Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята вила в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моята вила в гората

    Да оставим удоволствието от зидана камина/огнище за сметка на ефективността... Па тоя живот не е само енергиина ефективност . А как ще метнете коледния пън в печка? Как ще му се радвате и ще ви гори 2-3 дни? Как ще метнете скара вътре в печка? Как ще закачите съд с боб на верига? Много започнахме да бягаме от истинските неща напоследък.... .
    висете отпуснато

    Коментар


    • #32
      От: Моята вила в гората

      На една от снимките ,дето е кучето...с ябълките,има ли възможност да се направи мокро помещение(баня,евентуално wc),точно до комина,пък и ако може и да се отоплява,още по добре.По диагонала на входната врата,един отвор,примерно метър на метър,с подходяща стълба,подходящ капак ,когато не е необходимо да е отворено.Една готварска печка с водна риза, два радиатора горе,гравитачно....временно направено от мен,разширителен съд(2цола тръба,с височина 40см,завинтена на радиатор)...и така 24г....Размерите на помещенията,са съпоставими.В най студените дни,духалка тип климатик...за всеки случай.Голям кеФ е когато направиш нещо със собствените си ръце.Поздравления!

      Коментар


      • #33
        От: Моята вила в гората

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        Относно височината на комина съществена роля играят преобладаващите ветрове и разстоянието до билото. Конкретно колкото по близо до билото от подветрената страна е комина може да е толкова по-нисък и обратно.
        Да не забравяме и ниското атмосверно налягане,много важна част от изграждането на комина.Иначе добре се получава.

        Коментар


        • #34
          От: Моята вила в гората

          Поздравления!!
          Комина трябва да е минимум 60см над най-високата част на покрива.
          ОСБ задължително се минава със специслен грунд с пясък за да работи лепилото
          Изолация ще има ли на покрива?
          По стените 5 см изолация ще е малко но това го решаваш тиспоред бюджета.
          за отопление печката затопля по-бързо но ако искаш камина нека да е с врата да може да се затваря.
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #35
            От: Моята вила в гората

            Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
            На една от снимките ,дето е кучето...с ябълките,има ли възможност да се направи мокро помещение(баня,евентуално wc),точно до комина,пък и ако може и да се отоплява,още по добре.По диагонала на входната врата,един отвор,примерно метър на метър,с подходяща стълба,подходящ капак ,когато не е необходимо да е отворено.Една готварска печка с водна риза, два радиатора горе,гравитачно....временно направено от мен,разширителен съд(2цола тръба,с височина 40см,завинтена на радиатор)...и така 24г....Размерите на помещенията,са съпоставими.В най студените дни,духалка тип климатик...за всеки случай.Голям кеФ е когато направиш нещо със собствените си ръце.Поздравления!
            На първо време мисля да сложа една временна обикновенна печка, пък ако не е добре отопляемо ще го мисля...

            Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
            Да не забравяме и ниското атмосверно налягане,много важна част от изграждането на комина.Иначе добре се получава.
            Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
            Поздравления!!
            Комина трябва да е минимум 60см над най-високата част на покрива.
            ОСБ задължително се минава със специслен грунд с пясък за да работи лепилото
            Изолация ще има ли на покрива?
            По стените 5 см изолация ще е малко но това го решаваш тиспоред бюджета.
            за отопление печката затопля по-бързо но ако искаш камина нека да е с врата да може да се затваря.
            Все пак съм още в строеж, на първо време ще пробвам с височина около 20-30 см. над билото комина.
            За този грунд ще питам, а относно изолацияата на покрива, ще има но след време зависи как е бюджета. Мисля да слагам 1 или 2 слоя вата между гредите и ламперия или гипсокартон. Стените външно ще е с 5 см изолация, а пак ако не става, все пак ще се посещава 2-3 пъти в месеца зимата (надявам се да имам време и за повече).
            Nissan Terrano 2.7 TDi
            ----------------------------
            Нещо което работи - не се пипа!

            Коментар


            • #36
              От: Моята вила в гората

              Поздравления и от мен!
              Мераклийска работа.
              И аз съм за готварска печка с водна риза за отоплението
              На тази площ и обем е предостатъчна.
              Колкото до изолацията, на мнението на колегата няколко поста по-горе.
              Отвън 2см стиропор, отвътре гипскартон и вата.
              Едно нещо само за протокола, дето винаги ме е учудвало при правенето на първата плоча.
              Винаги е по-добре и за термо и за хидроизолация, под плочата да има празно пространство.
              Ако трябваше да строя сега, бих рискувал малко кофраж, който няма да мога да извадя, за да направя плочата поне на 20 см над земята.
              Дани, свиркай ако имаш нужда от помощ.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Моята вила в гората

                Благодаря колега. Ами ще си помисля и за такава печка за готвене с водна риза.
                А това за плочата което предлагаш не е лошо като идея но вече при мен е късно.

                Имам въпрос към по-знаещите. Доло на първия етаж на плочата ще има дюшеме. Въпроса ми е между гредичките които ще лежи дюшемето каква изолация да сложа? Каменна вата или фибран? Кое ще е по-ефективно и кое не привлиза и не ядът разни гадини като хлебарки и мишки?
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #38
                  От: Моята вила в гората

                  Перлит .
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моята вила в гората

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    ...Отвън 2см стиропор, отвътре гипскартон и вата. ....
                    Струва ми се, че само 2 см стиропор е безсмислено харчене на пари.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моята вила в гората

                      Като прочетох първото изречение, определено не очаквах да видя масивна постройка, по-скоро хижа от необработени трупи
                      Не съм специалист, но тухлите не би ли трябвало да се редят наобратно?
                      Сервиза си(140м3) отоплявам по следния начин: пернишка печка, кюнците започват с лира, нагоре минават през офиса, който е на втория етаж и излизат навън. Лирата постоянно се обдухва от вентилатор. С два наръча стари летви се топля цял ден. Все още е топло, но и сервиза е от 5см термопанел. При 10 гр. навън, вътре е 30.
                      При теб мисля, че една-две лири с вентилатор в таванското ще вършат работа и няма да се занимаваш с ризи, радиатори и антифриз.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моята вила в гората

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Струва ми се, че само 2 см стиропор е безсмислено харчене на пари.
                        Според мен от измазването по-хубаво няма, а цената би била измерима с 2см стиропор.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моята вила в гората

                          Относно ОСБ-то:

                          -Съседът срещу мен когато се нанесе не му се занимаваше с майстори да му правят замазката.Вместо нея нареди тухли в коридора, банята и тоалетната, а в трите стаи сложи ОСБ. Върху тях нареди ламината.


                          След 3-тата зима лятото се прибирам и гледам във входа изкарани някакви мухлясали и зеленясали ОСБ плоскости.Вратата на апартамента срещу мен полуотворена.Чукам влизам гледам съседът маха ОСБ плоскостите- чупи, къри кое как дойде. Казвам какво правиш, нали ги сложи да е по-топло в стаите.

                          Той ми каза "нали виждаш хванаха мухъл и плесен...

                          Според мен импрегнирането на ОСБ плоскостите е задължително и отвън и отвътре , защото дори и малко влага или конденз зима/лято ще започне да попива по тях и най-накрая всичко наново...


                          Това с ОСБ плоскостите и аз съм го мислел и задължително съм решил дали ще е за таван/покрив или за стени да ги импрегнирам .Тогава разглеждах и цени и не беше скъпо като продукти.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моята вила в гората

                            Има влагоустойчиво ОСБ. Десета година ми е на покрива под керемидите.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моята вила в гората

                              А най добре става с кофражни плоскости.
                              Те са обработени против всичко което може да ги разруши
                              А ОСБ сложено на рафтове във влажен гараж изгнива и се надува за 2 години.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моята вила в гората

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Според мен от измазването по-хубаво няма, а цената би била измерима с 2см стиропор.
                                A eдин приятел хем измаза, хем сложи 5 см стиропор, като нанасяше лепилото с гребен а не на кюфтета, както правят в строителните фирми. Естествено при него всичко беше на 95% по задължение (по проект). ОСБ-то бих минал с нещо за импрегниране, което едновременно да гони и гадинките от него. Имаше един турски импрегнант, след който 4-5 дни осите падаха долу само при приближаване до намазаната ламперия.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X