Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

    Здравейте,

    Във връзка с тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...3698&p=2860127

    Къде в София мога да сменя ( да намеря СЕРВИЗ ,който може) Висящ Лагер на Кардана на VW Touareg R5 (2.5 TDI) и някакви ориентировъчни цени??

    Благодаря!
    Последно редактирано от grand123; 14-11-15, 14:10.

  • #2
    От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

    Тука примерно: https://www.google.bg/maps/place/Off...930be503e0bfec
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Аз не бих подкрепил този гараж....Веднъж ходих и никога повече.
      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

      Коментар


      • #4
        От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

        Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
        Аз не бих подкрепил този гараж....Веднъж ходих и никога повече.
        Би ли обяснил по-подробно?
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Би ли обяснил по-подробно?
          Бих обяснил най-подробно, но на ЛС. Ако държиш пиши, веднага ще отговоря. Тази тема е за друго.
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #6
            От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

            Намерих къде и го смених. Да знаят колегите с подобни автомобили , че тоя лагер се сменя много трудно и на 1-2 места в София. Но да не се отчайват и да не сменят целия кардан

            Цена за монатаж и смяна 120лв + Лагер 140лв.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

              Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
              Намерих къде и го смених. Да знаят колегите с подобни автомобили , че тоя лагер се сменя много трудно и на 1-2 места в София. Но да не се отчайват и да не сменят целия кардан

              Цена за монатаж и смяна 120лв + Лагер 140лв.
              Ами обясни, къде е това нещо и какво ти е мнението. Сподели...
              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

              Коментар


              • #8
                От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                Ами обясни, къде е това нещо и какво ти е мнението. Сподели...
                Ами значи в който и Сервиз в София отидете ще Ви кажат следното : "Не МОЖЕ"
                Ако отидете в сервиз на VW ще Ви кажат: "Сменяме целия кардан барабар с лагера"

                Обаче в София местата където правят такива процедури (смяна висящ лагер на кардан) са 2.
                Еурован (Еврован) на бул.Сливница и FELIX на бул.Симеоновско шосе и Г.М Димитров.
                Искат 150-200лв за ремонта като обаче трябва да отидеш със свален вече кардан. Което значи едни други 40-50лв на друг майстор да ти го свали и после качи + разходи напред назад да го влачиш по различни сервизи.


                ПО случайност намерих сервиз (стария път за гр.Банкя). от Сливница ... като се мине околовръсното веднага в ляво на кръстовището ... след това 100-200метра и в дясно ... малко сервизче (в двор на къща).
                Там човека ги познаваше тия 2 сервиза (по-горе) свали ми го каза ми да дойда след 4-5 часа .... занесал го е там оправили са го и пак ми го монтира за ВСИЧКО 120лв. (от там са му искали 80лв че е техен познат и на мен ми взе 40лв. ) което е нищо при положение че само едни 10лв е дал за гориво + време напред-назад.

                Та така. Който има такъв проблем да не се отчайва и да не отива директно да сменя във VW. там едни 2000-3000лв. за нов кардан ги нямат за нищо при положение че става въпрос за част (висящ лагер) който струва 140лв.

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                  Браво, благодаря за подробния отговор!
                  в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                  Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                    Здравей те да се оплача и аз....След смяна на висящ лагер почна да удря много силно при скорост 10-15км...казаха ми че е от карето...
                    ремонтираха го слагам кардана и в момента издава много гаден шум като стържене при скорост 10 до 50км при по-висока скорост намаля..от къде може да е проблема?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                      забравих да попитам трябвали да се балансира след разглабяне ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                        Кардана е фабрично балансиран. Ако става въпрос за Туарег е ясно ,че в София само в 2 сервиза ще ти свършат процедурата по подбяна на лагера и няма да имаш проблеми. Ако е за друг автомобил то кардана си има белези (маркер) за фабричен баланс. Просто трябва да гледат белезите при монтаж.

                        Ако след смяна на висящ лагер има хлопане и тропане ... то или не са спазили тия белези и не са го балансирали или е нещо друго.
                        Ако са прецакали баланса ... то веднага отивай на баланс. Ще ти отиде целия кардан барабар с дифиренциала/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                          Да за Туарег става на въпрос...Казаха ми че е сглобен правилно нямало луфт и износване по каретата и няма нужда от баланс защото си има фабричен баланс.Но лагера се е откъиртил от скобите които го държат
                          и се върти заедно с кардана интересува ме може ли да е от висящия лагер проблема смисъл някакъв евтин вариант да са ми сложили.Понеже имаше вибриране на определена скорост след това се счупи лагера и почна да вие и чука.Да не би самия лагер да е много стегнат и оттам да са се получили тия вибрации и да се е счупил?
                          Иначе съм от Пловдив и в Асенов град правят баланс срещу 80лв.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                            chomukliev1 така си написал поста си, че не е ясно за какво иде реч, кое кога се е скъсало и чука/тропа.
                            Ако е стегнат лагера няма да можеш свободно да го въртиш на ръка, евентуално ще посинее от загряването. Тогава е ясно, че не е монтиран правилно/или просто не е този лагер/. За да се счупи....Ами просто се върни в сервиза и им го занеси отново и направи рекламация!
                            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна Висящ Лагер на Кардан Къде??? VW Touareg

                              Еми незная дали са ти сложили калпав лагер.

                              Ето ги на Febi и SWAG (въпреки ,че някъде бях чел че и те са само опаковачни фирми ,а не производители , но това е възможно най-добрия избор за висящ лагер на пазара)
                              ТУК
                              По "дефаулт" на FEBI е най-добрия избор за лагер.

                              Цените са малко раздути реалната им е 30-40лв надолу. Отиди в сервиза и го оправи . Не го карай така. Това е абсурд целия лагер да се върти заедно с кардана... може да не са го захванали от долу ... което пак е абсурдна ситуация.

                              Пиши после. Но не го карай така./... ще хване ще избие и ще скъсаш всичко. На мен ми звучи като не правилно монтиране и не спазване на балансите ... но трябва да го погледнат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X