Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
    Напълно споделям написаното по-горе за невестулката.
    Сега остава някой да прекръсти темата от - "Помогнете" на "Имам да почерпа"
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #32
      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Белка/бялка/:

      Коментар


      • #33
        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        А ако някой пусне снимка на йоркипе , защото по нашия край това е по-едрото от белката а аз съвсем се изгубих кое кое е ....сериозно?

        Поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Това на снимката на Тихомир си е белка - и по-рошава и доста по-едра от невестулката (макар че няма с какво да се засече мащабът).

          Снимка на невестулка има тук - не е добра, но човек би могъл да се загледа в тревата на заден план и долу-горе получава представа.

          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #35
            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            А ако някой пусне снимка на йоркипе , защото по нашия край това е по-едрото от белката а аз съвсем се изгубих кое кое е ....сериозно?

            Поздрави,
            Това на какъв език е , щото не съм го чувал? А иначе ей тук са дадени заедно невестулката , златката и бялката , и може да се разгледат...
            http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DG

            Коментар


            • #36
              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
              Това на какъв език е , щото не съм го чувал? А иначе ей тук са дадени заедно невестулката , златката и бялката , и може да се разгледат...
              http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DG

              На мек български от Добричко

              Знам, че белката е много дребна а йоркипето е доста по едро от нея, за нея там също се говорят легенди, аз лично съм виждал 1-2 пъти само а чувал много пъти, дойде и много бързо излекува тавана ни от гълъбите , топурка по гредите както бе споменато, плъховете не успя, ама и ние имахме супер условия за паткановъдство, огромен чит(хамбар) с царевица, много варели по 3-400 литра с ярма, всичките отворени и мнооого сгради за животни всичките с под не от бетон

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #37
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Аз я мернах, но немога да съм сигурен колегата е имал среща с нея, наблюдавала го е от най високия кашон без да се притеснява от него.
                Белката трепе ли паткани?

                Невестулката е много дребна.Тялото на невестулката е удължено, отгоре е кафяво-черно, от долу е бяло. Един от най-кръвожадните хищници- убива много повече, отколкото може да изяде. Храна - мишки, плъхове, диви и домашни птици, дребни бозайници, влечуги и др.

                Бялката е значително по- едра-два три пъти.Тялото на бялката е кестеняво-кафяво. Отпред, на гърлото има бяло петно, което се разклонява по двата предни крака и спира там. Храна - мишки, птици, зайци, насекоми, растителна храна - плоидове, и мърша.
                На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                Коментар


                • #38
                  До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
                  Един от най-кръвожадните хищници- убива много повече, отколкото може да изяде.
                  Защо? Това е любопитен въпрос, който ме занимава от доста време. Природата все пак има някаква нейна си логика (и тук я има, но е трудна за разбиране).

                  Вълк или лъв убива, само ако е гладен или нападнат. На фона на симпатичния терминатор, какъвто е невестулката, те са просто коректни клиенти на околната среда.

                  Поздрави!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Дай снимка на това животно,и аз не съм го чувал(поне не с това име).Ако е златка,тя наистина е по-едра от бялката(белката),но се различават лесно.Петното на златката е златистооранжево,овално,намира се на гърдите й и не се раздвоява към краката.При бялката е бяло и се раздвоява.
                    Отплесвам се от темата,но искам да спомена,че преди време златката е била жестоко преследвана за кожата й(търговско име "самсар") до положение,че у нас вече е почти изчезнала.Същото е станало с видрата(кожа "лутър") и бобъра(кожа "кастор").Кожата на бялката не се цени толкова и затова все още ги има,въпреки че и те са много намалели.
                    Интересен факт,свързан с невестулката е,че нейната кожа е била високо ценена само при кримските татари.Само ханът на ордата е имал привилегията да носи шуба от невестулкови кожи като отличителен знак за властта си.
                    Извинете за офтопика.
                    А това за убиването на всичко,дето шава-и учените не могат да го обяснят засега.Не се среща често в природата(без да броим човека).
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Семейство порови наистина са склонни към излишно насилие, но все пак ако става дума за вредители е оправдано някак

                      Коментар


                      • #41
                        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        На мек български от Добричко

                        Знам, че белката е много дребна а йоркипето е доста по едро от нея, за нея там също се говорят легенди, аз лично съм виждал 1-2 пъти само а чувал много пъти, дойде и много бързо излекува тавана ни от гълъбите , топурка по гредите както бе споменато, плъховете не успя, ама и ние имахме супер условия за паткановъдство, огромен чит(хамбар) с царевица, много варели по 3-400 литра с ярма, всичките отворени и мнооого сгради за животни всичките с под не от бетон

                        Поздрави,
                        Най-вероятно е да е било някакъв пор. На мен за една нощ такъв хубавец ми изтръшка 80 пилета и 30 гълъба. След като му обявих война на живот и смърт , която той загуби , го провесих вързан за крака на оградата където ми бяха птиците. Вися 3 години и никога повече нищо не ми нападна пернатите. За разлика от тези на комшииите...Аз лично предпочитам за съсед невестулка пред всички останали там порове , белки и златки.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Семейство порови наистина са склонни към излишно насилие, но все пак ако става дума за вредители е оправдано някак
                          Действително пор в кокошарник се държи по същия начин, не се бях замислил.

                          Обаче думите "вредители" и "оправдано" не са обективни, те съдържат оценка от гледна точка на човека. Любопитното е какво в еволюцията и жизнената среда е утвърдило сред г-жи и г-да Порови инстинкта за безсмислено (пак от наша гледна точка) клане.

                          Поздрави!
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                            Действително пор в кокошарник се държи по същия начин, не се бях замислил.

                            Обаче думите "вредители" и "оправдано" не са обективни, те съдържат оценка от гледна точка на човека. Любопитното е какво в еволюцията и жизнената среда е утвърдило сред г-жи и г-да Порови инстинкта за безсмислено (пак от наша гледна точка) клане.

                            Поздрави!
                            Аз щях да задам същия въпрос.Защото природата следва някаква логика и рядко можем да кажем,че това или онова е безсмислено,та дори и по човешките мерки.
                            Тук малко смесваме нещата.Пор в кокошарник(човешко творение) и вълк в кошара(също) не е същото,като масово убиване на полски мишки от невестулка(не за храна).Мога да си обясня действията на пора и вълка,но на невестулката-не.
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                              Аз щях да задам същия въпрос.Защото природата следва някаква логика и рядко можем да кажем,че това или онова е безсмислено,та дори и по човешките мерки.
                              Тук малко смесваме нещата.Пор в кокошарник(човешко творение) и вълк в кошара(също) не е същото,като масово убиване на полски мишки от невестулка(не за храна).Мога да си обясня действията на пора и вълка,но на невестулката-не.
                              Според мен порът убива за удоволствие , а невестулката от омраза. Казвам - според мен. Порът си е жив убиец , който не прощава на нищо , което мърда , от мишка до заек , докато невестулката има подчертан афинитет към гризачите и много по-рядко към птиците. Между невестулката и плъховете съществува нещо подобно на омразата между кучето и котката , но в много по-изострен конфликт. И нищо не може да се сравни с гледката на безумно падащи , бягащи /а ако можеха - дори хвърчащи/ плъхове , няколко пъти по-големи от малкия пират , когато той се появи наоколо.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                В нашия край думата йоркипе е синоним на пор,невестулка,белка или златка.Не знам
                                точно кой от тези гризачи наричат така, но мисля че това е пора.Паткан казват на
                                плъха, идва от румънски.
                                Темата е много интересна и научих много за този невероятен хищник невестулката.
                                Виждал съм много подобни гризачи по пътищата, но в движение нямах възможност да
                                ги огледам по добре.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X