Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

    Приятели харесва ми въпросната каска и точно от такава имам нужда НО как да разбера коя е истинска и коя е реплика!Посочете ми белези по които да се ориентирам защото не мага да се справя.В Немското Ебей цените са около 150Е в БГ намирам само втора употреба но едната каска е с очила, другата без и се обърквам кая е истинската.Закопчалките също се различни?
    Моля за съдействие!
    Прикачени файлове

  • #2
    От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

    На такъв продукт /и по специално този/, едва ли някой ще тръгне да прави ментета. Аз лично в моторджийските среди не съм чувал. Каската е средна хубост, но е доста шумна. Имам такава и веднъж ми спаси главата. От тогава я ползвам чат-пат само градско. Разликите най-вероятно се дължат на вариации в модела. За предпочитане е със слънчев визьор.
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #3
      От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

      Ползвах същата на познат, шумна е спор няма но ми хареса как стои визирайки удобството, цена, визия и не на последно място "FLIP".Необходима ми е за градско ползване на мотоциклета.Не разбрах обаче падащите очила ли са слънчевия визьор или затъмнено стъкло?
      п.п. Всъщност много се колебая между "AIROH MATHISSE" или "CABERG DUKE SMART???И двата модела са ми непознати!?
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

        Каберг-а е перфектен на теста :http://sharp.direct.gov.uk/testsrati...ke-and-tourmax

        Визьора е прозрачен,от вътре е с падащи очила-това е най-добрия вариант за мен.Единствено не ми допада това че е флип ама като се замисля лятото не е лоша идея.Съвет от мен НЕ СИ КУПУВАЙ ЗА НИЩО НА СВЕТА ЧЕРНА КАСКА ОСОБЕНО МАТ.Лятото ще ме споменаваш с добро :-)

        п.п.Ако ще ги купуваш от ибей се оглеждай за Шуберт-това е уникална каска,втора употреба се намират около 180е най-доброто при туристическите каски.Карал съм с такава супер тиха,направо нереално-за сравнение AGV-то ми е като пробита свисти,фучи от всякъде.А шума изморява много...
        Последно редактирано от HEMO; 20-11-15, 17:29.

        Коментар


        • #5
          От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

          Тоя каберг има широк визьор и ми харесва.Имам 3-4 каски от евтини до скъпи,как да разбера коя е шумна,всички са ми еднакви,качеството обаче е видно.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

            Евтините са ясни,дефинирай "скъпи"...Щото за мен скъпи са Arai rh-7,Shoei RF 1200,Schuberth...Пробвай един Шуберт и ще разбереш какво е тишина и комфорт ;-)Няма да искаш да ползваш друга...Не са много атрактивни на външен вид обаче...

            Коментар


            • #7
              От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

              Имам две каски едната 40 другата 50 лв.и още две испански май бяха,двете към 700-800 лв.бяха,разлика има,тея пари ги дадох затова че имат дот и европейски там както се водеше за собствено спокойствие.
              Честно мога да карам със всякаква...дали има разлика във шума не мога да разбера

              Отивам да ги сравня след малко,баси провокацията
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Имам две каски едната 40 другата 50 лв.и още две испански май бяха,двете към 700-800 лв.бяха,разлика има,тея пари ги дадох затова че имат дот и европейски там както се водеше за собствено спокойствие.
                Честно мога да карам със всякаква...дали има разлика във шума не мога да разбера

                Отивам да ги сравня след малко,баси провокацията
                Каската, която мой приятел и уважаван ендурист и пътешественик ми я препоръча, като удобна и тиха... е удобна, и тиха до около 80км/ч., поносима до около 100 км/ч и нагоре става лудница. Може би факта, че моя мотоциклет няма ветробран много променя нещата.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                  След доста четене, сравнения и наслагване на мнения взех категорично решение и поръчах "CABERG DUKE" черен мат!И двете каски са един клас но "CABERG" -а е някак си по раздвижен във визуален аспект и не на последно място с по широк визьор!Когато пристигне и пробвам ще дам отзиви!
                  Благодаря на всички участвали в дискусията!
                  п.п. искам вече да е лято и да пришпоря "Ротакса" ... с новата каска!
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                    Е честито,дано не е я ползваш "по предназначение" никога :-)

                    Коментар


                    • #11
                      От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                      Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                      Е честито,дано не е я ползваш "по предназначение" никога :-)
                      Моторист съм и знам какво е "по предназначение" и на никой, ама на никой не пожелавам да влиза в строфата с кавичките!!!
                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                        Пробвах каската и първите впечатления са в положителен аспект.Ляга много добре на главата и най вече не шуми при по висока скорост!Клик системата е значително по добра от тази на "AIROH"-а и уплътнява без наличие на хлабина.Макар студеното време визьора не се изпотява ... дори с нарочно издишване на въздух.
                        п.п. смятам да затъмня визьора с UV фолио на 3М но не съм играл такава процедура досега и имам въпросителни дали ще се получи.Стъклата на джипа са облепени всичките, но там повърхностите са равни и фолиото ляга добре.Визьора е пластмаса и ме притеснява намесата на пистолета за горещ въздух!
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                          смятам да затъмня визьора с UV фолио на 3М но не съм играл такава процедура досега и имам въпросителни дали ще се получи..
                          Преди време ми беше попаднал един такъв затъмнен с фолио отвътре визьор за каска Shoei-не ми допада как стои,отделно имам чувство че изкривява зрителното поле.Възможно е фолиото на 3М да е добро но е предназначено за лепене на относително прави повърхности.Лично аз не бих го направил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                            Ако искаш тъмен визьор виж дали предлагат за модела и ако цената си готов да я преглътнеш ще е по добре от фолиото. Имай в предвид, че на тъмно с тъмен визьор става лошо...
                            Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: "AIROH" MATHISSE HELMET FLIP UP ВЪПРОС

                              Старата ми каска е "HJC" с оригинално тониран визьор и много добре изглежда.Осигурява добра видимост при насрещно слънце, но тъмната част на денонощието е проблем с изключение на фаровете срещу мен.
                              Фолиото като нищо ще пречупва и изкривява защото визьора е елипсовиден ... за това наистина не се бях сетил?!Май няма да пипам нищо ... пък и падащи тонирани очила има!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X