Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съдийството в състезанията по офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съдийството в състезанията по офроуд

    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
    Тарга не се сещам какво визираш,но тел.ми го има в подписа.Ще отговоря писмено тук,ако ме подсетиш,за какво става реч.
    За да бъда коректен/или поне се нядявам и вярвам,че съм такъв/ отговарям на Таргата.
    Спорът е за това,че съдията на SS3 на състезанието в Нова Черна е спирал времето на екипажи,които са изчаквали да влязат в екстрема.Да ,моите думи на брифинга бяха,че времето ще се спира само ако има по три джипа в екстрема.
    Съдията на този екстрем не е присъствал на брифинга и аз не съм знаел това.Съответно не съм го уведомил лично за това,кога да спира времето .А той не е съдия отвчера и в случая е сгрешил,като не е пускал по три джипа едновремено.Това,което е предал като отчет от съдийския лист ,това сме вписали и ние.Другото е,че това се видя/че няма по три джипа в екстрема/два дни след това,когато качиха клипчетата от дрона.Много добре се вижда,че до лявата лента разтоянието,което трябва да измине джипа е два пъти по-късо и поне с 50см.по-плитко от това трасе,което си избраха повечето екипажи.Естествено ,че в средата на гьолчето водата е по-дъблока!?Дори имаше дири и клип още преди състезанието,като прогонвахме екстрема. А на входа на екстрема когато е станала тапа от невлязъл джип,то тогава съдията няма как да не спре времето на следващия джип.

    За екстрем първи и за бетона.Извинявайте господа състезатели,че не съм проверил всяка една педя от екстрема и не съм го асфалтирал.Ами тези ваши навигатори за какво се возят при Вас?Само да ви водят за гъби ли?Екстрема е ограден с ленти и навигатора и пилота избират откъде да преминат!Това,че навигатора не е преценил или не е видял бетона,или не е искал още отначало да се накаля,ние каква вина носим?Или пилота поглежда и решава да атакува без да знае какво точно му предстои като препядствие?

    И за екстрема преди финала.На брифинга казах,че това е еднинствения екстрем,който не съм премина и представлява канал с мъничко поточе в най-ниската му част.
    Състезател:"Ако бяхме атакували диагонално канала,щяхме да сме на таван1"Ами аз ли да ви уча как да атакувате канал и отново навигатора защо не провери екстрема?
    Последно редактирано от чаро 4х4; 17-11-15, 09:09.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #17
      От: Съдийството в състезанията по офроуд

      Ники Хаиде сега друг казус ти ставаш първи с 2 часа реални наказания които ние съдиите сме отменили по бачин непредвиден в правилника как ще изглеждаме ние в очите на другите състезатели и ще ти е приятно ли на теб да си на върха на почетната стълбичка, ти можеше да си ги биеш и без протекции

      Коментар


      • #18
        От: Съдийството в състезанията по офроуд

        Нямам време да пиша има много неща за казване прочетете мнението на БОРКО ТОВА ЩЯХ ДА КАЖА И АЗ.

        Коментар


        • #19
          От: Съдийството в състезанията по офроуд

          Първоначално публикуван от КОКАЛА Преглед на мнение
          Борко искаш да кажеш,че нарочно съм подминал контролата.
          Не казвам че си я подминал нарочно- напротив, но си е твоя грешка и за твоя сметка. Както виждаш, за въпросния печат не беше наказан.
          Освен всичко останало, ме хваща яд, че карате мъжки, машината ви е няколко нива под останалите, а сами се прецаквате от някакви глупави грешки.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #20
            От: Съдийството в състезанията по офроуд

            По темата:
            Трябва да има на всяко състезание ГЛАВЕН СЪДИЯ,който да решава спорните моменти,контестации,на него да се предават съдийските листи,да извършва класирането,да се занимава само с това!
            Може да си избере още двама съдии за помощници,например от клас "експерт" и "хоби" и те да решават кое и как.
            Не бива организаторите да се нагърбват с всичко и накрая пак те да са виновни.
            Контестации след като е приключило състезанието,т.е.има окончателно класиране не трябва да се обсъждат изобщо.
            Мача свърши-резултата е 2:3 за еди кой си отбор!Играчите трябва да свикнат да уважават решенията на съдията-правилни или не.
            Това е според мен!
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #21
              От: Съдийството в състезанията по офроуд

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              Аз ще напиша само едно изречение:
              Съдиите не са сложени за да наказват или за да бият печати в карнетите, а за да прилагат правилника, независимо дали е добър или лош.
              Добър ден . Това нещо го разправям от извесно време на сам и дори съм давал примери в които не съдиите а самите организатори не спазват правилата.
              Много се радвам че хората го осъзнават и надигат глас.
              Колко пъти съм казвал че правилника е закон.
              Всичко ще се оправи след като:
              1/ Трябва да се направи-точно определение на формата за състезанията.
              2/ Трябва да се уточнят правилата на играта.
              3/ Трябва да се направи-Правилник за прилагане на тези правила
              4/ Участниците трябва да бъдат поставени при равни условия чрез създаване на класове според подготвеноста на автомобилите.
              5/ Съдийството (изпълнителната власт) да е предоставено на хора които ще се занимават само със съдийството, ще спазват правилата и ще поемат отговорностите.
              6/ Трябва са се изберат ръководни органи на цялата бъркотия ,които да следят за правилното изпълнение на правилата на всичките състезания.

              Ако не се направи това теми като тази и недоволни ще има след всяко състезание
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #22
                От: Съдийството в състезанията по офроуд

                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                По темата:
                Трябва да има на всяко състезание ГЛАВЕН СЪДИЯ,който да решава спорните моменти,контестации,на него да се предават съдийските листи,да извършва класирането,да се занимава само с това!
                Може да си избере още двама съдии за помощници,например от клас "експерт" и "хоби" и те да решават кое и как.
                Не бива организаторите да се нагърбват с всичко и накрая пак те да са виновни.
                Контестации след като е приключило състезанието,т.е.има окончателно класиране не трябва да се обсъждат изобщо.
                Мача свърши-резултата е 2:3 за еди кой си отбор!Играчите трябва да свикнат да уважават решенията на съдията-правилни или не.
                Това е според мен!
                Чаро, ако аз бях този главен съдия на твоето състезание щях да го спра заради нарушените от теб пет точки от правилника още преди старта. Иначе идеята ти е много добра ,но трябва да имат големи правомощия .
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #23
                  От: Съдийството в състезанията по офроуд

                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  4/ Участниците трябва да бъдат поставени при равни условия чрез създаване на класове според подготвеноста на автомобилите.
                  Тук не мога да се съглася с теб.Всеки който иска да се състезава ще си подготвя колата според класовете които са определени.Като не може-публика.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съдийството в състезанията по офроуд

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Чаро, ако аз бях този главен съдия на твоето състезание щях да го спра заради нарушените от теб пет точки от правилника още преди старта. Иначе идеята ти е много добра ,но трябва да имат големи правомощия .
                    Слава Богу,че не беше!Защото трябваше да платя транспортните разходи на всичките над 55екипажа.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съдийството в състезанията по офроуд

                      Май не е тук мястото,но според мен автомобил без клетка няма място на състезание.
                      Да,ще се загуби масовостта,но като стане белята ще е късно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съдийството в състезанията по офроуд

                        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                        Тук не мога да се съглася с теб.Всеки който иска да се състезава ще си подготвя колата според класовете които са определени.Като не може-публика.
                        И защо? Подготовката на класове какво общо има с неучастието. Това което замисляме с един от организаторите и ще бъде публикувано , ще има класове за всички. Средства за безопасност обаче ще има за всички но ако това не могат да направят ще са публика.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съдийството в състезанията по офроуд

                          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                          Слава Богу,че не беше!Защото трябваше да платя транспортните разходи на всичките над 55екипажа.
                          Чаро, дори и това би трябвало да става ако не спазваш правилата.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съдийството в състезанията по офроуд

                            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                            Не казвам че си я подминал нарочно- напротив, но си е твоя грешка и за твоя сметка. Както виждаш, за въпросния печат не беше наказан.
                            Беше наказан точно преди награждаването.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съдийството в състезанията по офроуд

                              Наско нещо да не обърка,екипажа не го наказахме защото нямаше контестация за липсваща контрола а аз и ти лично видяхме че мина екстрема. Защо има наказание чак на третия ден обясни това съм го пропуснал.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съдийството в състезанията по офроуд

                                Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                                А на входа на екстрема когато е станала тапа от невлязъл джип,то тогава съдията няма как да не спре времето на следващия джип.

                                За екстрем първи и за бетона.Извинявайте господа състезатели,че не съм проверил всяка една педя от екстрема и не съм го асфалтирал.Ами тези ваши навигатори за какво се возят при Вас?Само да ви водят за гъби ли?Екстрема е ограден с ленти и навигатора и пилота избират откъде да преминат!Това,че навигатора не е преценил или не е видял бетона,или не е искал още отначало да се накаля,ние каква вина носим?Или пилота поглежда и решава да атакува без да знае какво точно му предстои като препядствие?
                                А защо на джипа който не е влязъл, също му е спряно времето?

                                Като заграждаш блато с ленти и не знаеш какво има под водата, ще заградиш само там където си минал и няма подводни капани. Или дай да се трошим за кефа на публиката като Бай Матьо. И не ми говори за асвалтиране, че се изнервям. Не се познаваме от вчера. Майната му. С състезанието в Нова Черна приключих. Мога да дойда да зяпам. Наздраве.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X