Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

    Ще ходим семейно на ски в Австрия на посочените в заглавието дати. Аз, жена ми и сина ми.
    Ще си наемем апартамент някъде, около някоя ски зона.
    Ако някой има същите планове можем да пътуваме и почиваме заедно.
    Очаквам и идеи за хубави курорти и ски зони.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

    Аз съм ходил да карам само около Залцбург ( на Капрун и Вагриин ) . Капрун е близо до Зал'ам Зее и е гледчер - има сняг почти цяла година , пистите почват от 3000 м.н.в. . В горния край е много широка с 4 или 5 успоредни влека , а надолу се събират в няколко по-тесни писти . Ако решиш да караш там не пропускай най-високия ресторант в Европа на 3029 м.н.в. и ледения бар )) . На Вагриин е като по нашите курорти с тази разлика , че не можеш за седмица да обиколиш всички писти ( мноо писта , мноо нещо ) . Ски зоната е разположена на 3 баира , като от всякъде са опасани с писти . Гордостта им е "автобуса" , това е закрит лифт като кабината е голяма колкото автобус и свързва единия връх с другия . Голямо каране . Караш под единия връх и като ти писнат всичките писти там (в което се съмнявам) се мяташ на автобуса и айде на другия баир .... Ако случайно ти домъчнее за родните опашки по лифтовете - ще продължава да ти е мъчно ... Там опашки няма . Кабинки по 8 човека , като в лифт станцията се навързват една след друга . 50 човека опашка изчезва за 5-6 минути , не можеш да си изпушиш цигарата .. . На Вагриин единственото кофти е , че е по - ниско и не винаги има сняг като на Капрун . Това е моят скромен опит по Австрииските курорти . Успех и да покажеш снимки после .
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

    Коментар


    • #3
      От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

      През зимата, която мина ходихме в Kirchberg in Tirol и се качвахме на ски зоната в Brixen im Thale. А от там нагоре има огромна ски зона. Редовно се губехме. Ориентирахме се по картите на лифтовете. А се ги мисля за Цел ам Зее. Като се прибирахме минахме през градчето, разходихме се и много ни хареса. Казаха ми, че и пистите били добри.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

        Е то Капрун е на 10 мин. от там .
        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
        WJ 4.7

        Коментар


        • #5
          От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

          И аз виртуално ходя на ски в Австрия. Кажете има ли карти до обяд там.Карам до обяд и за сега само Боровец ме устройва.Темата ще я следя с интерес.
          Ако има други мнения за и против Австрия бих ги изслушал с удоволствие.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
            И аз виртуално ходя на ски в Австрия. Кажете има ли карти до обяд там.Карам до обяд и за сега само Боровец ме устройва.Темата ще я следя с интерес.
            Ако има други мнения за и против Австрия бих ги изслушал с удоволствие.
            До обяд в Австрия няма карти, има след обяд. В Австрия практически навсякъде е хубаво за каране. Аз доста време карах във Флахау, това е една и съща зона с Вагрейн за който писа колегата Sank, зоната там е огромна. Между Вагрейн и Флахау има малка махаличка и там е началната станция на една от кабинките. Има апартаменти и хотелче. И никога, ама никога няма даже 3-4 човека на самата кабинка.
            П.С. Флахау е родното място на Херман Майер и там се провежда кръг от световната купа по ски алпийски дисциплини.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

              Флахау това си е на магистрала като гледам.След обяд реално как са пистите в Австрия. Защото в България рядко се задържат в добро състояние след обед.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #8
                От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                Флахау това си е на магистрала като гледам.След обяд реално как са пистите в Австрия. Защото в България рядко се задържат в добро състояние след обед.
                Да, Флахау е практически до магистралата. Пистите ако не е много топло се задържат практически в идеално състояние. Те са много километри, широки и много добре обработени.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                  В кои сайтове да търся оферти?

                  Някой не желае ли да се присъедини към нас за тези дати.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                    Skorpion кажи къде е началната станция на тези писти. Ориентир някакъв можеш ли да дадеш.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      Skorpion кажи къде е началната станция на тези писти. Ориентир някакъв можеш ли да дадеш.
                      Е па тя да беше една тази станция! Във Флахау са 2 ако не се лъжа, на първото кръгово след слизането от магистралата свиваш наляво и след това отдясно са паркингите и началните станции. Друга начална станция е по пътя между Флахау и Вагрейн - на кръговите караш направо и отляво ще я видиш след 1-2 км. След това има начална станция и в самия Вагрейн, Моцарт кабин се казва, там наблизо е и закрития басейн със сауни и пързалки. Всичките тези станции са свързани с писти, т.е. това е една зона за пързаляне.
                      П.С. Паркингите навсякъде са безплатни!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                        Да благодаря, видях на Google map цялата история там. Всичко е свързано.Може и да се загубиш.Благодаря.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                          Погледнах от съседната тема апартаментите на Мария: http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post2672695, но всичко е заето за желания от мен период. Явно много късно съм се сетил. Много ми хареса, че е включено в цената посещения на СПА център. Търсих и други такива оферти, но Гуглето ме насочваше само към тези апартаменти.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            В кои сайтове да търся оферти?

                            Някой не желае ли да се присъедини към нас за тези дати.
                            Щом не си ходил все още добре е да се информираш по-добре предварително.
                            Аз като съвет бих ти дал да не рискуваш януари и февруари да ходиш - Алпите не са като нашите планини нито температурите нито снега са сравними.
                            Аз препоръчвам март, даже април.
                            Пистите са несравними с нашите - ще видиш и са бъкани с някви химикали, снега остава перфектен независимо от температурата.
                            За мен най-добрия сайт за Австрия, а и не само:
                            http://www.bergfex.com/
                            Може и глетчерите да пробваш, но за същинската зима - до април - почти навсякъде.
                            Поздрави и приятно изкарване...
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #15
                              От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                              Още един глас за Brixen -260км писти, 90 лифта и влека.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X