Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдийството в състезанията по офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съдийството в състезанията по офроуд

    Освен, че спрях да ходя по състезания, мислех да спра и да пиша, ама на....

    Подкрепям писаното на 100% от Валери, Пламеновците, Собах и разбира се Яворевски.

    Най ми е смешно, че почти всички плюят и ги дразни писаното от Благoй, а напоследък, по един или друг начин, се започва да се пише от различни хора, това което той пише от сумати му време.
    Друг е въпроса, че стила на Валери е един, а на Благой друг.

    Смешно ми е и притеснението от организаторите на Трофи Хоби, че се е карало от съзтезателите със 120-140км/час и можело да стане беля. Ами направете Трофи трасе и няма да се кара със стокови автомобили без никакви защити с тези скорости.

    И си мисля, дано не съм прав, че в най скоро време това шампионат, общ правилник и други такива ще отпаднат и ще се организират самостоятелни състезания тип Киро Шумен със собствени правила, както си беше по рано.

    И най накрая - нека модератор изтрие конкретиката между Таргата и Чаро, пък и каквато и да е конкретика. Отновo давам пример с Благой - изтри всичко което не е по темата Правилник в неговата тема.
    Последно редактирано от Tedo56; 17-11-15, 20:05.

    Коментар


    • #32
      От: Съдийството в състезанията по офроуд

      Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
      Наско нещо да не обърка,екипажа не го наказахме защото нямаше контестация за липсваща контрола а аз и ти лично видяхме че мина екстрема. Защо има наказание чак на третия ден обясни това съм го пропуснал.
      В другата тема съм обяснил ,но е хубаво и Наско да го направи

      Коментар


      • #33
        От: Съдийството в състезанията по офроуд

        Здравейте,
        в няколко състезания (2,3-4) съм помагал в направата на трасета и съм бил "маршал" (ако така може да се каже) по време на състезанията. Това което искам да кажа, е че трябва да се обръща малко повече внимание по подготовката на съдиите/маршалите, които ще са позиционирани на определените места по трасетата. За целта, може би, трябва да има "назначени" няколко отговорника на съдии/маршали и да се обяснява, водят дебати, задават въпроси помежду си, с цел да се знае при различни казуси кой как трябва да постъпва.
        Друг проблем (според мен) - трябва да се ограничи използването на сигнални жилетки или да се конкретизира точния модел на използваните от компетентните органи в състезанието, за които са предназначени. Честно казано на мен някой път ми се завива свят, докато се оглеждам и търся подходящ съдия... камоли състезателите...
        Също така при нареждане за старт или при струпване на състезатели в дадена точка от трасето - задължително трябва да има маршал, който да указва на състезателите какво би следвало да се случи, кога и каква е причината за струпването на няколко екипажа в дадената точка...
        Знам, че всичко е свързано с много хора и средства - просто изказвам мое мнение, което не държа да е правилно...
        За да се спазват всички тези насоки, трябва и състезателите да са абсолютно коректни и съобразителни със ситуацията (доколкото това е възможно, предвид адреналина...).

        А относно бетона в SS1 от Нова Черна - аз бях навигатор на Бай Матьо - грешката си е само наша. Все пак сме на състезание по офроуд и всякакви такива препятствия са допустими според мен.

        Успех в следващите състезания!

        Коментар


        • #34
          От: Съдийството в състезанията по офроуд

          Първоначално публикуван от Delido Преглед на мнение
          А относно бетона в SS1 от Нова Черна - аз бях навигатор на Бай Матьо - грешката си е само наша. Все пак сме на състезание по офроуд и всякакви такива препятствия са допустими според мен.
          По принцип си абсолютно прав. Когато обаче на брифинга ти кажат, че от лента до лента трасето е проверено и проходимо-не си прав.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Съдийството в състезанията по офроуд

            Тарга, проверен непроверен не е важно щом един състезател мине чисто безпроблемно значи всички е океи просто непреценена ситуация или слабо подготвена машина. Все пак хората които правим трасета също караме.
            Последно редактирано от valerisuper; 01-12-15, 20:10.

            Коментар


            • #36
              От: Съдийството в състезанията по офроуд

              Той Таргата недоволства за друго.
              Хем е прав, хем не е.

              Аз като стигнах до този екстрем, и видях каква е ситуацията реших да чакам да се освободи десния коридор, па макар и времето ми да тече.
              Това, че техния екипаж е тръгнал пръв по другия коридор е вид малшанс, лош късмет, ама и навигатора е трябвало да слезе и да обходи пеш трасето, че не се знае какво има под водата, и между тръстиките.

              Обаче и Чаро не биваше да казва, че между двете ленти е проходимо без да е напълно сигурен.

              Обаче пък се оказа, че било проходимо, щом Таргата мина...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Съдийството в състезанията по офроуд

                Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                Тарга, проверен непроверен не е важно щом един състезател мине чисто безпроблемно значи всички е океи просто непреценена ситуация иши слабо подготвена машина. Все пак хората които правим трасета също караме.
                Ако си бил на естрема друго ще пишеш.Таргата отскубнаха една слива.а за Бай Матю нямаше дърво.
                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                АСК Ален Мак

                Коментар


                • #38
                  От: Съдийството в състезанията по офроуд

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Това, че техния екипаж е тръгнал пръв по другия коридор е вид малшанс, лош късмет, ама и навигатора е трябвало да слезе и да обходи пеш трасето, че не се знае какво има под водата, и между тръстиките.

                  Обаче и Чаро не биваше да казва, че между двете ленти е проходимо без да е напълно сигурен.

                  Обаче пък се оказа, че било проходимо, щом Таргата мина...
                  А как мислиш че минах от другата страна? Не съм минавал по отворения коридор, а цепих направо където ще минава въжето. Шибания бетон се оказа малко в ляво и не се виждаше. Нали е блато да го е.а. Майната му. Здраве да е.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съдийството в състезанията по офроуд

                    Говорех по принцип ,не съм имал предвид конкретната ситуация ,трябва солидна подготовка добре подготвена машина и със пълно оборудване за ТРОФИ състезание,а доста екипажи подценяват тези неща и проблемите бързо идват,

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съдийството в състезанията по офроуд

                      Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                      трябва солидна подготовка добре подготвена машина и със пълно оборудване за ТРОФИ състезание
                      Трудно ми е да си представя по-подготвена за трофи машина от тези които прави Таргата. Е, вранглера на близнаците е друга работа, има и други примери де, но в сравнение с обикновените и откровени дръгели които караме по състезанията...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съдийството в състезанията по офроуд

                        Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                        Говорех по принцип ,не съм имал предвид конкретната ситуация ,трябва солидна подготовка добре подготвена машина и със пълно оборудване за ТРОФИ състезание,а доста екипажи подценяват тези неща и проблемите бързо идват,
                        Те само Таргата минаха през бетона.Като не си бил на мястото не вземай отношение.Препоръка.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съдийството в състезанията по офроуд

                          АБЕ И ТИ НА МНОГО НЕ СИ БИЛ АМА КОМЕНТАРИ ЯКО.ПЛЮС ТОВА ТЕМАТА Е ЗА СЪДИИ ТЕБ НЕ СИ СПОМНЯМ ДА СЪМ ТЕ ВИЖДАЛ НА НЯКОЕ СЪСТЕЗАНИЕ ОКОЛО МЕН.
                          Последно редактирано от valerisuper; 01-12-15, 21:18.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съдийството в състезанията по офроуд

                            Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                            АБЕ И ТИ НА МНОГО НЕ СИ БИЛ АМА КОМЕНТАРИ ЯКО.ПЛЮС ТОВА ТЕМАТА Е ЗА СЪДИИ ТЕБ НЕ СИ СПОМНЯМ ДА СЪМ ТЕ ВИЖДАЛ НА НЯКОЕ СЪСТЕЗАНИЕ ОКОЛО МЕН.
                            Не се сдържам да те питам :СЪСТЕЗАНИЯТА САМО ОКОЛО ТЕБ ЛИ СЕ ВЪРТЯТ ??? Като си толкова стриктен и отговорен ,покажи на нас заблудените как се прави ,дай ни тема за размисъл кое ,как трябва да се случи ,вместо да се надуваш колко велик съдия си .
                            П.П : В няколко теми ти чета коментарите и във всяка си противоречиш с казаното от предната ..... говориш си както ти е удобно ...
                            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                            0898 51 31 46

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съдийството в състезанията по офроуд

                              Тук не обсъждаме мен а съдииството във ОФРОУДА,мен ме обсъждат ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА СЪСТЕЗАНИЯ ,ако ме канят значи си върша работата ако ли не ще се старая повече ,за 2015 г имам 12 състезания и БРЕСЛАУ незнам много ли е малко ли е но БЛАГОДАРЯ.А това че си мислиш че си противореча просто така ти се струва ,може да накажа състезател на момента ,да го дисквалифицирам ,но винаги ще ги защитя когато се наложи и ще им помагам и помагам с удоволствие .А за новия правилник съм дал мнение и предложение и ще положа максимум усилие да ги видя догодина във новия правилник на ТРОФИТО .
                              Последно редактирано от valerisuper; 01-12-15, 22:30.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съдийството в състезанията по офроуд

                                Хайде спрете се, че темата пак тръгна на майната си.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X