Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Господин Х, или кога се слага главна буква

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Господин Х, или кога се слага главна буква

    Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
    Гоблине, прав си , ама не съвсем Нищо не пречи, да погледнеш и да си поправиш грешката от умното, мобилно устройство.
    Вервай ми, поне на телефон с дисплей до към 5 инча, да поправиш главна буква (или каквото и да е друго) в пост, дето е с повече от 2 изречения, поне за мен е ужасТен трън в задника.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Господин Х, или кога се слага главна буква

      Ако не се съкрати на "ск.", няма да има главна буква. Аз пиша предимно от телефон (S3) и тия ги оправям. Може да натисна 3 букви едновременно, щото са ми дебели пръстите...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #18
        От: Господин Х, или кога се слага главна буква

        Както се казва, много от неправилните писаници били придобили тъй наречената гражданственост, та поради тази причина думите се изписвали еди как си. Масово например в много документи, протоколи и т.н., където да кажем не се касае за шапката на документа, въпреки думата да не е в началото на изречението, я изписват с първа главна буква. Например: ".....се одобрява от Председателя на Управителния съвет, Изпълнителния директор, Министъра на еди какво си, Директора, Началника и много други.
        SUV

        Коментар


        • #19
          От: Господин Х, или кога се слага главна буква

          Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
          Както се казва, много от неправилните писаници били придобили тъй наречената гражданственост, та поради тази причина думите се изписвали еди как си. Масово например в много документи, протоколи и т.н., където да кажем не се касае за шапката на документа, въпреки думата да не е в началото на изречението, я изписват с първа главна буква. Например: ".....се одобрява от Председателя на Управителния съвет, Изпълнителния директор, Министъра на еди какво си, Директора, Началника и много други.
          Нищо неправилно няма в такава главна буква. В такива случаи титлата замества името и затова се пише с главна буква. Като във вица за Черната маймуна.

          Коментар


          • #20
            От: Господин Х, или кога се слага главна буква

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Вервай ми, поне на телефон с дисплей до към 5 инча, ...ужасТен трън в задника.
            Редакцията е проблем само за грамотните зрящи.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Господин Х, или кога се слага главна буква

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Нищо неправилно няма в такава главна буква. В такива случаи титлата замества името и затова се пише с главна буква. Като във вица за Черната маймуна.
              Аз гледам как е в нормативните актове, т.е. Конституция, закони (някой при това изброяване даже би написал закони с първа главна буква, т.е. Закони, въпреки думата да не е първа в изречението. Конституцията обаче винаги си се изписва с главна), устройствени правилници на съответните ведомства и т.н.-президент, министър, директор, началник, все са с малка буква, ако не е в началото на изречението. Но ще кажеш там не става дума за конкретна личност, но дори и да ставаше, в много случаи, макар тази личност да е назована по име, пак титлата на съответния "бос" я изписват с главна. Например........."Пуснах жалба до г-н Иван Иванов - Директор на ОДП на МВР, ". За мен такова изписване не е правилно. Но може би така го големеят конкретния ръководител и на него му е кеф колко е важен
              Както и да е, нямам претенции да съм на нивото на филолог по български език.
              SUV

              Коментар


              • #22
                От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                Жалбата трябва да се пусне до директора на ОДП на МВР, но може да започне така:
                Господин Директор,.....
                Дядо Владо го дразнят едни други Простотий, дето нямат общо нито с таблетите, нито с Т9- редактора.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Вервай ми, поне на телефон с дисплей до към 5 инча, да поправиш главна буква (или каквото и да е друго) в пост, дето е с повече от 2 изречения, поне за мен е ужасТен трън в задника.

                  Моя телефон е с по-малък дисплей и не е чак толкова трудно , а и имам едно друго предимство , след няколко поправки , се научава и спира с "грешките"
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #24
                    От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                    дядо владо, та кога викаш, се слага главна буква?












                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Жалбата трябва да се пусне до директора на ОДП на МВР, но може да започне така:
                      Господин Директор,.....
                      Дядо Владо го дразнят едни други Простотий, дето нямат общо нито с таблетите, нито с Т9- редактора.
                      Колега, въобще не си ме разбрал. Даденият пример не касае обръщение при пускане на жалба, а например пишеш до министъра и коментираш, че преди това си пускал жалба до този директор, който не си е свършил работата, т.е. упоменаваш го вътре в самото писмо, жалба и т.н. Та при такова упоменаване думата се изписва с първа малка буква. Това искам да ти кажа.
                      Но както вече изтъкнах, тези неща са придобили гражданственост и никой няма да ти върне документа или да не му отдаде необходимата важност Всеки да си пише нещата, както намира за правилно. В предходната ми работа много държаха в обръщението да се изписва съкратено г-н или г-жо, а не господин / госпожо, изрично ми указаха така да се изписва, както те искат. В настоящата ми пък отново изрично ми наблегнаха, че е обратното. Няма да споря с началството, каквото кажат, това е
                      SUV

                      Коментар


                      • #26
                        От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Жалбата трябва да се пусне до директора на ОДП на МВР, но може да започне така:
                        Господин Директор,.....
                        Дядо Владо го дразнят едни други Простотий, дето нямат общо нито с таблетите, нито с Т9- редактора.
                        Ми не. Трябва да стане така: "...нито с редактора Т9".
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Ми не. Трябва да стане така: "...нито с редактора Т9".
                          Всъщност, има запетая и пред двете "нито", ама вече нагазваме прекалено надълбоко в понктоацията.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                            Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                            Както се казва, много от неправилните писаници били придобили тъй наречената гражданственост, та поради тази причина думите се изписвали еди как си. Масово например в много документи, протоколи и т.н., където да кажем не се касае за шапката на документа, въпреки думата да не е в началото на изречението, я изписват с първа главна буква. Например: ".....се одобрява от Председателя на Управителния съвет, Изпълнителния директор, Министъра на еди какво си, Директора, Началника и много други.
                            Еми, някъде от някои не се акцентира уважение към Х или У както с персоналното българско размножение ( обръщайки се на "Вие" или онова другото ..., то и първото няма как да стане в съвременния английският език) а с проява на уважение към длъжността, проекта... позицията, като се изписва с главна буква- задължително.
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • #29
                              От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                              Инженер/ доктор(лекар) или полковник е първо и с главна буква?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Господин Х, или кога се слага главна буква

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                дядо владо, та кога викаш, се слага главна буква?
                                Може и да си сложил някаква картинка, но не я виждам....
                                .....реклама в "Офф нюза" ми вади очите "Бързо Уголемяване на Члена. Без Операция. В Домашни Условия"
                                П.П Дали е бързопис от телефон...
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X