Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

    Сега и аз да кажа нещо. Покрай дългогодишният ми опит със свинеугояването съм имал много срещи с невестулки / или байновички/ от най-близък вид.
    1. Невестулката не е отровна! Поради храненето й с гризачи в устната кухина се натрупва коктейл от инфекциозни бактерии и когато в миналото се е случвало да ухапе човек , той често е умирал. Оттам и легендите за отровните невестулки.
    2. Едно от малкото животни можещо да убие невестулка е домашната котка. Всички убити невестулки които съм виждал са пострадали от котки. Но това е абсолютно безсмислено. Имаш ли невестулка наоколо , имаш най-верен приятел в борбата с плъховете. Котка не ти трябва. Виждал съм с очите си какъв ужас обхваща около стотина плъха , когато на тавана където живеят се появи невестулка - това просто трябва да се види!
    3. Не я закачай , и не закачай децата й! За да защити малките си невестулката не се поколебава да нападне лисица , дори човек! Ако можеш да си регулираш датчиците да не я ловят , направи го , предупреди всички хора , имащи достъп до помещението да не я закачат и понякога ще имаш рядкото щастие да наблюдаваш как си играе цялото семейство. Аз съм го виждал много пъти и наистина си заслужава.
    И в заключение - имаш рядката възможност да запазиш хабитата на едно все по-рядко срещащо се зверче , чиято смелост , ловкост и пъргавина обвиват името му в легенди. Ако можеш , съхрани го - ще направиш едно добро дело.

    Коментар


    • #17
      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

      Намали чувствителността на датчиците и живей спокойно. Щом е дошла една - ще дойде и друга. А така тая пази.

      Коментар


      • #18
        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

        Каквото каза Тишо е на 100% така, не я закачайте, тя ще се адаптира и няма да ви пречи , а е терминатор ненадминат за гризачи и други гадове, освен това е много приятно да си имаш такова екзотично животинче в имотите, гарантира ти освен лиспа на гризачи и липса на студенокръвни което по вашия край си е предимство

        Поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

          Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
          ...имаш рядката възможност да запазиш хабитата на едно все по-рядко срещащо се зверче , чиято смелост , ловкост и пъргавина обвиват името му в легенди...
          И красота.
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #20
            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

            Това е много красиво и полезно за твоя случай животинче. Понеже нямаш "добитък" в цеха (кокошки ,зайци и др...). Ние имахме на къщата такова, но изтребваше зайците на баща ми и трябваше да я хванем. Един герой от селото ми даде голям капан - примерно колкото 3 кутии за обувки. В по голямата си част беше стъклен (като аквариум) и на гърба имаше огледало. Според него като се отразява в огледалото животинката си мисли,че има съперник и влиза да го изгони. Никаква стръв на сложи. За мое най-голямо учудване на третия ден/нощ/ се хвана....
            Последно редактирано от Novice; 30-10-07, 13:53.
            Nissan Patrol Y61

            Коментар


            • #21
              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

              за да я хванеш ти трябва капан с жива примамка най често се ползва гълъб или некакво такова пиле. питай там някой гълабар , те най добре знаят.ако си сигорен чее невестулка. ако е пор се лови с жаба. но както казват хората по горе опитаи да се адаптирате .ако ли не ще снимам капан и ще го кача ,не труден за направа. това е наи хитрата гадинка и никога нее сама .

              Коментар


              • #22
                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                Благодаря за съветите на всички. Писахме и в други форими и решението е да се адаптираме към невестулката ще видим какво ще правим с датчиците те са проблема, май ще ги местим, сега са на тавана които е гредоред и гадинката ходи по гредите много близко до датчика 20см. и така ги активира ще го измислим. Очаквайте скоро снимки на гадинката, сега и име трябва да и мисля нали ще си я гледаме .

                Коментар


                • #23
                  До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                  Явка, представи си като се намножат ще се наложи и паткани да внасяш от Китай за да изхранваш зоо къта

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                    Ще кажа само,че си късметлия с това зверче.Тишо е обяснил всичко по-горе.Аз ще добавя,че има доста хора,живеещи в къщи,които биха дали много да им дойде такъв "квартирант".За съжаление невестулката е страшно дива и не се опитомява(поне аз не знам някой да е успял),макар че преди време един ихтиманец се хвалеше,че има питомна.А когато влезе в хамбар е гледка,която.. бе,нямам думи.Чува се първо голямо трополене и диво цвърчене,след което от всички възможни пролуки започват да извират мишоци.И съответно се преместват у съседите.Убива с едно точно захапване зад главата(при това плъхове,много по-големи от нея и неплашещи се от котка) и веднага се хвърля на друга жертва.И така,докато има нещо мърдащо около нея.Не ти трябва вълк в кошара.Когато е майка,инстинктът Й за самосъхранение почти изчезва и се нахвърля смело срещу всеки и всичко.Не бръсне ни куче,ни котка,ни човек.Просто перфектен хищник.
                    От опит знам,че когато реши да се засели при хора,това обикновенно е бременна женска,която търси спокойна и топла бърлога за да роди.Колегата по-горе е споменал,че в никакъв случай не бива да се пипат малките,дори не желателно да се доближаваш до тях.Като ги отгледа,тя сама ще ги изведе и ще ги разгони от територията.
                    Много полезно и интересно животинче.Между другото,където живее тя и хлебарките бързо изчезват.Така че-късметлия си.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                      Веднъж си седяхме на един навес на Витоша и както въртим скара и глъчка в краката ни се шмугна една мишка и там си остана. Първо се чудихме какво е това неадекватно поведение, та мишката да стои до нас и си помислихме да не е нещо болна, въпреки, че беше яко възбудена и точно тогава на 5 метра от нас се изправи една такава невестулка и започна да ни оглежда. Ние веднаха скочихме за апаратите да я щракнем, ама явно прежали мишката и си тръгна преди да я снимаме.

                      Иначе, на латински семейството е невестулкови и поровете са част от него, барабар с нутрии, язовци и най-голямата и проклета гадина - росомахата.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                        Яворе, а сигурен ли си, че е невестулка, т.е. кой ти каза, кой я видя и т.н.? Питам, защото по-голяма вероятност да се засели до хора и да живее и се храни има белката. Невестулката е много дребно животно( около 20-30см.), а белката е по-едро. Ти казваш, че се разхожда по тавана, а това е характерно за белката.
                        На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                          Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
                          Яворе, а сигурен ли си, че е невестулка, т.е. кой ти каза, кой я видя и т.н.? Питам, защото по-голяма вероятност да се засели до хора и да живее и се храни има белката. Невестулката е много дребно животно( около 20-30см.), а белката е по-едро. Ти казваш, че се разхожда по тавана, а това е характерно за белката.
                          Аз я мернах, но немога да съм сигурен колегата е имал среща с нея, наблюдавала го е от най високия кашон без да се притеснява от него.
                          Белката трепе ли паткани?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                            Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
                            ...Невестулката е много дребно животно (около 20-30см.), а белката е по-едро. Ти казваш, че се разхожда по тавана, а това е характерно за белката.
                            Наистина е дребничка и даже не вярвам да има 30-сантиметрова невестулка. 20 - може би, ако си е изяждала супата като малка. Обаче и тя си се заселва на таван (над гредореда). Тогава топуркането на мишки там престава, като с нож отсечено.

                            Поздрави!
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                              Напълно споделям написаното по-горе за невестулката.
                              Сега остава някой да прекръсти темата от - "Помогнете" на "Имам да почерпа"

                              Коментар


                              • #30
                                До: Помогнете!!! Невестулка в цеха ми!!!

                                Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                                Аз я мернах, но немога да съм сигурен колегата е имал среща с нея, наблюдавала го е от най високия кашон без да се притеснява от него.
                                Белката трепе ли паткани?
                                Ако "паткани" значи плъхове - не. Плъховете са специалитет на невестулката. Трудно можеш да ги сбъркаш - белката е доста по-едра , няма я тази нервност и бързина на движенията като при невестулката , и изключително рядко ще ти даде възможност да я видиш поради вродената си страхливост. Храни се предимно с птици , тъй че ако имаш такива домашни наблизо , имаш проблем. Докато невестулката не й пука от тебе и може спокойно да си се гледате колкото си щете. И невестулката никога не напада домашните птици , още повече там където живее , за нея приоритет са гризачите.
                                http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X