Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Уморих се, аз съм бил търговски директор в 3различни компании и управител на една за България. Та пак казвам, който иска, да пита. Но общи спорове няма да водя
    Е хайде и аз да питам тогава как си формират цените в България спрямо другите държави,та направо ни режат главите с тях,нали сме европейци.
    Конкретен пример давам за лекарство което съпругата ми трябва да пие в продължение на 7 години, след операция от рак на гърдата.
    Две опаковки на месец и трябват на цена в България около 24лв = 48 лв на месец.
    Набавих същото лекарство на същата компания ,само че от съседна Сърбия на цена 8лв=16лв на месец.
    Всеки може да сметен разликата,а аз още се питам защо е толкова голяма.
    За какво говорим,ако не за мафия и в този бизнес у нас.
    Та да отговоря на темата-да гледаме цената но не само по родните аптеки а и навън.
    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

    Коментар


    • #47
      От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

      Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
      Е хайде и аз да питам тогава как си формират цените в България спрямо другите държави,та направо ни режат главите с тях,нали сме европейци.
      Конкретен пример давам за лекарство което съпругата ми трябва да пие в продължение на 7 години, след операция от рак на гърдата.
      Две опаковки на месец и трябват на цена в България около 24лв = 48 лв на месец.
      Набавих същото лекарство на същата компания ,само че от съседна Сърбия на цена 8лв=16лв на месец.
      Всеки може да сметен разликата,а аз още се питам защо е толкова голяма.
      За какво говорим,ако не за мафия и в този бизнес у нас.
      Та да отговоря на темата-да гледаме цената но не само по родните аптеки а и навън.
      Ние може и да сме Европейци.
      В съседна Сърбия НЕ СА.

      А най-вероятната причина за такива случки (освен ДДС-то ) е, че НЗОК (и понякога ЕС) изкривяват пазара на напълно реимбурсираните медикаменти.

      Може би трябва да си говорите с личният си лекар?
      Последно редактирано от deyan_h; 29-02-16, 21:03.
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #48
        От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

        Та ДДС-то е 20%,тук говорим за разлика от 300%.С личния лекар няма какво да говоря.Лекарството има български заместител,който има странични ефекти и е на цената на лекарството в Сърбия.Ще си го купувам от там и те така.

        Същото ни се случи и със PET скенера ,който си прави съпругата ми.
        Тук в нашата хубава страна ми поискаха 3000 лв, в съседната ни Турция го направихме за 800 евро.
        За обслужването в болниците не ми се коментира.Тук ако нямаш сто лева да пуснеш в джоба на доктора,за тях си просото ........... а в Турция само дето не те носят на ръце.
        Извинявам се за спама ама.........не ме сдържа като се сетя за отношението и извращенията които си правят с нас в България,когато човек закъса със здравето.Свалят му и последната кожа от гърба...
        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

        Коментар


        • #49
          От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

          Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
          Та ДДС-то е 20%,тук говорим за разлика от 300%.С личния лекар няма какво да говоря.Лекарството има български заместител,който има странични ефекти и е на цената на лекарството в Сърбия.Ще си го купувам от там и те така.

          Същото ни се случи и със PET скенера ,който си прави съпругата ми.
          Тук в нашата хубава страна ми поискаха 3000 лв, в съседната ни Турция го направихме за 800 евро.
          За обслужването в болниците не ми се коментира.Тук ако нямаш сто лева да пуснеш в джоба на доктора,за тях си просото ........... а в Турция само дето не те носят на ръце.
          Извинявам се за спама ама.........не ме сдържа като се сетя за отношението и извращенията които си правят с нас в България,когато човек закъса със здравето.Свалят му и последната кожа от гърба...
          В България е 20% . В Сърбия е 8% за ЛП.
          3к лв. са ви поискали - а вие сте отишъл с направление? Или?
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #50
            От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            В България е 20% . В Сърбия е 8% за ЛП.
            3к лв. са ви поискали - а вие сте отишъл с направление? Или?
            Без направление,не и дадоха.Но и в Турция е без направление,пък там клиниката е частна и заплатите на докторите комай са по-големи?
            В Турция в цената ти влиза и транспорта от стъпването ти на гарата или аерогарата до хотела ,болницата и по време на целия ти престой.Накрая те връщат и на гарата в точния час,когато ти транспорта.
            Цялата процедура с път,храна,хотел и още един човек с нас/бяхме трима/ се върза под 2500лв.Къде са те къде сме ние.......

            А и изследванията ти ги дават и с превод на английски, и професор ти разяснява епикиризата най-учтиво около час.Тук и за превод се плаща ако ти потрябва,епикриза никой не ти разяснява.
            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

            Коментар


            • #51
              От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

              Или ??? с направление чакаш 1-2 месеца понеже лимита е изчерпан към здравна каса в България,или плащаш и веднага става ,пробвано.
              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

              Коментар


              • #52
                От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                К`во се правиш на луд? Ти нямаш право да държиш даже лекарства без една камара разрешителни, освен ако не са ти за лична употреба в съответните минимални количества, камо ли да ги търгуваш, още по-малко да ги внасяш откъдето и да било. За по-разбираемо в този форум - ДА, режимът на лекарствата е почти същият като режима на огнестрелно оръжие и боеприпаси.
                Не съвсем същият. Разликата е в преценката на КОС-аджията. В ЗЛПХМ не е заложена такава. Ако нещо ти откажат - готин лъскав адвокат се оправя максимум за месец.
                И не се правя на луд - Вадиш значи необходимите лицензи, Регистрираш си значи необходимите разрешителни, Плащаш си необходимите такси, (както е по ЕС-регламент) и като си направиш калкулация, И имайки предвид, че Сърбия и Турция не са ЕС, та и вносът не е паралелен вътре в общността, а и ДДС-то било по-различно от нашето и разбираш, че те ония "ефините лекарства" май май ще излязат по-скъпи цената в България.

                Което и поддържа разликата в ценовите нива .
                Преди два месеца демонстрирах калкулацията на един "сериозен бизнесмен" дето му се сторило, че неговите хапчета много ефтини били в Турция.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #53
                  От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                  Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                  имайки предвид, че Сърбия и Турция не са ЕС ...Което и поддържа разликата в ценовите нива
                  В темата, откъдето си извадил цитата, дадох пример Турция, защото дадох пример с българско лекарство и там разликите са до 7 пъти. Във Франция или Австрия разликите в цената на европейско лекарство са само до три пъти (по-евтини, естествено) от в БГ Това на какво се дължи - "транспортни разходи"?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов
                    Ами не е по-малко.Среден клас аптека прави в Бг между 100 000-140 000лв оборот.Средно 20% да остават след раходите,ето ти нужната стойност.Слагам средна защото не всичките му са оборотни,но да кажем 50/50,и като усреднена стойност.Та какво казваше за бензинджийниците?
                    За бенджинджийници не знам. За аптеки пък не знаете Вие Нищо, ще разкажа. Съвсем съвсем приблизително разбира се

                    Аптеките в България са 4202 броя.(към 25.02.2016) през 2012 бяха малко повече, но няма да се втеляваме.
                    Данни за пазара: АНАЛИЗ НА ФАРМАЦЕВТИЧНИЯ ПАЗАРВ БЪЛГАРИЯ ПРЕЗ 2012* г.*Източник на данни за настоящия анализ са годишните сведения за продажби,предоставяни от търговците на едро в ИАЛ.Обем на фармацевтичния пазар до краен потребител - болници,аптеки, дрогерии:Опаковки – 165 828 644 бр.Стойност – 1 269 820 528.00 леваДял на потреблението в болниците:Опаковки 16 162 354 бр. - 9.7% ~ 10% от общия пазарСтойност 180 482 737.29 лв. – 14% от общия пазарДял на потреблението извън болници:Опаковки 149 666 290 бр. – 90% от общия пазарСтойност 1 089 337 790.71 лв. – 86% от общия пазарДял на продадените лекарства без лекарско предписание:Опаковки 53 089 212 бр. - 32% от общия пазарСтойност 195 483 034.05 лв. - 15% от общия пазар

                    Това са всички ЛП , с и без Лекарско предписание вкл. Без козметика и хранителни добавки. Но пък в споменатата верига такива продажби са сравнително малко. Нищо, умножаваме х 2 за разкош.
                    = 2 178 675 581.42 лв. / 4202 / 12 (месеца) = 43 207.12 лв. * 20% = 51 848.54 !!! лв. Среден месечен оборот на Българска аптека. 3 ПЪТИ по-малко отколкото си мислите Вие. .

                    Това е съвсем приблизително разбира се, като за форум .... Като порядък обаче е съвсем достоверно и се основава на реални данни. 50к лв. среден оборот с ДДС на аптека в България.
                    То за това доста от новите "ентусиасти" на пазара остават леко ... изненадани .... Като стигне 100-140 и се очаква да дойдат по-големите европейски оператори

                    Мога да Ви кажа, че и впечатленията Ви от нормата на печалба са също толкова достоверни.
                    Последно редактирано от deyan_h; 01-03-16, 13:55.
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ...Във Франция или Австрия разликите в цената на европейско лекарство са само до три пъти (по-евтини, естествено) от в БГ Това на какво се дължи - "транспортни разходи"?
                      Не знам конкретният пример, но би ми било интересно. Може да разкажеш в Пирот. За сега натискът (ценови) е в посока към паралелен износ от България, не към внос...

                      Онази тема е за друго, преместих си ви тук, да не се цапа там. От бендзин е ясно, че не разбирам
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        В темата, откъдето си извадил цитата, дадох пример Турция, защото дадох пример с българско лекарство и там разликите са до 7 пъти. Във Франция или Австрия разликите в цената на европейско лекарство са само до три пъти (по-евтини, естествено) от в БГ Това на какво се дължи - "транспортни разходи"?
                        Така ли им казват на парите дадени под масата в този сектор- "транспортни разходи"?
                        То България,Турция и Сърбия са много далеч една от друга затова са толкова високи "транспортните разходи".
                        Това с лекарствата си е жив геноцид упражняван върху бедното българско население.Имаш пари-купуваш лекарства и живееш,нямаш пари -мреш си и те така.
                        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                          Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                          Така ли им казват на парите дадени под масата в този сектор- "транспортни разходи"?
                          То България,Турция и Сърбия са много далеч една от друга затова са толкова високи "транспортните разходи".
                          Това с лекарствата си е жив геноцид упражняван върху бедното българско население.Имаш пари-купуваш лекарства и живееш,нямаш пари -мреш си и те така.
                          Е, една камара от лекарствата се поемат от Здравната каса. Но само лекарствата да бяха, э-э-э-э-э-э-эххх! Най-скъпите горива в света, най-скъпия ток в света, най-скъпите храни, най-високите банкови лихви по заемите... и още много-много други такива упражнения върху най-глупавото население... на света
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                            Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                            Имаш пари-купуваш лекарства и живееш,нямаш пари -мреш си и те така.
                            А трябва ли да е другояче?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Е, една камара от лекарствата се поемат от Здравната каса.
                              Срещу 8 евра на месец, какво очаквате?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Лекарствата в България,или какво да гледаме преди покупка...

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Срещу 8 евра на месец, какво очаквате?
                                8 евра на месец плащаш ти (ама и тях не плащаш, щото си пенЦиенор). А срещу 50-60 000 лв. годишно, колкото аз "изравнявам" осигурителните си вноски (щото махнаха "тавана" другарите) ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X