Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някои от Пловдив с дозиметър ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

    И аз искам да ми го дадеш да меря , ама пусто като не съм у Софето
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #17
      От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

      Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
      Не се занимавайте с глупости. Уредите по 200-300-500 лв няма да хванат каквото и да било в тази риба.
      То ако е така, няма и опасност.

      Коментар


      • #18
        От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
        Е-е-е-е-е далечко си ми, ама заради радиационното вино може да се замисля .... от нАучен интерес, не за друго ....
        Чак сега се заинтригувах. Ама ми е интерсно все пак. Кой уред имаш под ръка, или за ползване, в смисъл-може ли да се разчита на него...!? Аз вино, оттогава ще ти изпратя. Май имам и лозови листа за сърми от същата пролет.

        Коментар


        • #19
          От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

          Имам това:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:size.jpg
Прегледи:1
Размер:14.9 КБ
ID:5693784
          Снимката е от нета.

          С него си меря, даже и работи т.е. това което мери отговаря на естествения фон.
          Понякога ми пищи зверски, когато около мен правят снимки на заварки с гама излъчващи изотопи (скача от 0.13 на 500-1000 uSv/h), ама идиотите нали не предупреждават, та затова го и нося, след това бързо бягам.
          Юнаците, които снимат си затварят изотопчето в една кутийка и си я носят под мишницата.... и така цял ден, до колко е опасно за тях нямам идея.

          Това имам, това мога да ти дам, но според мен е изключено да се хване повишена радиация. Това по митницете щяха отдавна да са го запорирали, там имат правилните детектори.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #20
            От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

            Аз лично не мога да преценя, не ми се струва истинско. Това, което познавам е военния, с бакелитовата кутия и дебелия Г-М брояч...

            Коментар


            • #21
              От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              ...
              Юнаците, които снимат си затварят изотопчето в една кутийка и си я носят под мишницата.... и така цял ден, до колко е опасно за тях нямам идея.... .
              Аха . Значи снимат с R-чето Къде това ?

              Иначе , не им бери грижата , повече изкарват и до пенсия .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                Военния, с бакелитовата кутия е РР-51м. мери в ренгени .
                Далече си иначе може да измерих радиацията .

                Коментар


                • #23
                  От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                  Баси само в Пловдив ли няма радиомеряци
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                    Това жълтото наистина не е като от най-правилните, но ги има навсякъде по предприятията и явно е утвърдена марка на нашия пазар. Има си и интегратор т.е може да мери и доза. Затова му казват и дозиметър де.

                    Иначе хората с изотпа ги виждам по ТЕЦ-овете, най-вече около тръбите за високо налягане, контролират заварките.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                      Ако бях прочел темата по рано,миналата седмица видях поне 3 уреда в едно бомбоубежище не стопанисвани,ма като не ми трябва...
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                        ...Иначе хората с изотпа ги виждам по ТЕЦ-овете, най-вече около тръбите за високо налягане, контролират заварките....
                        Тъй де
                        Впрочем , този изотоп който прибират в кутията не е кой знае колко опасен - стига да не приближаваш по-малко от десетина м. към него по въздушна линия . Ако обаче ги видиш да разгъват от подобно на макара едни дълги шлангове , бегай далече !

                        Иначе , това жълтото колкото и да е неточно , за практиката е достатъчно да свърши работа на колегата .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                          Абе колеги здравейте оня ден случаино в феисбука ми изпадна една снимка на бурканче риба на което пишеше риболовен район FAO 61 a тва е баш при Япония гокушима, просто изчетох блога на човека. Ама вчера жената се връща от кауфланд и носи една консерва скумрия в домкатен сок, и кога гледам на етикета същия 61 ви район, и сега много се изкушавам ако някои има дозиметър дя е пробваме кво ще покаже Ако някои от града има ще дойда на място за да я замерим, инак рибата вътре не свети
                          Колега, какъвто и дозиметър да си купиш няма да хванеш нищо в това бурканче. Ако те интересува от любопитство или научен интерес (то е едно и също) трябва нискофонова защита, калибриран детектор и човек който знае как се работи с тях. Избора ти общо взето се свежда до университетска лаборатория. Ако те интересува чисто прагматично - дали да си ядеш рибата - послушай съветите на колегите - не се занимавай с глупости и си я изяж, стига да е вкусна.

                          Нека горното не се тълкува като неглижиране на възможните вреди и опасности причинени от йонизиращите лъчения, касае се за конкретния случай.

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          Не се занимавайте с глупости. Уредите по 200-300-500 лв няма да хванат каквото и да било в тази риба.
                          За прецизни мерения започват един порядък по-нагоре.

                          Между другото имам един Terra-P на Ecoteast, ако иска някой може да му го дам да си премери нещо.
                          Такса - литър вино от Чернобилските години 1986 например, пия на собствен риск.
                          Колкото и скъп да е дозиметъра, шанса да представи смислен резултат при измерване на храна ей така на масата в кухнята клони към нула. Трябва си като минимум защита от околния фон и доста дълговременно измерване, освен ако рибката не е налапала гореща частица от корпуса на реактора, което пък няма как да се е случиало във Фукошима.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                            Първоначално публикуван от Serg71 Преглед на мнение
                            ..
                            Далече си иначе може да измерих радиацията .
                            Аууу.. ако можеше от Разград да измериш радиацията на тая рибена консерва, в Пловдив нямаше да е останал жив човек....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Ако бях прочел темата по рано,миналата седмица видях поне 3 уреда в едно бомбоубежище не стопанисвани,ма като не ми трябва...
                              Крайно несериозен подход. Веднага да се върнеш и да направиш каквото трябва!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някои от Пловдив с дозиметър ?

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                ......Колкото и скъп да е дозиметъра, шанса да представи смислен резултат при измерване на храна ей така на масата в кухнята клони към нула. Трябва си като минимум защита от околния фон и доста дълговременно измерване, освен ако рибката не е налапала гореща частица от корпуса на реактора, което пък няма как да се е случиало във Фукошима.
                                Колега, би ли разяснил малко по-подробно съмненията си?
                                Знам, че когато например мерихме касите със зеленчук след Чернобил дъртия училищен военен уред мяташе стрелката (точни стойности не помня)... Също както я мяташе и от парцалите на входа на училището... И от локвите на двора. Да, знам, че не бе чувствителен...
                                След това ми бе попаднал един "Припять". При измервания, стойностите се променяха в различните части на къщи (дори и покрай кинескопа на телевизора)... За щастие доколкото се сещам, всичко бе ОК....
                                За нещастие качеството му бе руско - умря след 2-3 години ...
                                Ей таквоз чудо (някъде ми се мота вкъщи, ама не работи)...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1353655061-22.11.12---1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5693837
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X