Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

    Здравейте... всички тот форума които ме знаят от преди години когато пишех редовно, знаят, че се занимавам с механика/заваряване... тооо ми е хем работа, хем хоби. Но от известно време се запалих и по друга моя краста
    Като цяло от малък съм с фотоапарат в ръка, първият ми цифров фотоапарат си купих 2004г. когато съм бил 10-11клас в училище... винаги съм си мечтаел как ще си купя някой голям фотоапарат, като на професионалистите, но никгоа не съм мислил, че ще имам такъв... обаче преди 2-3 години се реших да си взема първия по-"голям" апарат... турбосапунерка Fuji 9500 с която започна моето навлизане във фотографията иии от там голямото четене- защо, как и кога... след 3-4 месеца обаче този апарат ми умаля и се реших на първия DSLR, в случая Nikon D90 който беше почти като нов и съответно много му се радвах... от там се започна филма с обективите... а понеже съм човек който обича да експериментира и да си играе с техниката... почнах да купувам всякакви евтини ръчно и автофокусни... (има няма съм сменил/тествал 30-40 обектива за 2 години докато се спра на няколкото които ми допадат и си ги пазя)... след около година ползване на едното тяло, се сдобих от един търг в Ebay с друго тяло- Nikon D300, като същевременно си запазих предишното... така премахвам нуждата от постоянно сменяне на обективи в дадени обстоятелства
    А сега относно моето "творческо" развитие...
    Като цяло, както всеки фотоновобранец, започнах да снимам залези и облачета (както казва един приятел, това е чалгата на фотографията, просто не може без тях) но не след дълго ми омръзнаха... прехвърлих се на природата... буквално си разбих окачването на колата за една зима из горите, имах повече път по тях от колкото по нормалните пътища Та тогава започнах да снимам пейзажи, водопоадчета... като междувременно непрестанно четях всеки ден по много... като попивателно бях... (разбира се не ме пропусна и HDR дупката, но за моя радост бързо я преминах) Първоначално бях решил да искам съвети и мнения от някои що-годе известни имена в тази сфера... но се оказа, че никой не споделя нищо, ако не отидеш на платен негов семинар...(а аз съм от хората които обичат сами да се справят с всичко, не да си плащат, че да ги научат на нещо) и зарязах и въпроси и питанки и тнт към който и да е... хванах се в ръце и започнах още по-яко обикаляне и снимане тип проба-грешка... ( аз съм на принципа, че си иска практика, а не питане/мнения ) връщах се с по 7-800 кадъра на излизане.. бях като луд с картечница
    Не след дълго ме хвана крастата към колите (беше ми омръзнало да ги правя, дойде ред да ги поснимам)... почнах да ходя да снимам автосъстезания съвсем любителски (драг, дрифт най-вече) като с времето тази моя краста към авто/мото спорта се разрасна повече, заедно и с рутината ми към заснемането им... като съответно си взех и доста по-качествен обектив за тази цел... 80-200 2.8... след което нямаше как да не започна да снимам и портретно, чат-пат се появява някое друго червенокосо момиче за снимки (човещинка си е все пак )
    Отделно из между всичките замяни на обективи които описах по-горе, се сдобих чрез чист бартер с един Fisheye 8mm. към който първоначално бях много скептичен (какви смотани снимки, ужас... как може хората да снимат с това нещо... и някакви такива мисли ми бяха в главата преди да го взема) но не бях снимал само с такова и реших да го тествам... Просто след като го взех, вече не го свалям от тялото... изключително интересен и забавен обектив... с който пък започнах да ходя по разни изоставени сгради, военни поделения, гори иии тнт да правя някакви по-интересни и разчупени снимки.

    Таа общо взето обичам да снимам каквото ми е на душата в даден момент... не се конктретизирам в даден стил снимки, просто обичам разнообразието...

    В следващите дни ще гледам да кача мои снимки и съпоставки горе долу в хронологичен ред от както хванах апарата в ръцете и такива към сегашно време...
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

  • #2
    От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

    Много искрено! Давай снимките...
    Не си ли мислил да намалиш тежестта на раницата?!

    Коментар


    • #3
      От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

      Ами...какво да кажа...освен...
      Добре дошъл официално тук!
      Ще се радвам, пък съм и любопитен за видя кадрите.
      П.П.Кой 80-200 обектив използваш?Стария модел или по-новия стабилизирания!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

        Стабилизирания е 70-200 И нямам такива средства даже и за 1-ва фаза (то ще е като на гол корем, чифте пищове)... аз си взех 80-200 3-та фаза, този с двата ринга, след помпите... изключително съм доволен от този обектив, като се има в предвид че го взех на доста ниска цена, спрямо това как върви тук 2-ра ръка...
        относно чантата... винаги в нея ми седи цялата техника, понеже не искам да мисля, сега какво ще ми трябва и да забравя нещо... просто я грабвам и ловя пътя накъдето ме отвее вятъра... към 8-9кг. си е в нормално състояние, но ако сложа и стативчето се увеличава с 1.5кг. Обаче не ми пречи особено ако не я нося повече от 4-5 часа т.е. редовно ми седи по толкова на гръб когато съм по пистите най-вече, или ако се разхождам на някъде по чукарите, над това време обаче не съм тествал
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • #5
          От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

          За краткото време много добре си се усъвършенствал . Не че съм много разбирач на тема добри кадри, но твоите особено си заслужават вниманието. Разгледах https://500px.com/ivankoo и едно голямо БРАВО ще кажа. А и червенокосите са готини , как да им откажеш кадър грехота е!
          AUDI A4 с три дифа
          TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

          Коментар


          • #6
            От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

            Позната история Поздравления!
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

              Благодаря ви Като цяло портретно снимам предимно червенокоски, имам едва 10-тина фотосесии с такива, но ги качвам само във фейсбук страницата ми, на други места не качвам мои снимки с хора...
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #8
                От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                Добре дошъл!!! Тук лудите са на уважение!!! Краставите магарета се надушвали...
                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                  Значи... както казах, първо започнах с турбозапунерката със залезите...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1269521_10201274506643290_1685533913_o.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5690884 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1277812_10201354028631290_1592347592_o.jpg
Прегледи:1
Размер:41.4 КБ
ID:5690886
                  След което по едно време открих що е дова DOF и има ли почва у нас
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1149385_10200984937804250_1194785791_o.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5690887 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1102735_10201041082327828_483873699_o.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5690888
                  Разбира се нямаше как да пропусна и нощните снимки в провличане на светлините...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1265318_10201131608510926_482697710_o.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5690889 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1266108_10201168922763759_848588967_o.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5690890
                  Като цяло тогава много им се кефех на всичките ми подобни кадри, това са ми бяха първите 2-3 месеца от както имах турбосапунерка и бях нереално доволен от постигнатите резултати... сега вече ги показвам на хората с обяснение, как не се снима
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                    След това закупих DSLR-a и монтирах някакъв смотан обектив отпред... но тогава започнах малко и да мисля защо и как се снима (подчертавам малко, понеже все още цъках яко харабийската )
                    Започнах да тествам скоростта на затвора, за ловя пръски от заваряване, понеже постоянно го носех в работата и снимах безцелно всичко
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1461.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5690891
                    не след дълго дойде и първата ми зима с апарат в ръка...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC_2254.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5690892
                    И започнах с разбивaнето на окачването на колата, в което се оказах голям специалист
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2718.jpg
Прегледи:1
Размер:272.4 КБ
ID:5690893
                    Разбира се не пропуснах и моментите с панорамите
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2807_panorama.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5690894
                    Като за тази панорамка бях влезнал на 2 метра на вътре в черния лед, който на 10 метра след това вече не беше лед... но нямах гащи за по на вътре... сега като гледам кадъра и се чудя на себе си, какво ме беше грабнало тогава
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4564_panorama.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5690895
                    Разбира се не пропуснах и тестовете с обърнати ръчнофокусни обективи, за голямото макро, което сега като се замисля сега, си беше загуба на време... но тогава много се кефех, че мога да увелича толкова мм. на шублера
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC_65500000.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5690896
                    Ииии дойде времето на спорта...
                    Ето един нагледан кадър за прогреса ми от 1 година в спортната фотография ( разлика от около 3-4 състезания) В частност това е драг рейсинг
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5690897
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                      Нищо им няма на турбосапунерковите кадри. Съвсем читави са си, и със сигурност не са ти навредили на фотографското развитие, както би ти навредил елитизма ако го допуснеш.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                        Така е... но като ги преглеждам сега на монитора... и качество и все е под всякаква критика. Отделно показвам най-добрите, които съм запазил... че имам доста които даже и не пазя вече, а едно време им се радвах доста... но всеки който снима минава през това... и просто човек с времето и рутината неусетно си променя изискванията към заснемането и обработването на даден кадър...сега в случая като почнах да ровя из архивите си припомням доста интересни моменти...
                        Като когато закъсах из някакъв черен път зад паметника на Арабаконак, пътя беше от дърварки, реших да обърна и се озовах на пряко на пътя... тогава разкопавах с ключа и крика от колата, подлагах някакви клонки иии какво ли още не... така се бях заглавил, че при излизането на колата, разбих долния тампон на двигателя много брутално понеже дефакто бях заглавил/треснал двигателя в една бабуна от пътя...
                        Последно редактирано от Ivanko; 13-11-15, 22:59.
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                          Качеството няма значение в случая. Това ти е позволила наличната техника - каквото такова.

                          Завъртулката със стоповете си е съвсем добра, там дори качество не ти трябва зер има два цвята и половина и ясно разграфени детайли, нататък - всяко следващо поколение Фотошоп ще може да ти го пренарисува за норматив.

                          Композицията е добра, идеите са добри. Оная снимка дето се чудиш с какво те е грабнала аз не се чудя с какво те е грабнала, понеже мога да си представя какво си виждал. А това е най-трудното за предаване.

                          Не си принизявай работата, ако не можеш да напипаш хубавото в ранните си работи трудно ще можеш да предадеш знанията си на другите. Би било жалко.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                            Като цяло го разказвам в по-хумористичен вид, отделно обичам и да се самоиронизирам
                            Уикенда мисля да пробера още снимки и да продължа с прогреса и по на там...
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко за мен... от мечтата за голям апарат, до хобито с тежката раница

                              Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                              Стабилизирания е 70-200 И нямам такива средства даже и за 1-ва фаза (то ще е като на гол корем, чифте пищове)... аз си взех 80-200 3-та фаза, този с двата ринга, след помпите... изключително съм доволен от този обектив, като се има в предвид че го взех на доста ниска цена, спрямо това как върви тук 2-ра ръка...
                              относно чантата... винаги в нея ми седи цялата техника, понеже не искам да мисля, сега какво ще ми трябва и да забравя нещо... просто я грабвам и ловя пътя накъдето ме отвее вятъра... към 8-9кг. си е в нормално състояние, но ако сложа и стативчето се увеличава с 1.5кг. Обаче не ми пречи особено ако не я нося повече от 4-5 часа т.е. редовно ми седи по толкова на гръб когато съм по пистите най-вече, или ако се разхождам на някъде по чукарите, над това време обаче не съм тествал
                              Грешката е моя...имах предвид 80-400, който има стар не-стабилизиран модел и нов/доста скъп/ със стабилизация.Та след 80-...съм блял...
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X