Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Здравейте колеги За много години първо, темата е наистина много добра и интересна нау4их много неща дето не ги знаех от нея.А аз ще ви разкажа една случка в дето се случи във фирмата ни, имахме едно куче дето се мотаеше по двора и покрай халето.Един ден като си седяхме и приказвахме кучето се стрелна много бързо към един храст и ние помислихме че е видяло заек, че в Стомана се срещаха от време на време.Но от храста се издаде много странен писък и някои каза че е писък на Невестулка, явно кучето я умъртви така и не можахме да разберем какво стана с нея.Но не мина известно време, месец ли беше по малко ли беше не знам точно но кучето го прегази един Камаз. Според вас дали е свързано с по ранната случка с Невестулката???
    [COLOR=#000000]не е важна скоростта, а е важно да стигнеш навреме!!!:wink:
    [/COLOR]

    Коментар


    • #92
      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Всички суеверия са .......суеверия !!!
      Просто е късмет да се засели диво животно в цеха !?! А за всички страхове които ви насаждат просто забравете !!!
      Третирайте Невестулката все едно е малко котенце - паничка с мляко от крава или коза !!! Всеки ден ще ви чака като котенце и ......скоро ще сте неразделни !!! Общуването с това " СТРАШНО " животинче е супер преживяване !!! Не се страхувайте !!! Просто си го опитомете !!! Наслука !!!

      Коментар


      • #93
        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
        Колега сигоро си прав, но в случая става въпрос за складово/производствено помещение пълно с железа и плъхове, затова е добре дошла при мен .

        Между другото от както застуди нчма признаци, че е при мен още. Да не би да зимува в дупк или нещо друго, бая плъхоци пак се насъбраха.
        колега ако искаш да се отървеш от невестулката и плъховете едновременно вземи си едно куче за подземен лов например Ягд териер фокстериер джак ръсел или нещо подобно със сигурност няма да хване невестулката само че тя ще се изнесе а плъховете ги хваща много по добре от котките а ако невестулката припари на земята и на нея няма да и се размине това са страшно енергични кучета които не се отказват от това което са се захванали .Може да прочетеш в някой сайт за кучета що за нрав имат тия породи . Ако вземеш куче в краен резултат ще имаш един домашен любимец с малки размери много игрив и постоянно в движение и ще си се отървал от плъхове и невестулки .
        Най лошата черта на тия кучета е че като надушат следа и нямат достъп да стигнат до плъха започват да лаят и няма спиране докато не им помогнеш да го хванат например надигнеш желязо ламарина или нещо където се е скрил плъха ,именно тоя непрестанен лай гони невестулката страшно писклив лай имат .
        Аз имам такова куче Ягд териер и при мен лично ми помогна да се отърва от златките които се бяха заселили на тавана ми а плъховете взе да ги тръшка по 2-3 на ден докато не изчезнаха.
        Dimitar Dyakov

        Коментар


        • #94
          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Първоначално публикуван от metko Преглед на мнение
          Така прават гадините мръсни.Дойде,живее половин година и се изнесе.Явно такъв е начина им на живот.При мен не беше невестулка а цяла златка и живееше на тавана.Цяло чудо че не издави кокошките
          Много се съмнявам да е била златка виж бялка по-може!
          На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

          Коментар


          • #95
            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            ти се радваи че е във цеха а не е във къщата защото това са хибриди от поровете и миришът като тях пробваи да намериш някаква малка твар мишка или хамстер и да я намажеш със някъква отрова която се отделя дълго време и я пусни там невесстулката като я хване от самата козина напоена с отрова да се отрови и тя

            Коментар


            • #96
              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Това е добре .Никога няма да има мишки. Пази я ако можеш.Няма да ти навреди.

              Коментар


              • #97
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Невестулките са голяма напаст

                Коментар


                • #98
                  От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение000.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5255130Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение001.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5255131Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение002.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5255132

                  Може би след "дъжд качулка", като гледам от кога е започната темата.Все пак понеже това което ще предложа става не само за невестулка ами и за всичките упоменати в темата подобни - порове,язовци,белки, мишки, плъхове и др. Продават по железариите "лепнещи се капани".Представляват 2 бр. тавички с размери 30 на 30 см. По тях е намазано някакво лепило (не засъхващо). Иска се да поставиш някаква храна каквато консумира животинчето и да сложиш тавичката на место където си го мяркал.
                  Вероятно след време то ще отиде да си похапне но веднага ще залепне.Може да го намериш още живо....може и умряло.
                  Бяха ме нападнали ПЛЪХОВЕ в мазето. С помощта на тези капани излових 5 бр. Дали има още не знам. Но вече не срещам следи от тях (изпражнения-драхонки). Имам заложени още 3 тавички , но вече нищо се не хваща.Трябва да кажа, че преди заложените капани дори и отрови не помогнаха .Само тези "лепнещи се капани" свършиха работа. Струваха 7.50 лв. 2-та броя.

                  Коментар


                  • #99
                    От: До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Първоначално публикуван от vernam Преглед на мнение
                    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=208123

                    Ето това е йоркипе или кукарджа.Няма нищо общо с белка или невестулка.Живее по таваните на селските къщи и е много опасно за домашните животни.Храни с яйца,гълъби,малки пилета и др.Много е бързо и минава през всякакви отвори.Дължината му е над 50см горе долу колкото голяма котка.Хваща се само в затворени капани (клетка) иначе с вълчи капан след като се хване си прегризва крака и изчезва.Намирали сме доста крака на капана докато не сложихме клетка.
                    Колега аз мисля че това е Пор.
                    0899278323-0877500798

                    Коментар


                    • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Невестулката,никога не ловува там където живее.Дори да имаш в двора гълъби или кокошки те са в безопасност,но съседските ще им се разкаже играта

                      Коментар


                      • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Първо честито Коледа на всички,
                        Желая ви радост щастие и здраве.
                        Добре че дойде този ден да се светна за тази така красива и ужасна животинка.
                        То не бяха врачки то не бяха магии с яйца даже жена ми ме вдигна на пожар една нощ а аз бях в Москва /някой бил на тавана/днес свалих още пет яйца от горе сухи без печат от магазина вече се чудех в кого да се съмнявам от работниците или от колегата.
                        Най-важното е че днес жена ми се успокой че не ни правят магии с яйца. Ще помислим дали да я гоним , предпочитаме нея пред мишоците

                        Коментар


                        • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          На мен в двора ми живее , и някой беше казал че ще имаш липса от студенкокръвни само да знаеш че няма да е така , особедно ако роди :д

                          Коментар


                          • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Здравейте! Да съживим малко темата, а и да не отварям нова подобна. Живея в къща с огромен двор на две улици. Всичко е райграс и чемшири. От 7-8 години отглеждам бели Мускусни (турски) патици за красота. Не унищожават райграса, не правят бели. През изминалите години успешно се мътят по две три патенца. Тази година за първи път имах 16 бройки от две майки, другите не извадиха нито едно от люпило. Но радостта ми бе само две седмици. Точно преди да легне да мъти първата, от гнездото/полога изчезнаха първите девет яйца, след няколко дена новите 5-6 бр. Голямо чудене беше. Човешката намеса тук е изключена. Всичко утихна. Във вътрешната/задна част на имота е т.н. патичарник, който граничи с друг имот изоставен преди повече от година с порутена постройка. Бях повдигнал мрежата към съседния имот да се разхождат и множат естественно. След като се излюпиха малките, ограничих им достъпа до съседния двор и си бяха само у нас. След като патенцата станаха на две седмици , една сутрин ги намерих в чуждия двор до самата ограда, а няколко у нас по алеята "удушени" - две червени точки отстрани на врата и на някои струйки кръв. Само едно оцеляло има. По принцип, месец след като излюпи потомството си, почват да събират отново яйца за второ люпило. До вчера имах в едното гнездо 16 броя яйца. Днес няма нито едно. Всичко е сухо на около. От прочетеното по горе разбирам, че този (за мен) вредител се е нанесъл в съседната запустяла къща и вършее на около. Невестулка ли е, белка ли е, не знам, но трябва да се отърва от нея. Имам Немска Овчарка, но тя е от другата страна на имота ми, и де факто къщата ми е между Овчарката и изоставения имот. Вие сте на ход. Благодаря предварително. Всяко мнение ще е от полза.
                            Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                            Коментар


                            • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Котка, задоми си котка, в твоя случай е желателно да не е малко коте, щото и то ще иде при патетата. Най - лесния начин да нямаш грижи с гризачи и влечуги е котка да се занимава с това.
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар


                              • От: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                Имам в двора котарак, който се биеше с някой себеподобен решил да прекоси територията му. Имам интересна снимка как малките патета вървят в колона, а пред тях е едната майка, следва ги котарака, после е втората майка с останалите малки. По нагоре четох, че има шанс котка да хване белка/невестулка, ама при мен не се получи. Иначе котарака е доказал се ловец.
                                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X