Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на ATV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регистрация на ATV

    Ако "документите за внос" са ти ЧМР и/или митническа, в КАТ - не.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #32
      От: Регистрация на ATV

      Проблема след регистрацията е КАТ става още по-голям. Спокойно мога да кажа, че никъде не можеш да минеш нормално технически преглед ( от личен опит имам регистрирано АТВ от 2008 ). Така че номерата ( регистрацията ) в България е безсмислена
      "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
      "LZ1WAN"

      Коментар


      • #33
        От: Регистрация на ATV

        Ако е регистрирано като трактор няма проблем с прегледа (още не съм минавал втори - но поне така ми описаха процеса).

        ППП за КАТ ако не е китайско или с хомологизация...... (сложна думичка) не става, т.е. става но ако е до ако не се лъжа 15KW и пак е сложно.
        LZ1JJJ

        Коментар


        • #34
          От: Регистрация на ATV

          Моето е това от снимката и е със сложната думичка . CAN-Am 800 76k.c. и нямах проблем с регистрацията. Регистрирано е като четириколесно превозно средство категория В1.Теоретично няма проблем с техническия преглед ( това е като лек автомобил и на всеки пункт за ГТП може да мине ) , да ама не....... каналите за спирачките са по-широки и няма как да го провират. България - Царя дава - пъдаря не
          А това с трактора пак е .............. лично бях в групата от която две АТВ отнесоха акт ,че нямат право да се движат по РПМ като трактори.......а само по селски и горски пътища. Това стана на контролния пункт на разклона за Девин! Тези без номера избягаха, около мен се въртяха и се чудеха аджеба как съм с номер и талон, а двата " трактора" го отнесоха. И пак казвам - България, тука нищи не е в ред!
          "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
          "LZ1WAN"

          Коментар


          • #35
            От: Регистрация на ATV

            Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
            Моето е това от снимката и е със сложната думичка . CAN-Am 800 76k.c. и нямах проблем с регистрацията. Регистрирано е като четириколесно превозно средство категория В1.Теоретично няма проблем с техническия преглед ( това е като лек автомобил и на всеки пункт за ГТП може да мине ) , да ама не....... каналите за спирачките са по-широки и няма как да го провират. България - Царя дава - пъдаря не
            А това с трактора пак е .............. лично бях в групата от която две АТВ отнесоха акт ,че нямат право да се движат по РПМ като трактори.......а само по селски и горски пътища. Това стана на контролния пункт на разклона за Девин! Тези без номера избягаха, около мен се въртяха и се чудеха аджеба как съм с номер и талон, а двата " трактора" го отнесоха. И пак казвам - България, тука нищи не е в ред!
            Точно.Аз също имам регистрирано В категория 1+1 номер,мигачи и застраховка,данък и така нататък но......преглед няма минаване.Карам го в гората плащам си данъка (застраховката я спрях)

            Коментар


            • #36
              От: Регистрация на ATV

              Вижте, нека да сме реалисти - да в БГ нищо не е както трябва, но и ние сме си тарикати (поне аз ).
              Понеже моето е чисто ново Кавазаки Брутална Сила 750 м3, от Еди ми предложиха вариант да се хомологизира (дано не съм сбъркал думичката) и да дойде с документи, с които да го регистрирам в КАТ като превозно средство. Има обаче 2 проблема, поради които го отказах:
              1. Излиза около 4 000 лева допълнително;
              2. От завода го пращат в сертифицирана фирма - в случая в Италия, които леко го скопяват, добавят му мигачи, слагат му бутон за мигачи, огледала.....
              3. Трябваше да чакам един месец повече.

              Това с глобата за "тракторите" не ми изглежда реалистично, или има детайли които не са извесни. Нима не си виждал трактори по републиканската мрежа?!?!? Е всички ли се движат незаконно? Отговора е не!. Нюанса е може ли да се кара с категория В. Е тука е заровен проблема / нюанса. По принцип отговора, е че трябва категория Ткт (или С, която добавя Ткт), но тук има неясноте в закона. От КТИ ми казаха, че когато "трактора" не е в работен режим, за придвижване по републиканската мрежа е достатъчна В категория - именно поради пропуск в закона.
              LZ1JJJ

              Коментар


              • #37
                От: Регистрация на ATV

                С мъка искам да съобщя, че за момента процедурата за регистрация в Земеделието е "на трупчета". Чиновниците пак измислиха начин да ни тормозят. След като миналата година регистрирах първото, сега ударих на камък за второто.
                Съветвам всички, които имат план да се регистрират да вземат бързо протокол от бившето "КТИ" Пловдив (или Русе - в Пловдив хората са изключително прецизни и коректни), защото има шанс от нова година да не може и официално. ОТКАЗВАТ ТЕСТВАНЕ на такива, които не са 4х4, не са с кардани а с верига....
                Този протокол, както сме писали е еквивалентен на "технотест" за леките коли, той казва, че четириколката отговаря на изискванията за "Трактор......".
                След това, в някой областни служби издаването на номер става без проблем, но в София град например си измиват ръцете с устно разпореждане на зам. м-р. и ги трупат на купчина.
                Свързах се с асистентката на въпросния зам.м-р., и чакам развитие, но най-вероятно тези които са минали Пловдив ще ги регистрират.
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #38
                  От: Регистрация на ATV

                  Е ако имаш протокол за изпитване т.е. всички необходими документи и не ти регистрират машината в срок от 30 дни защо ли се сещам за едни "пропуснати ползи". Мисля че срока беше 30 дни за извършване на административни услуги
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Регистрация на ATV

                    Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                    Е ако имаш протокол за изпитване т.е. всички необходими документи и не ти регистрират машината в срок от 30 дни защо ли се сещам за едни "пропуснати ползи". Мисля че срока беше 30 дни за извършване на административни услуги
                    Да, ще ги съдя ако се стигне до там. Днес изтече 30-дневния срок.
                    От бившвто КТИ ме помолиха за малко търпение, тъй като се опитват вътрешно да решат проблема, ако до 2-рата седмица на октомври няма решение ще ги съдя!

                    ППП направи ми впечатление на Балкан офроуд тази година, че всички състезателни мотопеди, атв, джипове.... бяха регистрирани.

                    Очевадно само в България винаги е по-лесно да не става - това е двигателя за корупцията.

                    По тъпото е, че ми казаха, че няколко дни след като аз съм подал документи в Благоевград са регистрирали същото, но в София не става!

                    Да живее корупцията!!!
                    LZ1JJJ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Регистрация на ATV

                      От една страна проблема може да не е в служителите на бившето КТИ. От януари 2016 те минаха на подчинение на местните ОДЗ /да се чете Областна Дирекция Земеделие, а не Обединено Детско Заведение/ та в момента регистрациите се разрешават от директорите на горепосочените ОДЗ а те поне да са с агрономическо образование пак е добре....
                      Дефакто този който разрешава не разбира и започва да се почесва умно по главата
                      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                      Калоян Кирилов
                      LZ2ZGT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Регистрация на ATV

                        В момента в България има само четири действащи пункта които имат право да издават документ за минат технически преглед на АТВ регистрирано като четириколесно превозно средство.Намират се в Добрич,Варна,Ямбол и София.Преди месец минах преглед на този в Добрич,35 лв. ми струваше услугата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Регистрация на ATV

                          Първоначално публикуван от yamaha yzf Преглед на мнение
                          В момента в България има само четири действащи пункта които имат право да издават документ за минат технически преглед на АТВ регистрирано като четириколесно превозно средство.Намират се в Добрич,Варна,Ямбол и София.Преди месец минах преглед на този в Добрич,35 лв. ми струваше услугата.
                          Това е за тези регистрирани в КАТ. За тези в земеделието самите ОДЗ ги правят, имат график и идват на място при теб. Цената мисля е подобна на тази в КАТ.
                          LZ1JJJ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Регистрация на ATV

                            Темата за регистрациите придобива все по Българско развитие за мое съжаление.
                            В "Министерство на земеделието.....", вече устно отказват да приемат заявленията, а вече подалите ни еба...ват и нито връщат отказ нито ни регистрират.
                            Независимо от това, че устно потвърждават, че по закон сме в правото си (тъй като имаме протоколи от бившето КТИ), зам.м-р Димитров устно им бил разпоредил да не го правят (цитирам директора на Областна дирекция "Земеделие" София-град).
                            Та в каква държава по дяволите живеем, до 25-ти август са регистрирали, от тогава някой по телефона им бил казал да не го правят, и те спрели - няма обаче НИКАКВА нормативна промяна.

                            В момента, тези които сме били подали заявление сме били 4 човека, 2 от Габрово, аз от София и четвъртия не разбрах от къде е.

                            Ако някой от тях/Вас е във форума пишете на лично да се организираме. Аз съм решил да ги съдя, и от днес адвокатите ми работят по темата. Правя го не за друго, а защото ми писна от чиновници, които не могат да разберат, че трябва да работят на нас да е комфортно, а не да правят всичко за да ни е трудно.
                            Вбесява ме факта, че в БГ можеш законно да си купиш нещо, което няма никакъв начин след това да ползваш законно! И защо? Защото КАТ живеят още в комунизма, а в земеделието някой бил нещо казал! А да, и не само затова, защото има КАТ в страната, където срещу 4 цифрена сума успявали да ти "го оправят", ползвайки регистрации от Китайчета.... Тук ще спра, че ще стане сложно вече.

                            А като ме спря полицая, каза "сега шти взема книжката за половин година и 1500 лева глоба". Някой колеги ми казаха - "ти си луд - защо им спираш". Ами защото искам да живея ако може по правилата, затова.
                            LZ1JJJ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Регистрация на ATV

                              Колеги има ли развитие по темата?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X