Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново с Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново с Витара

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Трето А-рамо трябва да сменям. Първите две бяха оригинални, с подложка, това го прави Иван Попов, изкара около 10х км и година, без юркане по баирите. Взе да сее задницата и да се чува пукане при тръгване.
    Предната ми витара също я повдигнах, не съм слагал подложка, не ми е правила проблеми с А-рамото.
    Странна работа.

    Колега провери хода на шарнира дали не свършва по рано от хода на колелата .Тя затова се слага подложката или А -рамото на Иван с шарнир под ъгъл .
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • От: Отново с Витара

      Като купих Витарата, смених главата.
      Радиатора беше запушен, шомполирах, пробих го, дадох го на едни момци да го запоят и сглобят и карах 2-3г с лепен радиатор и капачка на 0,5 бара.
      Напоследък започна да губи по малко антифриз, намерих пукнатина в горното казанче, залепиха го, но поръчах нов радиатор Хелла.
      Дойде радиатора, смених го, но загубата на антифриз продължи.
      Не надува, не бълбука, не смесва и не тече навън.
      Мерих компресия, надувах охладителната система с 1-2 бара, надувах цилиндрите с 9 бара, гледах челата на буталата с ендоскоп, никакви признаци за антифриз в двигателя.
      Смених водната помпа, защото беше тръгнала - при по-силно почукване на вала, антифриза падаше с малко.
      Сипах флуоресцентна боя в антифриза, купих си УВ фенерче и гледам всеки ден - няма и няма. И от парното не тече.
      Какво прави - сутрин пълня радиатора до горе, разширителния е на средата. Отивам до сервиза, вечерта се връщам - 10км. На другата сутрин отварям капачката, липсват около 30мл. Всъщност май не липсват, а не се връщат от разширителния. Връщам ги, там нивото си става на средата, на другата сутрин същото.
      С радиатора дойде нова капачка, уж пак Хелла, но на нея пише друго. Забелязах, че от занитването сълзи, запоих го и купих още една, Гейтс. И с двете проблема го има. Като е загряла, нивото в разширителния е почти до горе, като изстине си връща, но не всичко.
      Май ми свършиха идеите, помагайте.

      Коментар


      • От: Отново с Витара

        Това, което казваш, ако е точно така не звучи готино. Няма друга причина без загуба на течност да се появява въздух в радиатора, освен вкарването му под налягане през микропукнатина, което не означава задължително глава или блок, може и да е гарнитура, не че е приятно, но поне не е толкова скъпо. Но дали е така, можеш да разбереш, само ако се позадълбочи проблема и да мериш наличие на отработени газове.
        Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
        Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

        Коментар


        • От: Отново с Витара

          Проблемът от по-горе се оказа о-пръстенът на тръбата зад водната помпа - много гадно нещо е това, ни се вижда, ни се напипва.
          Сега, зимно, друг проблем.
          Като я взех и направих ремонта, сложих нов термостат на 82гр. в кутийка на Гейтс, на него пише France и има гумено уплътнение на затварящата паричка.
          Ноември ходихме към Елена, умряхме от студ по пътя. Както стрелката си седи на средата, пада надолу и парното не насмогва да топли.
          Като се прибрах, първо в магазина за термостат. Гейтс, на 88гр. Вътре - Моторад(израелски).
          Да, ама започна да загрява много бавно. На незагряла пипам горния маркуч - топъл. Греда. Върнах го, исках на 82гр, но вътре пак Моторад.
          Явно ще си карам с картончето, че ми писна от ментета. Или ще поръчам от Сузуки.

          Коментар


          • От: Отново с Витара

            е как с картонче??? опита ли тези термостати да ги загрееш в в съд с термометър и да видиш как се държат . или нещо с уплътненията ???. те поне са прости нямат разни пластмасови държачи или конзоли дето се чупят и не затварят добре. щом и изпарителя ти е последователно свързан с парното няма да е там. не е възможно всички термостати да са скапани .
            899180483

            Коментар


            • От: Отново с Витара

              Е, как. Картончето не се поврежда То е малко, заема около 1/5 от площта на радиатора, колкото да има добро парно на дълъг път.
              Всички термостати ги варя, станал съм мастър шеф.
              В тенджерата всички са перфектни, отварят когато трябва, затварят когато трябва, затворени не пускат.
              Като ги монтирам, си показват магариите.
              Може би трябва да поръчам от Сузуки, макар че 60лв ми се виждат много, но не виждам друг вариант. Или картончето...

              Коментар


              • От: Отново с Витара

                как 60 лв . 60 цирея да ми излят. маркучите на парното вход /изход са еднакво топли/студени ?? има разлика в града и извън града парното и показанието на уреда . щото пишеш ,че стрелката пада от средата по време на движение или кгато пуснеш по инерция . това американско казанче да не е с по малка площ . сещаш се нали ? не си някой аджамия . аз никога не съм слагал картонче на радиатор витара, въобще на лична кола.
                на УАЗ ,ВОЛГИ (служебни)-да. стоп едно време на една шкода 120Л и на един транспортер Т2. ама там е друга бира. то какво сега все едно с дядо мраз сте братя.
                лоша работа. особено за жените - краченцата!!! май трябва да имам един термостат от старата витара . съвсем читав си беше , ама като правих ремонт на двигателя го смених. тези дни ще го потърся и като си едвам във варна ще ти се обадя.
                899180483

                Коментар


                • От: Отново с Витара

                  Не бе, частите са менте. Хубавите карат по година и почват да правт магарии. Калпавите от нови.
                  Колата си е наред. Изстива само на дълъг път, щото радиатор нов Картончето е малко и върши работа.
                  Лятото е пушка, ама тогава си карам мотора.

                  Коментар


                  • От: Отново с Витара

                    Прегледай виското, има писано.

                    Коментар


                    • От: Отново с Витара

                      Какво да му гледам - перфектно е.

                      Коментар


                      • От: Отново с Витара

                        спира ли като го хванеш с ръка (ръката в ръкавица). ако не е в ред е предпоставка за твоят проблем . макар ,че ми се струва , че проблема е и от намален дебит към парното в комбинация с друг проблем . трудна работа е .
                        899180483

                        Коментар


                        • От: Отново с Витара

                          Имам същия проблем с нов термостат а перката я спирам много лесно с вестника.

                          Коментар


                          • От: Отново с Витара

                            Преждевременното загряване на маркуча след термостата няма как да е от нищо друго, освен калпав термостат!

                            Както казах, виското е перфектно, охладителната система също.
                            Всички проблеми са от "качествени" авточасти. За съжаление на пазара други няма, въпрос на късмет е да уцелиш добър.

                            Коментар


                            • От: Отново с Витара

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Преждевременното загряване на маркуча след термостата няма как да е от нищо друго, освен калпав термостат!

                              Както казах, виското е перфектно, охладителната система също.
                              Всички проблеми са от "качествени" авточасти. За съжаление на пазара други няма, въпрос на късмет е да уцелиш добър.

                              щом прави това няма какво да е друго. ама в тенжерата трябваше да го покаже .
                              899180483

                              Коментар


                              • От: Отново с Витара

                                Още един симптом на калпав термостат - загряла кола, като я спра за малко, след палене стрелката вече е паднала наполовина. Т.е. не затваря винаги.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X