Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 3 ел.проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 3 ел.проблем

    Привет на всички. Имам неприятен проблем с моето Паджеро 3. Става въпрос за следното: От известно време започнаха да ми отказват мигачите,дългите светлини,осветлението на касетофона,зумера за пуснати светлини и отворена врата,автоматичния режим на чистачките и когато реша да изгася фаровете, те не гаснат докато не изключа контакта. До скоро след гасене и палене нещата се оправяха , но от няколко дни оправия -няма. Та ако някой може да помогне ще съм много благодарен. Писах и в другия форум , но явно там никой не може да помогне. Приемам всякакви идеи и предложения . Здраве и касмет на всички !

  • #2
    От: Паджеро 3 ел.проблем.

    Получих сигнал от Космоса: този Паджеро 3 има теглич и куплунг за светлините на ремарке.

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 3 ел.проблем.

      Къде си, та да те насочим.

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 3 ел.проблем.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Къде си, та да те насочим.
        От Г.Оряховица съм. Нямам теглич, но смятам да слагам. БЛГ.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 3 ел.проблем.

          Оправи си масите, па после слагай куплунг за теглич.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 3 ел.проблем.

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Оправи си масите, па после слагай куплунг за теглич.
            Това за масите беше първото,което направих.Намерих на десния ланжерон две маси,които развих,почистих,напръсках с контактен спрей и отново сглобих.Нищо не се промени. Ако имате идея,каде да търся други маси,защото аз не намерих,нито около двигатела , нито около таблото под волана , моля да споделите.Нещо за модул "комфорт" ?

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 3 ел.проблем.

              Основната маса е от ляво, не от дясно. Под акумулатора е хваната с преходна обувка към купето и оттам отива към мотора. Ма това е на дизела - не си писал дизел ли е или бензин. Иначе имам една идея къде може да ти е проблема, но утре ще мога да проверя нещо и да споделя.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 3 ел.проблем.

                Провери следното:
                В кутията с бушони отпред при мотора има два бушона, които са поставени в допълнителен жълт държач:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7204.JPG
Прегледи:1
Размер:420.8 КБ
ID:5693506
                Номерата им на схемата (понеже може някой вече да е махнал държача) са 17 и 18. Това са така наречените install on delivery бушони, които се поставят от дилъра в момента на доставка на колата на клиента. Идеята е докато колата е на склад или се транспортира, допълнителното ел оборудване да не изтощава акумулатора. Прекъсват всичко, което ти описваш, че не работи при теб, като най-вероятно бушоните ти са здрави, но самият държач се е измъкнал от щипките или не е щракнат добре при някаква предишна интервенция. Можеш да махнеш държача и да поставиш бушоните директно в таблото - той е направен единствено за улеснение на дилърите.
                Предполагам, че това ще ти реши проблема. Успех!
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 3 ел.проблем.

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Провери следното:
                  В кутията с бушони отпред при мотора има два бушона, които са поставени в допълтаблотонителен жълт държач:
                  [ATTACH=CONFIG]840443[/ATTACH]
                  Номерата им на схемата (понеже може някой вече да е махнал държача) са 17 и 18. Това са така наречените install on delivery бушони, които се поставят от дилъра в момента на доставка на колата на клиента. Идеята е докато колата е на склад или се транспортира, допълнителното ел оборудване да не изтощава акумулатора. Прекъсват всичко, което ти описваш, че не работи при теб, като най-вероятно бушоните ти са здрави, но самият държач се е измъкнал от щипките или не е щракнат добре при някаква предишна интервенция. Можеш да махнеш държача и да поставиш бушоните директно в таблото - той е направен единствено за улеснение на дилърите.
                  Предполагам, че това ще ти реши проблема. Успех!
                  Извинявам се за пропуска.Паджерото е 3.2 did 2001 г. Масите , които оправях са на левият , а не както грешно съм писал на десния ланжерон. Всичко що е предпазител съм го проверил , но на тия утре ще им обърна специално внимание. Днес пътувах до Варна и през целия път ми работиха мигачите , за което благодаря на съдбата , че в това натоварено движение щеше да е голям кошмар. Единствено по едно време ми отказа пръскалката на предното стъкло,но за кратко и пак тръгна. В момента не ми работи зумера за пуснати фарове при отворена врата и автом. режим на чистачките като не иска да променя интервала за почивка , а си кара само на един от около 3/4 секунди. Благодаря за съвета , утре ако остане време ще проверя бушоните и ще пиша. Поздрави !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 3 ел.проблем.

                    Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                    Извинявам се за пропуска.Паджерото е 3.2 did 2001 г. Масите , които оправях са на левият , а не както грешно съм писал на десния ланжерон. Всичко що е предпазител съм го проверил , но на тия утре ще им обърна специално внимание. Днес пътувах до Варна и през целия път ми работиха мигачите , за което благодаря на съдбата , че в това натоварено движение щеше да е голям кошмар. Единствено по едно време ми отказа пръскалката на предното стъкло,но за кратко и пак тръгна. В момента не ми работи зумера за пуснати фарове при отворена врата и автом. режим на чистачките като не иска да променя интервала за почивка , а си кара само на един от около 3/4 секунди. Благодаря за съвета , утре ако остане време ще проверя бушоните и ще пиша. Поздрави !
                    От първия ти пост бях останал с впечатлението, че всичко изчезва накуп и се появява пак накуп, затова те насочих към бушоните. Това, което описваш тук вече по-скоро намирисва на проблеми с двете лостчета до волана. Там при всички положения има поне една маса към конзолата, отделно, че и контактите вътре са със склонност към образуване на нагар, особено като се поизносят.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 3 ел.проблем.

                      Това с лостчетата на волана беше първото , което проверих като го замених с друг модул от автоморга , но нямаше никаква разлика. Разглобих моя , но всичко си му е на ред - няма нагоряло , няма криви пластини . Всички кабелни връзки са добре . От време на време мигачите тръгват когато си искат , спирам ги , те спират когато искат , след това не тръгват. Заедно с тях изчезват и дългите светлини и авт.режим на чистачките и осветлението на радиото и не ми изгасва осветлението в купето . Сега ще пробвам модул "комфорт"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 3 ел.проблем.

                        Здравейте. Най-накрая проблема е решен. Смених проклетия модул "комфорт" и нещата си дойдоха на мястото. Има обаче едно нещо , което логично не е както трябва , а именно това , че не ми работи дистанционното за откл. и закл. Ако някой може да даде съвет как да запозная дистанционното с новия модул ще съм много благодарен .Благодаря предварително.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X