Обява

Свий
Няма добавени обяви.

соренто автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • соренто автоматик

    Здравейте! Трябва да сменям маслото на автоматичната скоростна кутия A5SR1 и да попитам, еднакви ли са филтрите на соренто1 и соренто2, защото за втора има филтри, обаче за първа няма????!!!!
    кията е дизел 2004 година 140 коня.
    Пускам темата защото, доста четох тук за автомата и все нещо не съвпада с това което пише в книжката. Например тук се говори за 10л масло, а при мен е 11,5 литра APOLLOIL ATF RED-1 което се сменя на 45000 km ако се кара само в градско и офроуд, а ина4е на 90000км, горивния филтър се сменя на всеки 30000км както и на двата деференциала, на раздатката е доживотен,но се проверява на всеки 15000 км
    Последно редактирано от бетона; 20-11-15, 19:57. Причина: уточнение
    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

  • #2
    От: соренто автоматик

    Колега, аз съм с 2 фаза, 2007г. и мога да ти кажа, че филтъра на моята не се сменя. Т.е. филтъра е метален и само се почиства. При смяна изтича около 3.5 - 4 литра. Маслото не се сменя цялото, а само се обновява. Чел съм, че има машини, които източват цялото масло в автомата, но не съм ползвал такава услуга. Дано съм бил полезен и успех.

    Коментар


    • #3
      От: соренто автоматик

      Благодаря колега! Вчера бях в универсален сервиз и говориха, че трябва да проверят, дали тапата е пластмасова, дали трябва нов филтър и особенно важно за машината за източване е, дали трябва някакъв скъп адаптер за източването, който те нямат, а и нямат желание да закупят, защото се ползвал при много малко коли.....нещо за БМВета ставаше дума. Аз купих вече 12 литра специално масло и смятам да го сменя цялото. Така, че като се информират, ще ми се обадят кога да я карам, ако въобще се навият да го направят.Ако ли не, трябва да търся алтернатива. но трябва да го смена, иначе ..........вече придърпва при потегляне при първотите две влючвания като е още студена, иначе като загрее си е синхронизирано и не се чувства.
      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

      Коментар


      • #4
        От: соренто автоматик

        Какво е видимото състояние на текущото масло? Имаш ли някаква сервизна история на колата, обслужвана ли е, кога? Това приплъзване е малко вероятно да е от маслото, по-скоро е износване / изпичане на фрикционния пакет, който подобрява фрикционните си свойства загрят.


        Интересно видео за кутията
        https://www.youtube.com/watch?v=uCDY_rvxfDA


        Правил ли си диагностика? Възможно е да покаже / записва грешки, които да подскажат какво да се търси.
        Сега моите лични наблюдения за сменянето на масло:


        Пълна смяна трудно ще направиш - "машините" са външни маслени помпи. Закачат се на подходяща ниска и висока точки към маслените магистрали на кутията. Пуска се циркулация на ново масло (има си специални промиващи, но може да се "хаби" и оригинален АТФ ). Циркулиращата течност се филтрира с външен механичен филтър, изследва се за пределно съдържание на фрикционни частици, алуминии, стомана. По този анализ може да се направи извод за състояние на фрикционните пакети, ако видимо изглеждат добре (в случай, че наблюдаваме проблеми и сме разглобили кутията). По време на операцията може да се "завърти" изходящия и/или входящия вал на кутията - според вида кутия и предписанието на производителя.


        Сега, за нашата кутия, по заводско предписание, ако се "опреснява" е ясно - пуска се пробката на картера, чака се, завива се. Долива се през щеката - Опреснява се 3.5 - 4 литра.


        За пълна смяна: загрята кутия (!), пуска се пробката, откача се маркуча посока водния радиатор отпред, чакаме отичане. Отделният маслен радиатор пред климатичния се откача и се обръща с главата надолу, за да изтече (с горно вливане/отливане е). Затваря / сглобява се всичко. Налива се. Теоретично хваща 7-10л. но няма как да изпомпиш цялото старо масло.


        Ако си голям оптимист, палиш мотора на празен ход и минаваш през всички скорости закратко. Ще изхвърли още литър - 2 масло, Може да се долива в този момент почистващ агент през щеката, за да се промие "уж" цялата кутия. Това е голям риск, виждал съм го веднъж, но тогава щетите вече бяха големи и дори този метод не беше достатъчен за да се почисти кутията отвътре.


        Аз бих опреснил на 3 смени по 4 литра през 1 месец, ако вече имам толкова много масло

        Коментар


        • #5
          От: соренто автоматик

          Здравейте!Колата е на 138 000 км. Беше на 92 000 като я купих от автокъща „кия“. Няма сервизна книжка... уж казаха, че винаги е минавала инспекция, обаче много не им вярвам. Реших да смена маслата на скоростите, дифовете и двигателя. На двигателя го сменям на 12-15000 пълна синтетика 5W30 - на раздатката, смених веригата преди 2 години и е ново.Та купих маслата за дифовете 3л. и 12л за скоростите. Може и да направя както казваш, на 3 пъти по 4 литра. Иначе колата си върви идеално......може би е внушение някакво за скоростите, та като ми бръмна главата.......... Абе и без това живот и здраве ми предстои декември идване до България, та може да я прегледат специалистите от сайта
          Извинявам се за закъснялите отговори, обаче цяла седмица съм на път и се пребирам в петък.
          Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X