Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    От месец насам алармата в цеха се включва всяка нощ и даилера звъни на 4 човека посред нощ побъркахме се докато разберем, че имаме невестулка, то добре трепи плъховете ама е много голяма и няма такива датчици които да не я хващат.
    За мое голямо учудване никоя фирма за борба с гризачи и там рани твари не може да се справи с невестулка направо незнам да плача ли да се смея ли ба...и и ситуацията. Моля ви дайте някакъв съвет какво да правя някакви капани ли ама не посягала на мъртво, хитра твар абе незнам вие сте на ход казвайте.....

  • #2
    До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

    Намери и някаква жива примамка тогава: бели мишлета ,хамстери...и деиствай според обстановката!

    Коментар


    • #3
      До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

      Със сигурност най-добрият начин е да я прогониш с естественият и враг.
      После разбира се, ще питаш "А от него как да се избавя?"
      Избираш по-малкото зло.

      Недей обаче да се опитваш да я трепеш, щото ако не успееш - кофти!
      !

      Коментар


      • #4
        До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

        Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
        Със сигурност най-добрият начин е да я прогониш с естественият и враг.
        После разбира се, ще питаш "А от него как да се избавя?"
        Избираш по-малкото зло.

        Недей обаче да се опитваш да я трепеш, щото ако не успееш - кофти!
        А тя от какво бяга

        Коментар


        • #5
          До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

          Бях си купил едно устройство за гонене на гадинки с ултра свук. Беше с три опции - хлебарки, мишки и още нещо което на картинката приличаше на по голям бозайник с дълга рунтава опашка. Беше китайски боклук без описание, картинките бяха на самия бутон. Изобщо не свърши работа, ното за хлебарки нито за мишки. Но съм чувал че има такива устройства които са ефикасни.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

            Има едни уредчета с ултразвук против такива гадинки.http://dazer.biz/
            [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

            Коментар


            • #7
              До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

              За такова животно ли говорим ?
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Майтапиш ли се? Това е язовец, а онова е такова:

                Коментар


                • #9
                  До: Помогнете!!! Невестука в цеха ми!!!

                  Здравей!

                  Не мога да ти дам практически съвет, но с удоволствие ще споделя некои съображения.

                  1. Ако се засели в къщата ти, в никой случай не бива да я гониш, убиваш и закачаш - тогава тя е твой човек. Това поверие знам от родния ми край (Еленския Балкан), където имаше цяла митология около невестулките. (Викаха им "пиши-попадийки"; до днес не съм си обяснил това име.) Били например страшно отмъстителни; били по-отровни от змия, което обаче не е вярно. И тъй нататък.

                  2. Учудвам се, че сте случили в цеха на голяма невестулка. Те са доста дребни и определено по-малки от плъх.

                  3. Преди години съм виждал до една нива край Китен как две-три невестулки избиват полски мишки. Беше покъртително. Клъцва я някак по врата, след това губи интерес към жертва и се втурва да търси друга. Така и не разбрах природния смисъл на този екшън. Бяха буквално като автомати за убиване.

                  4. Естественият враг на невестулките няма да ви свърши работа. Това са дребните грабливи птици - мишелови, разни ястреби и т.н. Пак от онези поверия съм запомнил, че котките и даже лисиците избягват да си имат работа с невестулки.

                  Поздрави!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Майтапиш ли се? Това е язовец, а онова е такова:...
                    Ех, че е хубавица/хубавец

                    Да се отървеш от невестулката е все едно да успееш да се отървеш от плъховете. Ако я няма тази - друга ще дойде най-вероятно.
                    Пробвай да промениш средата. Може нещо в новата обстановка да не й хареса и да се изнесе.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      Майтапиш ли се? Това е язовец, а онова е такова:
                      Красива твар е
                      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                      Здравей!

                      Не мога да ти дам практически съвет, но с удоволствие ще споделя некои съображения.

                      1. Ако се засели в къщата ти, в никой случай не бива да я гониш, убиваш и закачаш - тогава тя е твой човек. Това поверие знам от родния ми край (Еленския Балкан), където имаше цяла митология около невестулките. (Викаха им "пиши-попадийки"; до днес не съм си обяснил това име.) Били например страшно отмъстителни; били по-отровни от змия, което обаче не е вярно. И тъй нататък.

                      2. Учудвам се, че сте случили в цеха на голяма невестулка. Те са доста дребни и определено по-малки от плъх.

                      3. Преди години съм виждал до една нива край Китен как две-три невестулки избиват полски мишки. Беше покъртително. Клъцва я някак по врата, след това губи интерес към жертва и се втурва да търси друга. Така и не разбрах природния смисъл на този екшън. Бяха буквално като автомати за убиване.

                      4. Естественият враг на невестулките няма да ви свърши работа. Това са дребните грабливи птици - мишелови, разни ястреби и т.н. Пак от онези поверия съм запомнил, че котките и даже лисиците избягват да си имат работа с невестулки.

                      Поздрави!
                      Абе да ви кажа и аз не искам да я махам щом ми трепе плъховете, вчера са намерили 2 паткана убити и непокътнати.
                      По-добрия вариянт май е някакви дтчици дет не я ловят ама .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        защо просто не използваш капан за мишки със жива стръв/там каквото обича-мишка/ и като влезне в капана-щрак вратата.После я пускаш навън да търчи и готово

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          А не може ли да се пренастрои алармата на по-малка чувдтвителност, така че да улавя само по големи бозйници (двукраки)? Знам че има датчици които не улавят кучета например.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Яворе, остави я ако не ти пречи, гледай си я като домашен любимец .
                            Има такива датчици, аз ги ползвам в къщи, настройват се на кг. и няма проблем, моите са настроени на 30кг и кучето ми се разхожда спокойно в апартамента, мисля, че моите бяха от 10кг-за котка до 50кг за по-голямо куче. Не са скъпи, просто ги сменяш и забравяш
                            Всяка фирма, която предлага битови аларми може да ти ги монтира.
                            Успех
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Яворе, докато тази животинка е в цеха ти, забравяш за плъхове и мишки. Няма по ефективен враг на тези гризачи от невестулката. Тя е от семейство порови и е най-малкия, но най-пъргав и свиреп представител - естествен враг на плъховете и други гризачи. Ако решиш да я ловиш недей да я убиваш. Това животно е по-скоро полезно, опитай някаква симбиоза с него.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X