Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Свободно пуснат питбул в двор с 50 см ограда е безотговорно.
    Това е точно така. Немската Овчарка живее в клетка, но всяка вечер след 18ч. е пусната в двора, играе с дъщерята, тича по предмети, гонят се с щерката. Въпреки, че е обучена и след мен слуша и малката, и без команда няма да прескочи нито по човек, нито по куче, все пак е постоянно под моя надзор през това време. Те белите стават бързо и когато най не очакваш.
    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

    Коментар


    • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Това е безотговорно, дори ако кучето е френска булонка! Айде да спрем със стереотипите...
      Стереотипите се изграждат като такива от някакви тенденции. Както и да е, акцента следва да бъде върху "свободно пуснат" а не върху марката на кучето. Аз съм се изразил неправилно.
      42

      Коментар


      • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
        Вчера все пак направих капана тип висяща тръба. Стана бързо. Ф 110 , с дължина 1150мм. Цялата е в прах и паяжина, така я заложих, и едно от нейните лакомства - яйце патешко. Тази сутрин ставам, бързам да видя, тръбата си е на мястото. Ще чакаме, иска и търпение.
        Оглеждай и за изпражнения, това ги издава къде минават.Променат често и района за лов, та е възможно и със седмици да не се върнат.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Баща ми имаше подобен проблем и го реши много елегантно за 100-ина лева с едно устройство /лампа/ която мига с ярка LED светлина подобно на полицейска лампа... Оставя се да мига на тавана и гадинките изчезват още на втората нощ... На всичкото отгоре и не харчи много ток... От порядъка на 10 вата е.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            Няма я гадинката, не влиза във "висящата тръба" с яйцето!? Утре (събота) тръгвам към Родопите да оползотворя отпуската. Висящата тръба остава, а един приятел ще заложи т.нар. сандъчен капан с риба или пилешко бутче. Ще изгорят сигурно няколко котки, но се надявам да не повтарят, а между тях да се излъже и "Малкия Дявол". Дано!!! Ще пиша все пак , как е развитието на проблема. Силно се надявам като се върна кожата и вече да е на мрежата между имотите.
            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

            Коментар


            • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              Баща ми имаше подобен проблем и го реши много елегантно за 100-ина лева с едно устройство /лампа/ която мига с ярка LED светлина подобно на полицейска лампа... Оставя се да мига на тавана и гадинките изчезват още на втората нощ... На всичкото отгоре и не харчи много ток... От порядъка на 10 вата е.
              Стробоскоп? То и срещу крадци помага, няма жив човек, който да издържи на стробоскопа, това просто те ослепява, откачаш /през нощта, де/!
              Горе-долу като онази машинка, дето излъчва оня звук със свръх висока честота, май се казва москито. Като го включиш гони всичко живо. Ползвали го за разгонване на шумни детски компании около къщите и блоковете. Нема нужда да излизаш и да ги навикваш, просто щрак и изчезват.
              Аз имам москито на телефона и веднъж на опашката в Лидъла го включих. Ееееееее, не очаквах такъв ефект, хората наоколо кат че ли ток ги удари!
              Последно редактирано от мишоци; 21-08-15, 21:33. Причина: допълнение
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                Няма я гадинката, не влиза във "висящата тръба" с яйцето!? Утре (събота) тръгвам към Родопите да оползотворя отпуската. Висящата тръба остава, а един приятел ще заложи т.нар. сандъчен капан с риба или пилешко бутче. Ще изгорят сигурно няколко котки, но се надявам да не повтарят, а между тях да се излъже и "Малкия Дявол". Дано!!! Ще пиша все пак , как е развитието на проблема. Силно се надявам като се върна кожата и вече да е на мрежата между имотите.
                Внимавай с кожата ...животинката е забранена за лов...а и да я убиеш на нейно място ше дойде друга...така че търси окончателното решение
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  В дворa обикaля белкa ,но зa сегa не прaви бели,животинкa,яде мишоци ,плъхове.Тaрaлежите и те бaя се нaвъдихa ,но сa културни почвaт си някоя тиквa в дворa и си я дояждaт,тогaвa другa,един много обичaше зеленчуци нa скaрa,привечер понякогa се прислaмчвaше нa метър от мaсaтa под беседкaтa до един декорaтивен гъст хрaст дето си им е убежище,случaйно или не ,не знaм,но ме кефеше много ,всички му се рaдвaхме,кучето обaче го уби,кaкто още три,може дa сгaщи и белкaтa ,но нaдaли,много умни животинки сa.Aбе природa ,когaто си съжителствaме без щети с животинките си е гот,рaдвaт ме.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Здравейте! Да пиша по темата. През последните девет дена отсъствах , но беше заложен т.нар. сандъчен капан. Изгоряха две котки и три пъти яйцата изпити а пилешкото бутче липсва, ама и зверчето го няма. Капана е от решетките от касетките за месо. Усъмних се, че дупките са едри, сложих половин прясна риба (бабушка), но оставих капана затворен. На сутринта рибата я нямаше, което означава, че зверчето се е мушнало през решетките и е отнесло лакомството. В съседния двор тревата е утъпкана на две пътечки. Намерих една по голяма дупка под мрежата с диаметър колкото по едра (не голяма) ябълка и наредих вертикално пет сламки суха трева, които на следващата сутрин бяха разбутани във формата на ветрило - ясно е , че от там минава. Вчера оправих капана с нови по ситни решетки, прибрах си котарака в избата, и сложих другата половинка от рибата, савака е вдигнат, стръвта заложена.... На сутринта - ядец. Капана отворен а рибата непокътната. Може би грешката ми е, че преместих капана с около половин метър по диагонал. Иначе вътре в него имаше и козина. Днес сутринта затворих капана като оставих рибата стръв вътре. Довечера няма да сменям стръвта, само ще отворя/заредя капана. Трите предишни посещения в капана са били около 23ч. - чувало се е когато се е затварял капана. Надявам се, че щом три пъти е влизала, плюс този с рибата, че пак ще влезе.
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Остава да сложиш камера на 'акустомат', та да заснемеш и разбереш първо какъв е тоя дзвер, и след това вече да се търсят решения
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Аз тази битка, с нощния гост я изгубих преди няколко години. Имам куче, лисичи капан и "виждам доста добре" през нощта, както и всичко останало, последващо виждането. Два големи заека и две не толкова големи патета, свободно пуснати в двора. Изяде ги...и отиде при съседите да хапне кокошка от кокошарник... Разбира се това не е борбата ми в живота.

                        Коментар


                        • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Ицо,как спиш бе човек,то и за теб може да се върне,това е такава непростима загуба,мойте патета вечер ги захлупваме със дървен сандък да не ги отнесе някоя гад
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Здравейте! Мина почти година от последното писане. Надявах се, че зимата , след като си отгледа поколението, зверчето ще се изнесе от изоставената къща, но , уви - не. Просто както писахте по горе - загубих битката с него. В началото на лятото всичко взе да се повтаря като миналата година - няма яйца, няма и люпило. Резултата е следния: Наложи се тези красиви птици да ги раздам по приятели, който ги иска, а две за жалост се преместиха във фризера. От месец насам пропищя комшийката, явно при мен вече няма храна за зверчето. Малко хитро дяволче, което ме победи. Здраве да е.
                            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X