Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята вила в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моята вила в гората

    От доста време не съм писаш и качвал снимки по темата.



    На входа в коридорчето сложихме плочки, по лесно се чисти от балатум или мокет, пък и е по здраво от ламинат




    Зад вилата направихме стеничка и пътека от бетон, че земята е такава че и лятото е кално без да е валяло 2 седмици





    Леки промени по двора, тревичка, цветя, капково напояване с таймер за поливането






    Почистихме малко по отстрани на къщата тръни и дръвчета че не е пипано сигурно над 10 години и беше станало като джунгла

















    Май ще се наложи още плочки да се купуват [emoji16]







    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

    Коментар


    • От: Моята вила в гората

      Май трябва да се полеят новите работи
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Моята вила в гората

        Мераклийска работа!
        Браво!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Моята вила в гората

          Не съм специалист, обаче решението за улук по наклона ми се вижда странно. Водата като се засили в долния край ще прелива.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • От: Моята вила в гората

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            Не съм специалист, обаче решението за улук по наклона ми се вижда странно. Водата като се засили в долния край ще прелива.
            От 2-3 квадрата покрив няма толко вода. Ако е порой прелива и през другите улуци.


            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • От: Моята вила в гората

              Здравейте. Скоро не съм писал в темата но имам въпрос към знаещите и тези които са сгрешили при избор на лак или други материали за обработка на дърво.



              Оградата от палета която е пред вратата е с лак от Лидл мисля че лазурен се води, а малката оградка пак от същия лак но се води цвят бор.
              Едното е много тъмно другото много жълтее. Лакирани са преди повече от 7-8 месеца и за сега държи и не е отмит или напукан от слънцето.





              Въпроса ми е с какво да обработя челните дъски, ламперията на подпокривното пространство на терасата и самата тераса и парапет. Минавани са с лак леко на водна основа, но се отмива а на парапета на терасата дъските са много гладки и лака се е обелил и почти го няма за няколко месеца.

              Искам да добие почти естествен цвят на дървото или една идея малко по-тъмно.

              Какво ще ми препоръчате?


              Поздрави!




              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Моята вила в гората

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                ...
                Въпроса ми е с какво да обработя челните дъски, ламперията на подпокривното пространство на терасата и самата тераса и парапет. Минавани са с лак леко на водна основа, но се отмива а на парапета на терасата дъските са много гладки и лака се е обелил и почти го няма за няколко месеца.
                ...

                За челните дъски аз заложих на Бохемит естетик. Препаратът е на маслена основа и не създава филм на повърхността на дървото. След 3 зими не съм забелязал признаци за някакви проблеми.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100826.JPG
Прегледи:1
Размер:241.9 КБ
ID:5813335



                Има го в различни цветове, в т.ч. и "бор". Има подобен препарат и на Сократес. Дали ще ти допаднат цветовете трябва да си прецениш. Най-добре да вземеш да пробваш какво се получава "на живо".
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Моята вила в гората

                  Благодаря. Ще потърся да видя дали нещо ще ми допадне като цвят.


                  Nissan Terrano 2.7 TDi
                  ----------------------------
                  Нещо което работи - не се пипа!

                  Коментар


                  • От: Моята вила в гората

                    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                    1 тон бидон + плоча върху тази тухлена зидария... Не ви липсва смелост.

                    Sent from my P8_Energy_mini using Tapatalk
                    Би ли желал да обясниш това за смелостта на всички архитекти и конструктори из Западна Европа където има и 4-5 етажни сгради БЕЗ грам бетонец и колони по стените, ама никъде и николко, после плоча или нещо като гредоред и пак зидове с тухлички, дори врати и прозорци не се бетонират ами само слагат едни тенекиени трегери и смело се зида с тухлички връз тях
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Моята вила в гората

                      То има тухли и тухли. Също зидария и зидария.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Моята вила в гората

                        И у нас е било позволено някога да се строи само с тухли-без бетонови колони, пояси и т.н. Отдавна не става.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Моята вила в гората

                          Искаш да кажеш, че сега не е позволено!?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Моята вила в гората

                            Така са ми казвали-че не става. Без железобетонен скелет сградата не може да покрие изискванията за сеизмична устойчивост. Някакви коефициенти и не знам си какво. Може с дървена носеща конструкция да е, но трябва да има такава.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Моята вила в гората

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Така са ми казвали...
                              Не им вярвай, а и ти не се ангажирай с разпространение на слухове.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Моята вила в гората

                                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                                Здравейте. Скоро не съм писал в темата но имам въпрос към знаещите и тези които са сгрешили при избор на лак или други материали за обработка на дърво.



                                Оградата от палета която е пред вратата е с лак от Лидл мисля че лазурен се води, а малката оградка пак от същия лак но се води цвят бор.
                                Едното е много тъмно другото много жълтее. Лакирани са преди повече от 7-8 месеца и за сега държи и не е отмит или напукан от слънцето.





                                Въпроса ми е с какво да обработя челните дъски, ламперията на подпокривното пространство на терасата и самата тераса и парапет. Минавани са с лак леко на водна основа, но се отмива а на парапета на терасата дъските са много гладки и лака се е обелил и почти го няма за няколко месеца.

                                Искам да добие почти естествен цвят на дървото или една идея малко по-тъмно.

                                Какво ще ми препоръчате?


                                Поздрави!

                                Бохемит естетик както вече Чавдар ти е отговорил е един доста добър избор.
                                Попива в дървото.
                                Като се води мисля някакъв импрегнат доста рядък бързо попива но не остава като лаково покритие отгоре върху дървото.
                                Сравнително евтин и си запазва цвета а при мен е от няколко години.
                                Има една уловка обаче на челните дъски и разни други как да ги нареча може би по порести дървета е по-правилно там този бохемит попива и колкото пъти да го повтаряш става по добре.
                                Но купих едни дъски които бяха минати на някаква машина и бяха като полирани много гладки.
                                Там този бохемит не попи въобще и стана светло тъмно общо взето грозна работа.
                                Има и още един вариант той е на сикенс не му помня модела за външно с UV защита доста качествен.
                                Но цената беше нещо около 40лв за литър.
                                Ако те интересува ще изровя кутията.
                                С едни парапети се боря доста години и общо взето се пробва какво ли не.
                                Яхтени лазурни и всякави други видове.
                                Даже когато правихме парапетите поръчах специален лак от Глазурит който беше една чанта пари само и само да не се прелакира всяка година.
                                И така и с него и с другите всяко лято прелакиране на ново.
                                Докато не взехме въпросния сикенс но вече дървенията е приключила.
                                И ще я правим наново.
                                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                                Sofrace Offroad Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X