Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Щом не си ходил все още добре е да се информираш по-добре предварително.
    ...
    Не е точно така, по в началото писах:
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    През зимата, която мина ходихме в Kirchberg in Tirol и се качвахме на ски зоната в Brixen im Thale. А от там нагоре има огромна ски зона. Редовно се губехме. Ориентирахме се по картите на лифтовете. А се ги мисля за Цел ам Зее. Като се прибирахме минахме през градчето, разходихме се и много ни хареса. Казаха ми, че и пистите били добри.
    Там където ходихме района е много голям. Апартамента ни беше в в Kirchberg in Tirol. Всяка сутрин се натоварвахме на джиповете и пътувахме до на ски зоната в Brixen im Thale. Качвахме се с кабинковия лифт, а от там нагоре до върховете. Слизахме до Боден, до Зьолл, до Шатензейте, до Гоинг на Вилхелм Кайзер и до Елмау. Пистите бяха добре обработени, но много, много твърди и "обърнаха" кантовете на ските ни. В края на деня пистата по която слизахме да началната станция ставаше на огромни бабуни дълбоки по над 1 м., заледяваше се и понеже беше доста тясна беше отвратително натоварена. Затова обикновено слизахме долу с лифта.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Още един глас за Brixen -260км писти, 90 лифта и влека.
    Да, голяма ски зона, огромна по моите представи сравнена с Пампорово, но никъде нямаше писти с малък наклон. Техните "сини" писти са като нашите "червени" и съпругата ми изобщо не се качи на ските. А на първото спускане двама от нашата група събуха ските, връчиха ни ги и тръгнаха "по гъз". Като слезнахме долу запалих джипа и след час обикаляне, бъркане на пътища, стигащи до една-две къщи, най-накрая ги намерих. Не бяха изминали и 1/3 от разстоянието, което трябваше да изминат, за да стигнат до лифта.
    Последно редактирано от s_s1; 30-11-15, 11:29. Причина: добавяне на абзаца "по гъз"
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

      Ето ти един сайт за резервации :
      http://www.belvilla.com/holiday-home...ons-AT-5602-09

      Това е къщата в която бяхме ние , но не вярвам да е свободна . Успех в търсенето .

      П.П. Бе и аз в началото мислех да ти кажа , че си закъснял с търсенето , но ти си знаеш ..
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #18
        От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

        Във сайта който пуснах са топ тен на курортите в Австрия.
        То е ясно че сравнявайки с Българските курорти всичко е в небесата.....
        Има и букинг възможности също.....
        Аз ползвам него поради простата причина че друг по-подробен и добър не съм открил за всичките им над 350 ски курорта.
        Поздрави!
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #19
          От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

          Генчев шашардиса ме с това синьо което е червено. Чак толкова ли е разликата. Аз обичам да е смесено. Ту синьо ту червено. То тогава тяхното червено е черно. А на черно няма и смисъл да припарваш.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #20
            От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

            Имат писти, които си сменят цвета: на таблото в началната станция бяха маркирани като "червени", а като се качихме горе на върха на таблото пишеше, че са "черни". Пистите са много широки в сравнение с тези в Бг, но има доста стръмни участъци, които са доста дълги и уморителни поне за мен. Имаше и една червена писта /под едно езеро/, която беше толкова стръмна, че като я спуснах, спрях в подножието, гледах, гледах и не вярвах на очите си, че съм я пуснал и не съм паднал. После в края на сезона на Пампорово спуснах неотъпкания ръкав на "Европейската" /този на който няма машини за изкуствен сняг/, като изобщо не се замислих, не ми направи впечатление на стръмна и опасна писта.
            Та в сравнение с Пампорово разликата е доста голяма. Но пистите в Австрия са широки и безопасни. Няма опасност да налетиш на друг скиор, пистите са много широки, идеално подравнени и обезопасени.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

              Подкрепям напълно.....
              Черните писти там се карат с най голям кеф.......... даже освен по скоростта не можеш по друго да се ориентираш.....
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #22
                От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                Пробвай с тези, аз по-добри като предложения не съм намирал.
                TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                Коментар


                • #23
                  От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                  Вече си харесахме /само по описание и картинки/ и платихме апартамент. Сега вече броя дните до новата година и се моля за естествен сняг и хубаво време.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                    Ха успех. И да споделиш после.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #25
                      От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                      Ха успех. И да споделиш после.
                      Ще се опитам, но има само 2 проблемчета: почти не вадя телефон да снимам и ако снимам много трудно и бавно качвам снимките. Но ще разкажа с думи прости.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Вече си харесахме /само по описание и картинки/ и платихме апартамент. Сега вече броя дните до новата година и се моля за естествен сняг и хубаво време.
                        Прати линк, моля за да видим мястото, което си избрал.Благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                          Първоначално публикуван от Калоян Кашавелов Преглед на мнение
                          Прати линк, моля за да видим мястото, което си избрал.Благодаря!
                          http://www.tripadvisor.com/VacationR...rian_Alps.html
                          Това е линка, за датите от заглавието на темата съм го ангажирал.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                            За сняг не мисля че ще имаш притеснения.....
                            Весело изкарване!
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #29
                              От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                              Миналата година бях няколко дена на Золден и няколко през март на ледника Щубай.Сняг в Австрия има от края на Ноември,пистите са перфектно обработени и през целия ден са в перфектно състояние,лифтовете и кабинките никога не се пълнят и можеш да се разковеш от каране,единствения проблем е времето,когато вали сняг и духа вятър,деня може да го отпишеш,но когато е ясно е красота.В началото на март пак съм резервирал няколко дни на Obergurl-Hochgurg и се надявам на слънчево време.

                              Коментар


                              • #30
                                От: На ски в Австрия 02.01.16-09.01.16г.

                                Генчев, какво стана очакваме отзиви за Австрия
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X