищо не разбирам, а той отговаря, че нямало проблем-той разбирал всичко, което съм казал. Каза ми къде имало лампи. Като се качих смених общо 3 лампи и апартамента светна. Апартамента беше обзаведен със всичко необходимо. Най-вероятно собствениците са живели там преди да заминат в Ирландия. Дневна с кухненски бокс, спалня, баня, тоалетна. Втори тавански полуетаж с много място за спане. Две тераси с изглед на 180 градуса. Обзавеждането беше старо, изхабено, но някога е правено с добър вкус. Имаше всякакви кухненски уреди без еспресо кафе машина. Чинии, чаши, тенджери, тигани в изобилие. Легла, завивки-също. Веднага запалих камината. Беше топло, но не достатъчно.
            Вече бяхме пристигнали благополучно. Можеше вече да се отпуснем. Стъкмихме масата и си казахме НАЗДРАВЕ.
            На сутринта докато се наканим да тръгнем стана 10 докато стигнем до началната станция Шмитен1 която беше на 1 км. от апартамента. Паркингите бяха пълни и паркирахме ужасно далече.
            Замъкнахме се някакси, купихме карти и се отправихме с кабинковия лифт нагоре.
            Последно редактирано от s_s1; 27-01-16, 20:59.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #36
              От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

              Миналата година бяхме ходили по същото време в Brixen im Thale, Австрия и установихме, че пистите са стръмни в сравнение с тези в България, че сините писти са като нашите червени и обработени като за състезание, много твърди и унищожаващи кантовете и ни е доста трудно, а тези над Цел ам зее бяха съвсем леко минати с ратрак като сутринта се кара лесно, а следобяд вече е ски дисциплина "бабуни". Пистите не бяха толкова много като в Brixen im Thale, но на фона на нашите бяха нещо огромно. И другата разлика с всички зимни курорти на които съм бил досег /броят се на пръстите на едната ми ръка/, че тук беше много, много красиво. Уникална природа, наслада за тялото и душата.

              По някаква причина не мога да качвам снимки. Не знам защо, ако може някой да помогне.
              Последно редактирано от s_s1; 28-01-16, 14:54.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X